Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Dlaczego Lotos odwraca na noc liście?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Czy wie ktoś, dlaczego Lotos (Nymphea lotos) odwraca w nocy liście pływające na powierzchni "do góry nogami"? Czy może to być spowodowane niską temperaturą powietrza (mam akwa otwarte, a w nocy temp. spada czasami ponizej 20C)?

Problem polega na tym że nie wszystkie liście udaje mu się w dzień odwrócić ponownie na właściwą stronę. Muszę mu pomagać :)

Avatar użytkownika
Totik
Stały bywalec

Posty: 459
Dołączył: 09 sie 2004, 20:08
Miasto: Kryspinów

02 gru 2009, 05:19   (#2)  

Nie mam lotosa, ale zauwazylem, ze kazda roslina na noc zmienia swoje polozenie, rotala zamyka sie jak tulipan...

Fosforan












Powiązane tematy
  • Dlaczego moja roślina bieleje proszę o pomoc

    Hej, ostatnio borykam się z problemem słabego wzrostu Hemianthus Cube, listy bieleją i roślina znika. Po wsadzeniu sadzonki invitro, po 4 dniach listki robią się białe. Parametry wody po4: 1.9 No3: ...

    Wyświetlenia: 459 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Lotos tygrysi zakwitł

    Od paru dni obserwuję wzrost łodyżki z pąkiem mojego lotosa. Wczoraj przebił tafle wody, a dziś..... no własnie, zobaczcie sami. Warto było czekać :D

    Wyświetlenia: 11103 | Odpowiedzi: 31 czytaj więcej...

  • Dziury w liściach, odpadające liście, przezroczyste liście p

    Witam, zbiornik 150x50x55, oświetlenie led ape led plant plus aquael leddy tube plant łącznie 31lumenow na litr, czas świecenia 8h, co2 w automacie z phbotem na poziomie około 25ppm, parametry Ph 6,8 ...

    Wyświetlenia: 1941 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Anubias skręcone liście

    Witam mam pytanie odnośnie uprawy anubiasa widocznego na zdjęciu Jak widać stan jego jest bardzo kiepski ..Był on mocno pokryty krasnorostami których się pozbyłem wymoczywszy go w roztworze kwasku cyt...

    Wyświetlenia: 717 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Skręcone liście ludwigi

    Może ktoś spotkał się z problemem skręconych liści poniżej stożka wzrostu (sam stożek jest zdrowy). Pacjent: ludwigia rubin red. Parametry: GH:9-10 KH:4 K:25-28 P:0.25 NO3:2-5 Fe:0.1 Ca:45 Mg:18 C...

    Wyświetlenia: 1320 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Dlaczego nikt nie robi lamp w ten sposób?

    Witam. Moze slabo szukalem, ale nie znalazlem nigdzie projektu DIY, który jako bazę pod LEDy SMD używał dedykowanej płytki pcb (aluminium lub laminat FR4). Coś w stylu komercyjnych produktów. Większo...

    Wyświetlenia: 3263 | Odpowiedzi: 26 czytaj więcej...

  • Lotos tygrysi

    Witam Serdecznie mam pytanie odnośnie lotosu tygrysiego czerwonego, który rzekomo rośnie z bulwy. Dostałem w bulwie z jednym listkiem, wsadziłem i po 10 dniach wyszło 2 kolejne listki ale bulwe gdzieś...

    Wyświetlenia: 387 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Dlaczego w ogóle rosną glony ?

    Pytanie takie bardziej ogólne - akwarium takie bardziej paletkowe ,nie jest nawożone, niektórym udaje się utrzymać rośliny w doniczkach stosując tylko nawóz pod korzenie ,dla roślin mało wymagających...

    Wyświetlenia: 1197 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Hałasujący filtr - czy wyłączyć go na noc?

    mam jbl e901 od tygodnia, zacząłem wyłączać go na noc, bo hałasuje a ja śpię w tym pokoju. Od wczoraj zaczęły mi padać ryby jedna po drugiej. Czy to ma związek z wyłączaniem filtra na noc? pomocy!...

    Wyświetlenia: 13743 | Odpowiedzi: 78 czytaj więcej...

  • Hydrocotyle leucocephala Brązowe liście.

    Witam. Mam problem z ta rośliną. Mianowicie, liście zaczynają się przebarwiać, pojawiają się brązowe plamy. PH 7,8 GH 15 NO3 10 Nawożenie mikro i makro co co 2 dni. Akwarium 150l

    Wyświetlenia: 552 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kamil piputa, Mąteusz179, Naleśnik Akwariowy i 378 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.