Do niedzieli włącznie przyjmujemy zamówienia na ryby i rośliny z realizacją po weekendzie:   ZOBACZ RYBY    |     ZOBACZ ROŚLINY
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Dlaczego Lotos odwraca na noc liście?

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Czy wie ktoś, dlaczego Lotos (Nymphea lotos) odwraca w nocy liście pływające na powierzchni "do góry nogami"? Czy może to być spowodowane niską temperaturą powietrza (mam akwa otwarte, a w nocy temp. spada czasami ponizej 20C)?

Problem polega na tym że nie wszystkie liście udaje mu się w dzień odwrócić ponownie na właściwą stronę. Muszę mu pomagać :)

Totik
Poznaje temat

Miasto: Kryspinów

02 gru 2009, 05:19   (#2)  

Nie mam lotosa, ale zauwazylem, ze kazda roslina na noc zmienia swoje polozenie, rotala zamyka sie jak tulipan...

Fosforan

Powiązane tematy
  • Opadające liście

Witam, od czasu założenia nowego akwarium mam same problemy.. otóż z praktycznie wszystkich roślin odpadają i gniją dolne liście, zostają tylko łodygi z ładną górą a dół to po prostu badyl. Akwarium...

Wyświetlenia: 1153 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Brązowiejące liście żabienic i traw

Witam. Proszę o poradę co może być przyczyną brązowienia liści żabienic (Echinodorus Impai) oraz trawy (Vallisneria Gigantea). Brązowienie widoczne na załączonych zdjęciach. Co jest dosyć dziwne np. s...

Wyświetlenia: 2073 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

• Blade, przezroczyste rośliny, żółknące liście, wypadające dz

Witam, Akwarium ma 300l, jest oświetlane dwoma belkami fruval led 46w z ustawieniami wybranymi dla akwarium roślinnego. Obecnie światło jest ustawione na 6 godzin dziennie. Filtr kubełkowy z aquael 1...

Wyświetlenia: 2716 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• Brunatne liście

Hej Zauważyłem na kilku roślinach, że rośliny stają się brunatne. Parametry Woda: 24 st Fe: 1.0 mg/l Po4: 1.0 mg/l No3: 25 mg/l K: 25mg/l Ph: 7 Obsada: 4 kiryski 4 kosiarki 4 gupiki 20 neonkow 2 mi...

Wyświetlenia: 601 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Brązowe liście i odpadające czubki roślin

Witam W akwarium od miesiąca na roślinach pojawiają się brązowe liście i odpadają wierzchołki roślin. Do tej pory wszystko rosło ładnie i nagle taka zmiana. Nic nowego nie wprowadzałem, nie zmieniałem...

Wyświetlenia: 568 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: sofer i 172 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.