Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Do akwarystów ze Śląska i Zagłębia :-)



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



10 wrz 2006, 21:28   (#26)  

czegoś takiego żaden podwodny ogrodnik nie powinien opuszczać, było super do zobaczenia następnym razem :D

Avatar użytkownika
kresone
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 29 mar 2006, 12:07
Miasto: Świętochłowice

10 wrz 2006, 22:41   (#27)  

Trzeba też podziękować Arkowi za umożliwienie wieczornego zwiedzania sklepu :lol: , oj trudno było się rozstać :lol: :lol: :lol:

Gość


10 wrz 2006, 22:48   (#28)  

No fak,t trudno sie było rozstać :lol: :lol: :lol: :lol:

Żona trochę mi po tym uszu natarła :? :roll:

"Nastepną razą" trza jeszcze te wieczorne Polaków rozmowy podlać zupką chmielową
:lol: :lol: :lol:


Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Misiek123
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 23 maja 2005, 10:51

10 wrz 2006, 23:05   (#29)  

Zupę możemy zjeść przy okazji wcześniejszego spotkania :lol: :lol: :lol: , widziałem że ktoś robił zdjęcia może by tak wrzucić dla potomnych.

Gość


10 wrz 2006, 23:28   (#30)  

Również uważam spotkanie za bardzo owocne. Wyniosłem z niego dużo praktycznej wiedzy i ... kilka roślin za które dziękuje p.Andrzejowi. ;-)

Gratulacje i podziękowania należą się obu panom (Arkadiuszowi i Andrzejowi) gdyż poświęcili nam swój prywatny czas, a pamiętajmy że czas to pieniądz, a wiedza również jest na wagę złota.
Widać było że prelekcja (dyskusja) prowadzona była z pasją, a prowadzący jest skarbnicą wiedzy.

Chciałbym zaznaczyć jeszcze jedno co mi się b.podobało - uczciwość. Mianowicie prelegent będąc właścicielem sklepu zoologicznego mógł nam nawciskać wiele kitu, jak to ma miejsce w wielu sklepach zoologicznych że potrzebny będzie nam to i owo. Ta osoba posiada jednak uczciwie podejście do sprawy że pewne zakupy są zbędne i szkoda na nie pieniędzy, wskazała natomiast najważniejsze kwestie na których należy się skupić. Widać że to jest pasja i profesjonalizm a nie chęć zysku. Tak trzymać !

Zapowiedziano wstępnie tematykę i formę następnego spotkania - aranżacja akwarium roślinnego z prezentacją na żywo oraz autoprezentacja zbiorników poszczególnych uczestników spotkania. Jest to świetny pomysł i już czuję się zaproszony :D

pozdrawiam

Hibek
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 16 mar 2006, 15:38
Miasto: Gliwice

11 wrz 2006, 09:40   (#31)  

Mam pare zdjęć.W tym tygodniu zaniose je arkowi.Andrzej chyba też robił zdjęcia.Po wstępnej selekcji zamieścimy pare fotek.Pozdrawiam.

Gość


11 wrz 2006, 11:24   (#32)  

Witam Wszystkich
Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w spotkaniu.
Moim zdaniem jak na debiut wyszło bardzo przyzwoicie.
Cieszy bardzo żywy udział w dyskusji, myślę że każdy wyniósł coś praktycznego ze spotkania :)
Chciałem raz jeszcze podziękować Andrzejowi bez którego to spotkanie nie miało by racji bytu. Powiem tylko tyle że ze strony widza nie było naprawdę widać nawet 5 % zaangażowania i pracy jaką Andrzej wykonał.
Wyrazy najszczerszego uznania Andrzeju !
No i nie pozostaje mi nic innego jak żywić nadzieję że nasze kolejne spotkania będą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem.
A co do obaw związanych z prezentacją swoich baniaków:
Ideą tych spotkań jest wzajemna pomoc, naprawdę możemy sobie pomagać w dążeniu do osiągania wciąż lepszych efektów. Ale nic na siłe, jeśli ktoś nie będzie chciał zaprezentować swego baniaka to przecież nikt się nie obrazi.
Do zaobaczenia na następnym spotkaniu :)
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Arkadiusz77
Poznaje temat

Posty: 79
Dołączył: 16 gru 2003, 19:03
Miasto: Sosnowiec

11 wrz 2006, 14:23   (#33)  

Witam po spotkaniu!
Hmmm, szczerze przyznaję, że miło się czyta pozytywne opinie... 8)
Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa spotkała się z Waszym uznaniem i zainteresowaniem.
Tak jak na początku wspominałem, pomysł był jasny i precyzyjny: spotkanie akwarystów. Co do pozostałych elementów składowych nie byliśmy z Arkiem pewni: mieliśmy tylko pewną ideę, dośc mgliste wyobrażenia oraz chęć działania.
Z góry uprzedzałem o możliwych błędach, niedoróbkach i wpadkach.
Wprawdzie nie wszystko udało się zrealizować, ale nieskromnie myślę, że całość wypadła zadawalająco.
Arek mnie chwali, ale tak naprawdę, spotkanie było wynikiem współdziałania organizatorów (ale szumnie brzmi :wink: ) i Waszych chęci.

W związku z tym, że już teraz wielu z Was wyraziło zainteresowanie kontynuowaniem spotkań, jestem przekonany, że zobaczymy się ponownie, a kolejne spotkania będą jeszcze ciekawsze i lepiej przygotowane.

Pozdrawiam
Andrzej

Andrzej Herman


11 wrz 2006, 14:42   (#34)  

Również chciałem podziękować za zorganizowanie spotkania Andrzejowi oraz panu Arkowi.Było super,szkoda tylko,że nie mogłem zostać do końca.Mam nadzieje,że niebawem znowu sie spotkamy. :D [/url]
Pozdr.
Kuba

Avatar użytkownika
Qba.
Zainteresowany tematem

Posty: 152
Dołączył: 14 sty 2005, 13:45
Miasto: Jaworzno

11 wrz 2006, 18:22   (#35)  

Arkadiusz77 napisał(a): A co do obaw związanych z prezentacją swoich baniaków:
Ideą tych spotkań jest wzajemna pomoc, naprawdę możemy sobie pomagać w dążeniu do osiągania wciąż lepszych efektów. Ale nic na siłe, jeśli ktoś nie będzie chciał zaprezentować swego baniaka to przecież nikt się nie obrazi.
Do zaobaczenia na następnym spotkaniu :)


Ale ja bardzo chcę (prezentowałem już je na tym forum), tylko się trochę boję fali krytyki i posądzeń o to, że pana nie słuchałem, bo zakładałem go wcześniej i jest założony nie do końca z tym co pan powiedział.

Co do fotek to fajnie by znalazły się tutaj, żeby ci co nie byli mogli żałować. :wink:

I jeszcze nawiązując do spotkania. Jeden z uczestników (przepraszam ale nie znam nicku na forum, jeżeli tu jest, chodzi o tego pana, który siedział w drugim rzędzie na krześle pod oknem), zaproponwał, zeby ten ogrom wiedzy, jaki był nam słuchającym przekazany umieścić w internecie. Czy można by poprosić o adres strony na jakiej to będzie :?:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

11 wrz 2006, 23:09   (#36)  

Zobek; to ja siedziałem pod oknem i podtrzymuję to, o co prosiłem. Arek i Andrzej nie powinni popadać w przesadną skromność, tylko cieszyć się sukcesem :lol: , bo zgromadzenie tylu osób z całego prawie województwa, to niewątpliwy sukces.
Wielkim pozytywem jest też to, że ludziom mającym w sobie tą piękną pasję (akwarystykę) chce się spotkać z innymi maniakami i podzielić lub pogłębić wiedzę.
Chciałbym aby te spotkania były naprawdę cykliczne w ramach możliwości czasowych Arka i Andrzeja i dobrej woli pani Dyrektorki szkoły :lol:

Gość


12 wrz 2006, 08:36   (#37)  

lancer18d napisał(a):Arek i Andrzej nie powinni popadać w przesadną skromność, tylko cieszyć się sukcesem :lol: , bo zgromadzenie tylu osób z całego prawie województwa, to niewątpliwy sukces.

Z dwóch województw - małopolskie pozdrawia !!! 8)

lancer18d napisał(a):Wielkim pozytywem jest też to, że ludziom mającym w sobie tą piękną pasję (akwarystykę) chce się spotkać z innymi maniakami i podzielić lub pogłębić wiedzę.
Chciałbym aby te spotkania były naprawdę cykliczne w ramach możliwości czasowych Arka i Andrzeja i dobrej woli pani Dyrektorki szkoły :lol

Też jestem za kontynuacją spotkań. Fajnie byłoby jednak, gdyby spotkania odbywały się we wcześniejszych godzinach. Wiem, że wszystkim się nie dogodzi, ale z drugiej strony taki "wniosek" składało więcej osób obecnych na spotkaniu.

Anankin
Początkujący

Posty: 7
Dołączył: 22 sie 2005, 09:10
Miasto: Oświęcim

13 wrz 2006, 09:42   (#38)  

Witam serdecznie,
nasze spotkania z pewnością będą kontynuowane, lecz zarówno terminy, jak i godziny spotkań nie są jeszcze rzeczą oczywistą.

I. Terminy spotkań:
Sądząc po wypowiedziach niektórych z Was można zauważyć 2 koncepcje: częściej ale krócej (czas spotkań) lub rzadziej ale dłużej.
Osobiście (z różnych powodów) optuję za drugim rozwiązaniem. Niech to będzie "uczta" akwarystyczna a nie "lunch" w biegu.
Na spotkaniu zaproponowano też niedzielę, jako dzień "luźniejszy", a więc lepiej nadający się do spotkań tego typu. Sprawa otwarta, lecz należy pamiętać, że oprócz nas, w spotkaniu muszą także brać inne osoby (przedstawiciel szkoły), którym być może ten dzień wydaje sie mniej odpowiedni...
Imho, sobota to dzień może nie idealny, ale najlepszy z możliwych.

II. Godziny spotkań:
Tu również nie ma zgodności:
dla jednych za wcześnie, dla innych za późno...
Należy przede wszystkim pamiętać, że osoby które najczęściej będą prowadzić prelekcje są zajęte co najmniej do godz. 14:00 (godziny handlu), a więc godziny wcześniejsze odpadają.

Generalnie - nie ma rozwiązania idealnego i jak widać, aby brać udzial w spotkaniach, każdy z nas będzie musiał z czegoś zrezygnować...
Ale z drugiej strony, czy nie warto?
8)


pozdrawiam
Andrzej

Andrzej Herman


19 wrz 2006, 20:48   (#39)  

Ja proponuję aby robić "mini" spotkania w różnych ciekawych akwarystycznie miejscach, np: zoo, lub jak widziałem na Apisto spotkanie było w SCC. Nie musimy zawsze robić prelekcji, można tylko pogadać i trochę się poznać wymienić doświadczeniem, rośliną lub rybką. Co o tym myślicie?

Gość


26 wrz 2006, 16:03   (#40)  

Kurcze, szkoda ze nie doczytalem i mnie nie bylo, ale wątek juz dodany do "śledzonych". Mam nadzieje ze jeszcze w tym roku bedzie jakies kolejne spotkanie

pozdrawiam

Wojciech

Avatar użytkownika
Wojciech Rosolowski
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 29 cze 2003, 19:24
Miasto: Katowice

29 wrz 2006, 12:18   (#41)  

Witaj Wojtku!
Nawet nie wiesz, jak raduje się me serce widząc Twój post!
Kilka lat temu, kiedy zaczynałem swoją zabawę w zbiorniczki roślinne, podziwiałem Twoje akwa, przyglądałem się butli CO2 i kombinowałem jak zmienić pokrywę z oświetleniem...czyli uczyłem się na Twojej stronce :idea:

Spotkania akwarystyczne z pewnością będą kontynuowane, choć nie tak często, jak chcieliby niektórzy zapaleńcy - oczywiście wypowiadam się tylko w naszym (Arka i moim) imieniu. Zapraszamy na kolejne - najprawdopodobniej już w 2007 r.
Pozdr.
Andrzej

Andrzej Herman


30 wrz 2006, 13:55   (#42)  

witam

naprawde bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Twój post, ciesze sie ze moje skromne doswiadczenie na cos sie przydaly :)

Z przyjemnoscia pojade na najblizsze spotkanie

do zobaczenia

pozdrawiam

Wojtek

Avatar użytkownika
Wojciech Rosolowski
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 29 cze 2003, 19:24
Miasto: Katowice

10 paź 2006, 16:31   (#43)  

super pomysł szkoda tylko ze nastepne spotkanie w 2007 roku ale i tak dobrze mysle ze to nastepnego spotkania wiedzy przybedzie i przybęde na spotkanie super pomysł popieram !

bidzis004
Zainteresowany tematem

Posty: 167
Dołączył: 19 kwi 2006, 01:40











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 438 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.