Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Do akwarystów ze Śląska i Zagłębia :-)



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam serdecznie,
po długich i niezwykle owocnych (szczególnie w opróżnianiu kolejnych butelek piffka) spotkaniach z „gigantem śląskiej akwarystyki”, czyli Arkiem z firmy Aquabotanique (znacie go jako twórcę świetnych dyfuzorów CO2 i nawozów z Allegro) postanowiliśmy spróbować zorganizować coś na kształt spotkania akwarystów, ze szczególnym uwzględnieniem okolic Katowic, Mysłowic, Jaworzna, Sosnowca i innych większych/mniejszych miejscowości naszego pięknego regionu

Mamy świadomość, że tego rodzaju inicjatywy były już podejmowane (z większym lub mniejszym sukcesem) i kończyło się to różnie..., ale dlaczego nie spróbować ponownie?
Nie pragniemy tworzyć superhiperzorganizowanego kolektywu maniakalnych akwarystów – zależy nam raczej na luźnym spotkaniu ludzi, którzy w większym lub mniejszym stopniu interesują się tym hobby, są na różnych poziomach „wtajemniczenia”, mają coś ciekawego do powiedzenia, pragną podzielić się swymi doświadczeniami, posłuchać rad innych, poszukują "świderków", chcą wymienić didiplis na rotalkę, albo też zamienić skalarka na grzeczną piranię...

Prócz w/w pomysłu nie mamy jeszcze sprecyzowanych poglądów co do kształtu i zawartości tematycznej pierwszego spotkania – ten post jest swego rodzaju króliczkiem doświadczalnym, czy temat „chwyci” i znajdzie się ktokolwiek chętny do uczestnictwa w przedmiotowym spotkaniu.
Nic na siłę, ani na wariackich papierach – myślimy, oczywiście niezobowiązująco, o ostatniej sobocie sierpnia, czyli 26.08.2006 r, ale jeżeli nie będzie chętnych, spotkanie i tak się odbędzie, tyle tylko, że nie będziemy rozprawiać o związkach żelaza w "arkowych" nawozach, a zajmiemy się twórczością Wellsa i jego "Wehikułem czasu"

Zainteresowanych proszę o kontakt: a.herman@op.pl
Pozdrawiam
Andrzej Herman
Mysłowice
P.s.
polecam: www.aquabotanique.glt.pl – strona Arka i jego 540 litrów

Andrzej Herman


05 cze 2006, 22:54   (#2)  

Witam
Pomysł świetny, jestem za a nawet przeciw :wink:

Termin dość odległy więc na 100% nie powiem że się pojawię ale jestem zainteresowany. Na dłuższe rozmowy w sklepie "giganta śląskiej akwarystyki" :D zwykle nie mogę sobie pozwolić, więc może takie spotkanie byłoby okazją do poszerzenia wiedzy.

pozdrawiam

Hibek
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 16 mar 2006, 15:38
Miasto: Gliwice

09 cze 2006, 23:48   (#3)  

Witam :) osobiście jestem za. Moja wiedza jest za mala bym mógł cos wnieść do dyskusji, ale chetnie osobiście poznam osoby zakręcone akwarystyką ;)

Avatar użytkownika
alfie
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 13 mar 2005, 01:11
Miasto: Ruda Śląska

10 cze 2006, 10:54   (#4)  

Podobnie jak przedmówcy też chętnie bym się zjawił i powymieniał doświadczenia :D Nie wiem jak będzie z terminem, ale sam pomysł jest na 6.

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

10 cze 2006, 14:41   (#5)  

Z miłą chęcia,pojawie się na spotkaniu.

Gość


23 cze 2006, 13:03 Baaaardzo chętnie  (#6)  

Bardzo chętnie wezmę udział w takowym spotkaniu.

Avatar użytkownika
Misiek123
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 23 maja 2005, 10:51

23 cze 2006, 13:20   (#7)  

Ja również postaram się być! :D
Pozdr.
Kuba

Avatar użytkownika
Qba.
Zainteresowany tematem

Posty: 152
Dołączył: 14 sty 2005, 13:45
Miasto: Jaworzno

18 lip 2006, 23:58   (#8)  

i Mnie to spotkanie nie ominie!!!! :D

Avatar użytkownika
kresone
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 29 mar 2006, 12:07
Miasto: Świętochłowice

19 lip 2006, 09:49   (#9)  

Fajny pomysł ;) Może przyjdę, jak nic nie stanie na przeszkodzie :P

Gość


22 lip 2006, 14:59   (#10)  

No i co wiadomo już coś :?: Termin 26 sierpnia się zbliża a tu żadnych nowych informacji.

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

22 lip 2006, 17:10   (#11)  

Myślę że to jest dobry pomysł ,wpisałem sobie datę do kalendarza.Pozdrawiam

arksen


27 lip 2006, 13:55   (#12)  

Witam wszystkich serdecznie,
ponieważ zainteresowanie tematem spotkania jest coraz większe, wydaje się właściwym, aby poinformować Was "co, z czym i gdzie" :D

Ponieważ miesiąc sierpień jest jeszcze miesiącem urlopowym, spotkanie odbędzie się w dniu 09.09.2006 r. - w sobotę, w godzinach popołudniowych.
Miejscem spotkania będą Mysłowice, gimnazjum na Bończyku (dzielnica Mysłowic) - wszelkie bliższe dane będą podane w odpowiednim terminie.
Temat spotkania:
- zakladanie zbiornika roślinnego - dowódcą będzie Arek z Aquabotanique w Katowicach, więc myślę, że przez 4 do 5 godzin nie będziemy się nudzić :lol:

Być może p. Ania ze sklepu zoologicznego Kongo w Katowicach wraz ze swoją koleżanką przygotuje temat ryb z jeziora Malawi (grupa Utaka) - na marginesie: warto zobaczyć u niej w sklepie ciekawe gatunki Utaka - jest nowy zbiornik 500 litrów.
Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że nie mamy doświadczenia w organizowaniu spotkań tego rodzaju. Nie wiemy też ilu akwarystów wyrazi zainteresowanie spotkaniem, ilu z nich przyjdzie.
Pomimo to, myślę, że warto spróbować "ruszyć" akwamaniaków ze Śląska, może spotkanie wniesie coś nowego, a jeżeli nie, na naszych błędach będą uczyś się inni organizatorzy przyszłych konferencji naukowych z tematu WIELKA AKWARYSTYKA 8)

Jeżeli będziecie zainteresowani tematem oraz ewentualną pomocą - dajcie znać.
Może ktoś będzie miał pomysł na logo/znak graficzny spotkania lub jego nazwę, może ktoś z Was chciałby poprowadzic jakąś prelekcję?
Nie jesteśmy PISem lub Samoobroną i nie panuje u nas system wodzowski - więc...

Pozdrawiam
Andrzej

Andrzej Herman


27 lip 2006, 22:10   (#13)  

Proponował bym, jeżeli jescze nie jest to przewidziane, pól godzinki, no może godzinke, na powymienianie doświadczeń, roślinek, krewetek, rybek, ślimaków, porcji zarodowych nicieni mikro itd. itp. :wink:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

13 sie 2006, 18:31   (#14)  

Witam

Ponieważ jestem na początku drogi z akwarium roślinnym to chętnie takiego tematu wysłucham i postaram się pojawić (tzn na pewno będę jeśli nie zdaży się nic nadzwyczajnego)

Pozdrawiam

pnpdk


17 sie 2006, 22:25   (#15)  

Ja też chętnie przyjadę. Myślę, że będzie nas kilku akwamaniaków :lol:

Gość


30 sie 2006, 00:00   (#16)  

Czy wszystko nadal jest zgodne z planem :?: Termin się zbliża i myśle, że warto by wszystko potwierdzić.
A co rad organizacyjnych, to ktoś, kto zna się na fotografi a przede wszystkim ma sprzęt, mógłby zrobić fotorelację ze zlotu. Niech inne województwa nam zazdroszczą :D

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

01 wrz 2006, 21:48   (#17)  

Cześć wszystkim,
zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami
zapraszamy na Spotkanie Akwarystyczne, które odbędzie się w dniu 9 września 2006 r. (sobota) w Gimnazjum Nr 1 w Mysłowicach przy ul. Wielka Skotnica 84 B
(dzielnica Bończyk)
ZACZYNAMY O 16:00 !!!

Co mamy w planie?

1. Zakładanie zbiornika roślinnego typu holenderskiego/nature
Z tematem rozprawi się Arek ze sklepu akwarystycznego AQUABOTANIQUE
z Katowic.
Arek podzieli się z nami swoją wiedzą tajemną o rodzajach podłoża, właściwym doborze sprzętu akwarystycznego, prawidłowym nawożeniu, chemii wody, dojrzewaniu zbiornika, etc.
Słowem: jak dobrze zacząć, aby nie zepsuć

2. Rośliny w akwarium z pyszczakami
Zagadnienie „zielonego Malawi” przedstawi Ania ze sklepu akwarystycznego KONGO z Katowic.
Czy „zielone Malawi” jest możliwe? Jakie rośliny są najwłaściwsze dla akwarium z pyszczakami, co wybrać: ascetyczne skały a może rajskie oblicze Edenu?
Słowem: zielsko c/a skały

3. Dyskusja i bajanie do woli, czyli wspólna wymiana doświadczeń


Na spotkanie można także zabrać własne “nadwyżki” roślin czy ślimaczków – może komuś zrobisz dobrze ???

wstęp wolny, obecność obowiązkowa!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Jeżeli będą pytania o dojazd: pytajcie. Polecam także oficjalną stronkę miasta www.myslowice.pl tam jest mapka z nazwami ulic oraz wskazaniem szkoły (miejscem spotkania).
Są pytania - walcie śmiało...


kontakt:
Arek: 0-512-082-651 arkadiusz_siurda@poczta.onet.pl
Andrzej: 0-601-773-137, e-mail: a.herman@op.pl

Aparaty są gotowe do strzału, więc możemy sobie pocykać zdjęcia do albumów rodzinnych...
8)

Andrzej Herman


05 wrz 2006, 13:31   (#18)  

No to pozwolę sobie otworzyć część giełdową sobotniego spotkania :wink:

Jakby ktoś, kto wybiera się na spotkanie w Mysłowicach, miał do oddania/sprzedaży:
1. dorosłego samca zbrojnika niebieskiego,
2. samca pielęgniczki panduro (apistogramma panduro),
3. samca pielęgniczki viejita (apistogramma viejita),
4. laetacara dorsigera
- proszę o kontakt na prv lub e-mail: rysiek.k1@op.pl.
W grę wchodzi także wymiana za rośliny lub krewetki red cherry.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany:
1. małym akwarium dla żółwi (wymiary: ok. 30x25x15 wys.),
2. odkurzaczem Sera Gravel Cleaner (taki jak tu: http://www.akwazoo.com.pl/product_info.php?products_id=14675), prawie nowy - użyty tylko dwa razy,
3. drobnym, czarnym żwirkiem bazaltowym (ilość wystarczająca do akwarium o wymiarach dna 60x30 cm, czyli klasyczne 54 l )
- niech się do mnie odezwie.

Poza tym prawdopodobnie przywiozę ze sobą:
1. blyxa japonica
2. hygrophila corymbosa
3. stringy moss
4. willow moss (zdrojek)
5. limnophila aromatica
6. ceratopteris cornuta

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 06 wrz 2006, 13:13 przez Anankin, łącznie edytowano 2 razy

Anankin
Początkujący

Posty: 7
Dołączył: 22 sie 2005, 09:10
Miasto: Oświęcim

05 wrz 2006, 15:09   (#19)  

Anankin napisał(a):No to pozwolę sobie otworzyć część giełdową sobotniego spotkania :wink


IMHO bardzo dobry pomysł. Będzie sobie można u innych zarezerwować co się chce, a inni będą mieć, zadeklarować co się przyniesie i ewentualnie dowiedzieć, ile pieniążkow ze sobą wziąść :wink:
Wiadomo, że nie będą to pełne informacje, ale pozwolą chociaż trochę się zorientować.
Ja będę miał ze sobą:
Kilka szczepek anubiasów, nie wiem jakich, ale mają dosyć duże liście, więc na pewno to nie są nana :wink:
Kilka nurzańców, też nie wiem jakie :P mają cienkie (do 1 cm) liście a mogą być długie, że hoho.
Powyższe mogę oddać, ale chętnie na coś wymienie :wink:
Na sprzedaż będę miał:
Około pół pudełka (może troszeczkę mniej) TetraCichlid Granules z datą ważności do Czerwca 2007. Sprzedaję bo pozbyłem się pielęgniczek, które karmiłem tym pokarmem. Kupiłem to za 35zł, a było tego 225g, czyli 500ml, ale że jest mniej to może sprzedam za 10 zł. Oczywiście jestem otwarty na propozycje.
Około dwóch koszyczków Lileaopsis brasiliensis. Piszę około dwóch, bo kupiłem dwa, potem trochę zmarniał od braku światła, teraz znowu odbił i mu się urosło. Od razu mówię, że niektóre fragmenty, mogą być w nienajlepszej kondycji, bo jak mówię miały trochę przejść, ale teraz poodbijał więc nie jest z nim tak źle :wink: Ja kupiłem koszyczek za 8 zł, więc może za dwa 10 zł. Tutaj również czekam na propozycję, jeżeli komuś nie odpowiada.

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

05 wrz 2006, 21:44   (#20)  

To i ja się dołączę:
z moich sianokosów:
- didiplis diandra
- hemiant. mic.
- rotala ind.
- spooooro taiwan moss
- spoooro pelii
- może trochę eleocharis parvula i jakaś blyxa...

Jak ktoś będzie chętny - melanoides tuberculata świderki)

Oczywiście wszystko gratis 8)

Andrzej Herman












Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 502 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.