Testy akwariowe Tetra
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Deszczownica a roślinki

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów. Napisz post

03 lip 2006, 18:23 Deszczownica a roślinki  (#1)  

Rośliny posadzone blisko deszczownicy są "targane" przez strumień wypływający z niej. I tu moje pytanie, czy nie wpłynie to negatywnie na rozwój roślinek?

kermit88

03 lip 2006, 18:58   (#2)  

Zalezy jakie roślinki masz jeżeli żabiennice lub inne z "mocniejszymi" liśćmi to nie powinno się im nic stać :wink: Jeżeli masz pierzaste np. kabombe to z tym będzie gorzej...

Gość

04 lip 2006, 11:06   (#3)  

IMO nic się nie stanie. no może roślinki będą wykrzywione w stronę w którą je pcha woda no i mogą sie na nich pojawić glony nitkowate. możesz skierować deszczownię w stronę szyby pod kątem 45' w dół. wtedy powinno być ok. pozatym dobrze jest jak woda opływa (nieznacznie) roślinki ponieważ roslinki dostają potrzebne do rozrostu składniki pokarmowe.pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Miasto: Lipno

09 lip 2006, 12:06   (#4)  

Czy dozujesz w swoim akwarium Co2 ?

Jezeli tak, odradzam deszczownicę :!: Sam miałem deszczownicę w swoim akwarium roślinnym, zastanawiałem się, czemu rośliny nie bąblują przy 4x18W. Odpowiedz była prosta : deszczownica spowodowała ruch powierzchni wody (tzn. natleniała) i przy okazji Co2 wytrącała. Teraz już nie ma deszczownicy, rośliny bąblują i ładnie rosną. :)
Akwarystyka wciąga jak głupia..

Raffy
Stały bywalec

Miasto: Gdańsk

09 lip 2006, 13:15   (#5)  

Deszczownia/deszczownica przy dozowaniu CO2 wcale nie musi przeszkadzać.
Ja mam dwa filtry kubełkowe w ednym akwarium i każdy z nich zwraca wodę przez deszczownie.
Deszczownie są umieszczone na bocznych scianach akwarium - każda na jednej. Są zanurzone pod wodą i skierowane lekko w górę.

W ten sposób powierzchnia wody tylko lekko faluje, nie zbiera się na niej warstwa białkowa i nie wytrąca CO2. Obieg wody IMHO jest dużo lepszy. Co do roślin i odzdziaływania deszczowni - nie zauważyłem negatywnych skutków.

pzdr,

mjx

mjx
Poznaje temat

Miasto: Kraków

09 lip 2006, 19:19   (#6)  

Raffy napisał(a):Czy dozujesz w swoim akwarium Co2 ?

Jezeli tak, odradzam deszczownicę :!: Sam miałem deszczownicę w swoim akwarium roślinnym, zastanawiałem się, czemu rośliny nie bąblują przy 4x18W. Odpowiedz była prosta : deszczownica spowodowała ruch powierzchni wody (tzn. natleniała) i przy okazji Co2 wytrącała. Teraz już nie ma deszczownicy, rośliny bąblują i ładnie rosną. :)
absolutnie się z kolega nie zgadzam. jeśli deszczownie się da pod wodę i skieruje prosto w dól lub pod kątem 45' w dól to powieżchnia sie nie ma prawa ruszać. mam tak u siebie i co więcej dzieki CO2 zjechalem z ph-8.0 na PH-7.2 tak żeby Poziom CO2 w wodzie byl 25ppm. pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

09 lip 2006, 23:30   (#7)  

100>P napisał(a): dzieki CO2 zjechalem z ph-8.0 na PH-7.2
To malo kolego :P ja z 8 na 6,5

Westlife

09 lip 2006, 23:41   (#8)  

100>P napisał(a):
Raffy napisał(a):Czy dozujesz w swoim akwarium Co2 ?

absolutnie się z kolega nie zgadzam. jeśli deszczownie się da pod wodę i skieruje prosto w dól lub pod kątem 45' w dól to powieżchnia sie nie ma prawa ruszać. mam tak u siebie i co więcej dzieki CO2 zjechalem z ph-8.0 na PH-7.2 tak żeby Poziom CO2 w wodzie byl 25ppm. pzdr

Chyba ze tak :!: Ale wylot deszczownicy u mnie był na równi z powierzchnią wody :!: Po prostu burza. Ale deszczownica skierowana pod innym kątem w akwarium roślinnym jest jak najbardziej ok. No i jeszcze wyjaśnij mi, czemu rośliny zaczęły OD RAZU bąblować po wyjęciu deszczownicy :?:
Akwarystyka wciąga jak głupia..

Raffy
Stały bywalec

Miasto: Gdańsk

10 lip 2006, 08:48   (#9)  

Raffy napisał(a): No i jeszcze wyjaśnij mi, czemu rośliny zaczęły OD RAZU bąblować po wyjęciu deszczownicy :?:
dlaczego roślinki zaczęły bąblować? Proste. poprzez ruch powierzchni traciłeś dużo CO2. teraz gdy powierzchnia się nie rusza- nie tracisz "w takim stopniu" CO2. pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

11 lip 2006, 21:28   (#10)  

ja też mam deszczownicę pod powierzchnią
i nic mi się nie wytrąca a do tego deszczownica ma fajny +
że można do środka włożyć wężyk z małym kamieniem
ja tak podaję co2 -ph 6.5 (właśnie ostatnio mi spadło do 6 ale o tym gdzieindziej)
a moje roślinki bąblują aż miło
ps:nie mam zatkanego wylotu także woda idzie prosto z "rury" a do tego przez otworki
ruch wody jest niewielki
[/code]

ula

Recenzje

Ammania senegalensis - RATAJ (koszyk)
Limnophila aromatica - RATAJ (koszyk)
Micranthemum Monte Carlo (in-vitro) puszka 10cm XXL
Mech Brazil moss (Amblystegium sp.) - opakowanie
Ludwigia arcuata  - RATAJ (koszyk)
Cardamine lyrata - RATAJ (koszyk)
Hygrophila polysperma - RATAJ (koszyk).
Mech Willow moss (Fontinalis duriea) - opakowanie
Eleocharis acicularis - RATAJ (koszyk)
Cryptocoryne nevillii - RATAJ (koszyk)
Micranthemum umbrosum (in-vitro) puszka 10cm XXL
Bacopa myriophylloides (in-vitro) puszka 10cm XXL
Pistia stratiotes (roślina pływająca) puszka 10cm XXL
Pogostemon helferi (in-vitro) puszka 10cm XXL
Eleocharis parvula - RATAJ (koszyk)
Hygrophila pinnatifida - SONGROW (koszyk)
Hydrocotyle dissecta - RATAJ (koszyk)
Bacopa monnieri (in-vitro) puszka 10cm XXL
Ammania gracilis RATAJ (koszyk)
Bacopa caroliniana - RATAJ (koszyk)
Glossostigma elatinoides (in-vitro) puszka 10cm XXL
Rotala ceylon - RATAJ (koszyk)
Ludwigia rubin / mesakana (in-vitro) puszka 10cm XXL
Echinodorus Marble Queen - RATAJ  (koszyk)
Micranthemum umbrosum - RATAJ (koszyk)
Microsorium minor - thin leaves - Songrow (koszyk)
Eleocharis acicularis (in-vitro) puszka 10cm XXL
Alternanthera rosaefolia (in-vitro) puszka 10cm XXL

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.