Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Czy używane podłoże Power Sand może być wykorzystane przy restarcie?

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
P) Używałem podkładu Power Sand przez dwa lata i planuję restart akwarium wraz z usunięciem podłoża.
Czy Power Sand może być użyty po raz kolejny?

O) Pomimo, że pumeks stanowiący główny składnik Power Sand zachowuje swoją formę przez długi czas, powinno się go wymienić podczas restartu, ponieważ składniki odżywcze zawarte w Power Sand z czasem się wypłukują, jeśli jednak akwarium przed zmianami pozostawało w dobrej kondycji, można wykorzystać część starego podkładu jako bazę bakteryjną dla nowej aranżacji.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, restartując zbiornik powinno się użyć świeżego Power Sand uzyskując w ten sposób optymalny wzrost roślin.

Źródło: AquaJournal...czytaj więcej

Czytaj węcej »

roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Kraków

Powiązane tematy
  • Czy odbije

Zrobiłem dwa dni temu przecinkę i dość mocno wyciąłem Alternanthera reineckii tak jak widać na zdjęciu czy coś z tego będzie a może skopałem robotę :( .

Wyświetlenia: 1034 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

• Czego może brakować?

Witam, Chciałbym Was podpytać co może być nie tak z nawożeniem że rośliny nie chcą mi się wybarwiać Rotala Rotundifolia Red (choć mam wątpliwości czy ktoś nie pomylił...), Rotala macrandra. Dla przyk...

Wyświetlenia: 204 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Pijawka? Zostawić czy unicestwić?

Cześć, ostatnio oglądając akwarium zauważyłem pijawkę, próbowałem złapać natomiast uciekła w podłoże, i teraz pytanie czy pijawka może w jakiś sposób wpłynąć na wzrost roślin ? Szczególnie eleocharisa...

Wyświetlenia: 1045 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

• Rzęsa przy skimmerze

Cześć, Mam pytanie, pojawiły mi się glony w akwarium (przez NO3) zakupiłem rzęsę wodną wszystko fajnie tylko mam Skimmer:/ nie mogę z niego zrezygnować bo bez niego od razu mam pełno kurzu na tafli. J...

Wyświetlenia: 244 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• 013l - HT-ziemia-sole-power led - Dany88

30*25*20-15 L OW oświetlenie:9 W -dużo lumenów :)-Power Led-2 x FS, 1 x green,3 x 8500 K ,3 x 6500 K 1 tydzien 16-22 2 tydzien 15-22 Nawożenie-KNO3- ,KH2PO4,K2SO4,Fe-z aquaflory .Wszystko dozowane w ...

Wyświetlenia: 2209 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.