Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Czy test PO4 firmy Sera jest dokladny?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam.
Zawsze kupowalem wszystkie testy firmy ZOOLEK ze wzgledu na ich niska cene i calkiem dobra jakoscia, ale niestety na tescie na PO4 ZOOLEK`a sie przejechalem.
Zrobilem roztwor o sterzeniu 1mg/l PO4 a test wskazal mi okolo 0,2-0,3mg/l tak wiec porazka.
Teraz zamierzam kupic kolejny test na PO4 a w moich sklepach po za ZOOLEK`iem jest tylko Sera czy wedlug Was ten test jest dokladny i wart swojej ceny?
Prosilbym o pilna odpowiedz bo zamierzam isc na zakupy jutro gdzies kolo 12-13.
Z gory dziekuje za pomoc, rady i opinie.
Pozdrawiam

neo_ns


neo_ns napisał(a):Z gory dziekuje za pomoc, rady i opinie.
Pozdrawiam


testy sery sa porownywalne jakosciowo z testami JBL
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

testy sery sa porownywalne jakosciowo z testami JBL[/quote]

Aloo

A co lepsze JBL czy RedSea myślę o PO4 i NO3
Pozdrowieńka
Grzegorz

Avatar użytkownika
Grzegorz Geming
Zainteresowany tematem

Posty: 159
Dołączył: 04 lut 2004, 11:21
Miasto: Poznań

Grzegorz Geming napisał(a):A co lepsze JBL czy RedSea myślę o PO4 i NO3


grzechu :) ty mnie nie podpuszczaj :) bo az mi sie nie chce wierzyc ze nie "sprobowales" :)

osobiscie uzywalem z oferty Red Sea tylko testu na PO4 (ktory otrzymalem od chlopakow z Aquanurtu w ramach gazdzetu na zlocie w Lodzi) - wskazania byly podobne jak Sery
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

jabol napisał(a):
Grzegorz Geming napisał(a):A co lepsze JBL czy RedSea myślę o PO4 i NO3


grzechu :) ty mnie nie podpuszczaj :) bo az mi sie nie chce wierzyc ze nie "sprobowales" :)

osobiscie uzywalem z oferty Red Sea tylko testu na PO4 (ktory otrzymalem od chlopakow z Aquanurtu w ramach gazdzetu na zlocie w Lodzi) - wskazania byly podobne jak Sery


Aloo
Ależ ja Cię nie podpuszczam :) nie miałem do tej pory potrzeby używać JBL , stąd moje pytanie. Jak wiesz SALIFERT się skończył . Natomiast , chodzi mi po głowie pomysł kupna testów MERCA i rozwiązanie tego problemu raz na zawsze , myślałem o PO4 i NO3, tylko mi nie mów , że są drogie , wiem o tym :)

Grzegorz

Tanie wina (Jabole)są dobre :!: , bo są dobre i tanie :D

Avatar użytkownika
Grzegorz Geming
Zainteresowany tematem

Posty: 159
Dołączył: 04 lut 2004, 11:21
Miasto: Poznań

12 paź 2006, 12:50   (#6)  

Czyli rozumiem z tego ze za 32-33zl warto kupic SERA PO4.
Dziekuje za pomoc.
Chodz mam jeszcze jedno pytanko interesuje mnie jeszcze pomiar Mg Ca K Fe jakiej firmy testy polecacie w miare dokladne i nie za drogie?

neo_ns


12 paź 2006, 21:27   (#7)  

Witam
używałem testu na PO4 Sery i JBL i jeżeli chodzi o wyniki pomiarów to były podobne natomiast jak dla mnie to łatwiej jest rozróżnić kolory (szczególnie te około 0 , 0,25 , 0.5) w teście sery. Jeżeli chodzi o Fe to testy są bardzo podobne kolorystycznie natomiast sposób odczytu jest lepszy w JBL. Są to oczywiście moje subiektywne spostrzeżenia. Testów na Mg i Ca nie używałem natomiast nie słyszałem o testach na K.
pozdrawiam

Avatar użytkownika
dareq
Zainteresowany tematem

Posty: 159
Dołączył: 30 mar 2005, 17:49
Miasto: Warszawa

Grzegorz Geming napisał(a): Jak wiesz SALIFERT się skończył .


???w jakim sensie - Tobie , czy przestali produkowac - bo wczoraj na gieldzie przy Rownej widzialem saliferta

Grzegorz Geming napisał(a):Natomiast , chodzi mi po głowie pomysł kupna testów MERCA irozwiązanie tego problemu raz na zawsze , myślałem o PO4 i NO3


a tego to ja nie znam

Grzegorz Geming napisał(a): tylko mi nie mów , że są drogie , wiem o tym :)


heheh - ty ...zlosliwiec..:) - po prostu uwazam ze jesli "nie widac roznicy to po co przeplacac" :)

Grzegorz Geming napisał(a):Tanie wina (Jabole)są dobre :!: , bo są dobre i tanie :D


hmm no..prawde mowiac ..nie gustuje..spilem moze 15-20 butelek w swoim zyciu ale skalniam sie "raczej" ku browarom + ewentualnie wkladka z "sety" -zeby szybciej sponiewieralo :)
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

jabol napisał(a):
Grzegorz Geming napisał(a): Jak wiesz SALIFERT się skończył .

???w jakim sensie - Tobie , czy przestali produkowac - bo wczoraj na gieldzie przy Rownej widzialem saliferta

Jeżeli widziałeś w Aquanurcie , to najprawdopodobniej to były resztki.Aquanurt był jego jedynym importerem (kontakt się urwał)a jeżeli pełną ofertę - no to mam przestarzałe informacje

jabol napisał(a):
Grzegorz Geming napisał(a):Natomiast , chodzi mi po głowie pomysł kupna testów MERCA irozwiązanie tego problemu raz na zawsze , myślałem o PO4 i NO3

a tego to ja nie znam


No to teraz Ty mnie podpuszczasz :) od nr 14 (listopad 2000) Nasze Akwarium Wojtek Hapke rozpoczął drukować ranking testów z naszego rynku i opierał się właśnie na MERCU . Tu polecam wszystkim lekturę tych artykułów

jabol napisał(a):
Grzegorz Geming napisał(a): tylko mi nie mów , że są drogie , wiem o tym :)

heheh - ty ...zlosliwiec..:) - po prostu uwazam ze jesli "nie widac roznicy to po co przeplacac" :)

Nie są tanie bo nie są dla amatorów , są 5x droższe , ale pewne :!:

Grzegorz Geming napisał(a):Tanie wina (Jabole)są dobre :!: , bo są dobre i tanie :D

Jakoś tak mi do Ciebie albo do Twojego nicka pasowało , na wiesz jedni coś tam reklamują , inni chcą żeby pokazać im swoje akwarium ....a wtedy:D

Pozdrówka
Grzegorz
A cytowanie z dobrego serca poprawił mod. Diki ;p

Avatar użytkownika
Grzegorz Geming
Zainteresowany tematem

Posty: 159
Dołączył: 04 lut 2004, 11:21
Miasto: Poznań











Powiązane tematy
  • Ankieta: jakiej firmy filtr posiadamy w naszych akwariach

    Na forum bardzo często padają pytania jakiej firmy filtry są godne polecenia. Pomóżmy początkującym oddając głos w ankiecie nt. marek posiadanych przez nas filtrów. Ponieważ wielu z nas posiada wię...

    Wyświetlenia: 32514 | Odpowiedzi: 62 czytaj więcej...

  • Luźna gadka o NO3 i PO4

    Ile tego azotu podawać jest rozmowa co w drugim temacie. Można w różny sposób podchodzic do nawożenia azotem i fosforem. Według internetu w akwarium rybnym NO3 może być za wysoko dlatego zaleca się po...

    Wyświetlenia: 793 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 375L, 150x50x50 Oase czy Hypermax

    Jaki filtr do akwarium 375L, 150x50x50 zastawiałem się nad Oase Biomaster Thermo 850 i Hypermax 4500 ewentualnie jaki inny w podobnym budżecie najlepiej z grzałką.

    Wyświetlenia: 1568 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Czy nie mam za niskie Gh i Kh??

    Witam Posiadam roślinne akwarium 112 litrów. Rośliny to lotosy, cryptokoryny, anubiasy, dzisiaj przyjdzie żabienica i jeszcze jakaś roślina. Posiadam filtr ro. W kranie mam wode o Gh jakieś 12 i Kh j...

    Wyświetlenia: 1277 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Zielenice i czy za silne światło?

    Witam Posiadam 112 litrowe roślinne akwarium. I mam problem z glonami. Konkretnie z tymi zielonymi zielenicami. Bo dwa tygodnie temu zmieniłem oświetlenie z 25 wat led sinkora na aż 75 wat led też si...

    Wyświetlenia: 1546 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

  • Czy taka szafka wytrzyma akwarium?

    Witam. Słuchajcie, czy taka szafka wytrzyma akwarium 120x29x50? Szafka jest długości 120 cm, szerokość akwarium jest idealnie przed zwężaniem się blatu, 5 nóżek, po dwie po bokach i jedna na środku....

    Wyświetlenia: 613 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Ankieta: Sera Siporax VS Seachem Matrix

    Kto z Was używa jednego lub drugiego wkładu biologicznego wymienionego w temacie?

    Wyświetlenia: 4054 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...

  • Testy pH, gH, kH, NO3, PO4, Fe i inne - temat dedykowany

    Witam. Jakich producentów testy na NO3, PO4, Fe warto kupić (dokładność pomiaru w stosunku do ceny i producenta) a od jakich trzymać się z daleka?. jakie mają zakresy pomiarowe (od ilu do ilu) i na il...

    Wyświetlenia: 163499 | Odpowiedzi: 395 czytaj więcej...

  • Gnijące korzenie czy krasnorosty?

    P_20240202_164904.jpg Witam. Jak w temacie czy to gnijące korzenie czy jakieś glony? Bo ciągle to wraca.

    Wyświetlenia: 837 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Matrix czy Qualdrop oto jest pytanie

    Witam szanowna akwa brać! Powiem krótko, dwa lata nie miałem zbiornika i teraz przyszedł czas na założenie. Baniak 240L + Skylight L + Biomaster 600. Wypadłem trochę z tematów i chciałbym się dowiedz...

    Wyświetlenia: 9890 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 519 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.