Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Czy tak może być z co2



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



03 sty 2007, 20:52 Czy tak może być z co2  (#1)  

Witam
Jestem tu początkujący więc opiszę wszystko szczegółowo co i jak.
Posiadam akwa 25 litrów, mam następujące roslinki wgłębka wodna, wąkrotka.
Oświetlenie 8W neonówka i 25W żarówka (orginalnie w pokrywie).
Ryby to 2 żałobniczki, mieczyk, 2 danio.
Na roślinach mam wysyp krasnorostów. Mam pytanie jak zwalczyć te krasnorosty.
W dzień chodzi filtr AQUA SZUT MINI (który ma zatkany dopływ powietrza), oraz CO2 z bimbrowni ( dzwon )
W nocy Filtr aqua szut mini jest wyłączony a załączony jest napowietrzacz firmy atman który idzie całą noc, dotego jeszcze jest bimbrownia której nie zatrzymuje.
I tu moje pytanie czy taki system co2 oraz napowitrzania jest dobry aby zwalczyć krasnorosty i aby roślinki rosły.
Proszę o pomoc POZDRAWIAM tomekkemot :roll:

tomekkemot


03 sty 2007, 21:11 Re: Czy tak może być z co2  (#2)  

tomekkemot napisał(a):Witam
Na roślinach mam wysyp krasnorostów. Mam pytanie jak zwalczyć te krasnorosty.
W dzień chodzi filtr AQUA SZUT MINI (który ma zatkany dopływ powietrza), oraz CO2 z bimbrowni ( dzwon )
W nocy Filtr aqua szut mini jest wyłączony a załączony jest napowietrzacz firmy atman który idzie całą noc, dotego jeszcze jest bimbrownia której nie zatrzymuje.
I tu moje pytanie czy taki system co2 oraz napowitrzania jest dobry aby zwalczyć krasnorosty i aby roślinki rosły.
:roll:


Ja na twoim miejscu postarał bym się o lepszy dyfuzor a może by podpiąć co2 z bimbrowni pod wlot powietrza a filtrze

oczywistym faktem jest i to bez względu na to czy filtr będzie rozpylał dwutlenek węgla czy nie, że nie powinieneś go wyłanczać na noc

krasnorosty lubią silny prąd wody więc może da się ten filterek jakoś przytłumić lub skierować np na szybę

napowietrzanie w nocy jest wskazane lecz pamiętaj iż napowietrzanie też wytwarz prąd wody który sprzyja krasnorostom

Avatar użytkownika
kresone
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 29 mar 2006, 12:07
Miasto: Świętochłowice

03 sty 2007, 21:18   (#3)  

Zgadzam się z kresone, że krasnorosty lubią silny strumień wody, a w akwa 25 l chyba o to nie trudno, ten sam problem miał mój kuzyn - woda w baniaczku wirowała, a on się dziwił czemu mu rosną takie glony :wink:

Avatar użytkownika
igi
Zainteresowany tematem

Posty: 188
Dołączył: 12 cze 2006, 17:46
Miasto: Łódź

05 sty 2007, 12:05   (#4)  

wyłączaj filtr dalej to na pewno uda Ci sie (wychodować piękne glońska)

grisza76
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 27 gru 2006, 10:04











Powiązane tematy
  • Rozpoczęcie przygody z Co2 tyle że bio

    Witam Od dłuższego czasu chciałem mieć zestaw do Co2 do akwarium. Niestety w mojej okolicy nie ma gdzie nabić butle a samochodu nie mam aby pojechać gdzieś dalej aby nabić(mieszkam w Łodzi na Retkini...

    Wyświetlenia: 736 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Miejsca, w których można nabić butlę CO2 (cała Polska)

    Sam stanalem przed decyzja zakupienia butli CO2 (poza wakacjami rzadko bywam w domu a przygotowanie 10l mieszaniny rekacyjnej jak by nie bylo zajmuje troche cennego czasu). Pomyslalem przy okazji o ...

    Wyświetlenia: 236004 | Odpowiedzi: 411 czytaj więcej...

  • Co może dolegać skalarowi

    Witam od długiego czasu próbuje zwalczyć chorobę mojego skalara jak na dołaczonych zdj ale nie skutecznie próbowałem już go leczyć w mniejszym akwarium podając Zoolek Bactocaps C oraz protosolem i nie...

    Wyświetlenia: 545 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • 375L, 150x50x50 Oase czy Hypermax

    Jaki filtr do akwarium 375L, 150x50x50 zastawiałem się nad Oase Biomaster Thermo 850 i Hypermax 4500 ewentualnie jaki inny w podobnym budżecie najlepiej z grzałką.

    Wyświetlenia: 1566 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • SODASTREAM Reduktor CO2

    Witam, mam butle SODASTREAM, podłączoną pod reduktor od ISTA CO2-foto 1. przez przejściówke TR 21*4, 5/8-18UNF, foto 2. I teraz pytanie? 1- co byście mi za reduktor polecili jakiś inny do tej butli. ...

    Wyświetlenia: 1109 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Czy nie mam za niskie Gh i Kh??

    Witam Posiadam roślinne akwarium 112 litrów. Rośliny to lotosy, cryptokoryny, anubiasy, dzisiaj przyjdzie żabienica i jeszcze jakaś roślina. Posiadam filtr ro. W kranie mam wode o Gh jakieś 12 i Kh j...

    Wyświetlenia: 1277 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Zielenice i czy za silne światło?

    Witam Posiadam 112 litrowe roślinne akwarium. I mam problem z glonami. Konkretnie z tymi zielonymi zielenicami. Bo dwa tygodnie temu zmieniłem oświetlenie z 25 wat led sinkora na aż 75 wat led też si...

    Wyświetlenia: 1543 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

  • Czy taka szafka wytrzyma akwarium?

    Witam. Słuchajcie, czy taka szafka wytrzyma akwarium 120x29x50? Szafka jest długości 120 cm, szerokość akwarium jest idealnie przed zwężaniem się blatu, 5 nóżek, po dwie po bokach i jedna na środku....

    Wyświetlenia: 612 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Gnijące korzenie czy krasnorosty?

    P_20240202_164904.jpg Witam. Jak w temacie czy to gnijące korzenie czy jakieś glony? Bo ciągle to wraca.

    Wyświetlenia: 837 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Matrix czy Qualdrop oto jest pytanie

    Witam szanowna akwa brać! Powiem krótko, dwa lata nie miałem zbiornika i teraz przyszedł czas na założenie. Baniak 240L + Skylight L + Biomaster 600. Wypadłem trochę z tematów i chciałbym się dowiedz...

    Wyświetlenia: 9883 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Radoslaw123 i 451 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.