Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Czy te roślinki będą mi dobrze rosły?

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam

Zakładam akwarium roślinne ok. 50l mam tam kaskadę AquaEl FZN 2. Oświetlenie to 2x philips TLD840 15W. Będę nawoził roślinki Planta Gainner Classic, Ferro i Macro AquaArtu. Mam jeszczę bimbrownię.Chcę w nim zasadzić takie roślinki jak:
Glosia
Elechoaris
Lieopsis Brazyliski
Dużego Heńka
Mech Jawajski
Rotala Green
Cabomba
Wgłębka
Microzorium Oskzydlone
Anubias Niski

Czy te roślinki będą dobrze rosły w tych warunkach?
Głównie chodzi mi czy oświetlenie nie będzie za słabe.

Bear

10 lip 2006, 19:12   (#2)  

nie napisaleś parametrów wody będzie mieka czy twarda jaki odczyn pH parametry dużo znaczą dla poszczegulnych gatunków roślin kture wymieniłeś

gregor9911

11 lip 2006, 10:43   (#3)  

Tak więc woda miękka ph w granicach 7.
A jeszcze dodam odbłyśniki na obie świetlówki AquaEl.

Przy tych parametrach będzie im dobrze?
Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Bear

11 lip 2006, 14:59   (#4)  

powinno być ok. Masz dwie światlówki po 4000K. chociaż jak by jedna świetlówka miała tak przynajmniej 6500K-10000K to by było lepiej. co do nawozów i parametrów wody to ok. bimbrownia też powinna starczyc na jakiś czas do takiego baniaczka.pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Miasto: Lipno

11 lip 2006, 16:36   (#5)  

A radzisz mi wymienić jedną świetlówkę philipsa?

Bear

12 lip 2006, 11:17   (#6)  

woda miekka ????? ile stopni ma????

gregor9911

Powiązane tematy
  • Dziurawe roślinki, akwarium od zera :(

Witam ponownie, nowy temat, akwarium zalozone od zera, nowy zwir i roslinki kupione tutaj w sklepie. Po paru dniach zaczely sie robic dziury w lisciach, nie mialem testu na potas wiec od razu dolalem ...

Wyświetlenia: 701 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• Czy microsorum a wysokość akwarium

Witam Nurzaniec śrubowy jak wyrośnie ponad poziom wody kładzie się na niej. Czy podobnie dzieje się z microsorum? Chciałbym umieścić microsorum w moim akwarium na tylnym planie a akwarium ma ok. 20 ...

Wyświetlenia: 455 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Czegoś brak, czy coś zjada liście?

Witam, Od około 2 tygodni na liściach żabienic widać coś takiego jak na zdjęciach poniżej. Przybywa tego z dnia na dzień. Innych niepokojących oznak w akwarium brak. Wszystkie rośliny poza żabienic...

Wyświetlenia: 1160 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Roślinki do akwarium LT (Pomocy)

Witam. Posiadam akwarium '200L' o wymiarach 100x40x50 a w nim dość spory korzeń który zajmuję tyle miejsca co na zamieszczonym zdjęciu. Oświetlenie CHIHIROS BELKA LED A901 + REGULATOR 55W. Akwarium b...

Wyświetlenia: 570 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Czy lotos tygrysi jest rośliną trującą?

Z góry bardzo przepraszam za lekko naiwne pytanie. Chciałbym się dowiedzieć czy lotos tygrysi (odmiana zielona) jest rośliną trującą tudzież szkodliwą? Od razu pisze że nie mam zamiaru jej konsumować ...

Wyświetlenia: 543 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.