Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

[DIY] Szafka pod akwarium

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

18 lis 2019, 23:29 [DIY] Szafka pod akwarium  (#1)  

Witam. Zamierzam wykonać szafkę pod akwarium 90x50x30h. Szafka z płyty 18mm, pełne plecy tylko pozostaje pytanie, która wersja? Obie wersje mają podparcie blatu górnego na środku szafki poprzez przegrodę o grubości 2x18mm. Wyjście węży i zasilania przez plecy. Szafki będą stały na 6 regulowanych nogach.

1 opcja (ta z narysowanym akwarium) ma więcej widocznych krawędzi płyty ale nie jest ograniczona "ramką" ale z drugiej strony czy ta frontowa krawędź będzie dobrze przenosić obciążenia? Nie grozi to pękaniem akwarium z powodu podparcia na dwóch oddzielnych formatkach?

2 opcja ma górną płytę opuszczoną względem boków i dzięki temu akwarium całą powierzchnią ma podparcie na tej samej płycie ale jakoś ta "ramka" nie do końca mnie przekonuje. Widziałem tylko gdzieś na grupach takie projekty ale nie "na żywo". Z drugiej strony ta "ramka" zasłoni brzydką część podłoża przy samej szybie :-)
Załączniki
płaska_góra.jpg
Opcja 1 - bez ramki
z_cokołem.jpg
Opcja 2 - z ramką

glosiek
Poznaje temat

18 lis 2019, 23:40 Re: [DIY] Szafka pod akwarium  (#2)  

90x50x30 to 135 litrów co nie wybierzesz będzie dobre, pytanie co chcesz i jakoś nie wydaje mi się aby w 2 opcji boki były z boku skręcone? i w środku podpora? pewnie po otwarciu drzwiczek masz tam niejako "zdublowane" te podpory tzn, pomimo, że z zewnątrz widać tylko te podwyższone boki to w środku szafki one jednak są a nie tylko boki wydłużone do góry na ramkę...

albo inaczej mi się tak wydaje wolałbym mieć tam te podpory bo zawsze możesz zamiast 30 cm wysokości akwarium zamówić sobie takie na 50 cm i wtedy 90x50x50 już ma swoją wagę.

87Brad87
Aquascaping Team Poland

Miasto: Ruda Śląska

19 lis 2019, 00:26 Re: [DIY] Szafka pod akwarium  (#3)  

Tak, opcja nr 2 to taka opcja_1 z dodatkowymi płytami po bokach, które mają za zadanie "ukrycie" styku płyt :-)
1-wygląda najlepiej od frontu
2-wygląda dobrze z frontu i z boku ale koszt materiałów nieznacznie większy(dodatkowe formatki oraz inne zawiasy)

glosiek
Poznaje temat

19 lis 2019, 00:42 Re: [DIY] Szafka pod akwarium  (#4)  

Jeśli patrzymy na wersję z ramkami zasłaniającymi dolne brzegi zbiornika, to nie zapeszając (choć nie da się uniknąć), woda się poleje po ściankach, na dół i nie masz opcji wytrzeć.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Powiązane tematy
  • Akwarium a la Diana Walstad

Zapraszam wszystkich, którzy po lekturze książki pt. "Rośliny w akwarium", założyli lub chcą założyć "akwarium a la Diana Walstad". Jakie macie dotychczasowe osiągnięcia, doświadcz...

Wyświetlenia: 691954 | Odpowiedzi: 4253 czytaj więcej...

• Akwarium z dinozaurem dla dziecka

https://www.youtube.com/watch?v=nNGfVSPWMTw Akwarium dla dziecka z dinozaurem (szczątkami ;)).

Wyświetlenia: 647 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

• 010l - DIY Dla bojownika - Mateusz Farmas

Trzecie akwarium 10 L parapeciak dla bojownika 20x20x25 Float Oświetlenie:Lampka wykonana własnoręcznie z naświetlacza led 10 W (4500K), kawałka drewna i skrzynki Nawożenie: Carbo w płynie Co2: brak ...

Wyświetlenia: 337 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• 064l - Moje pierwsze akwarium - pini2000

Cześć wszystkim. Od bardzo dawna nosiłem się z zamiarem kupna akwarium, wreszcie dzięki pomocy kuzyna udało mi się skompletować cały sprzęt i zalałem swój pierwszy zbiornik 19.02 około 21 godziny. N...

Wyświetlenia: 204 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Akwarium low tech 21 wieku

https://www.youtube.com/watch?v=JCLJxymH6sk Zakładamy zbiornik low techowy 21 wieku, czyli nowoczesny ale po staremu, jeśli można tak powiedzieć. Nowoczesne z uwagi na zastosowane tutaj rośliny, w...

Wyświetlenia: 246 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.