Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Czy szafka wytrzyma?

Nasze nowinki, ciekawostki i zapowiedzi wydarzeń.
Ogólne dyskusje związane z akwarystyką.
Posty nie pasujące do innych działów.

06 gru 2017, 13:45 Czy szafka wytrzyma?  (#1)  

Ciekawostka dla wszystkich którzy z marszu radzą wzmacniać szafki pod akwarium :D Akwarium 180x45x50
4.jpg
Cały artykuł:https://www.roslinyakwariowe.pl/art/96.htm
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
"... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
Pozdrawiam, Andrzej

astar
Znający temat

06 gru 2017, 16:32 Re: Czy szafka wytrzyma?  (#2)  

Przyznam, że wygląda to rewelacyjnie :)
A teraz powiedz, czy mieszkając np. w bloku na czwarty piętrze postawiłbyś na czymś takim tak ogromny zbiornik i spokojnie spał? :)

Skajor
Poznaje temat

Miasto: Poznań - Grunwald

06 gru 2017, 17:12 Re: Czy szafka wytrzyma?  (#3)  

Za żadne skarby :D Ale porównaj to do czasami naprawdę porządnej szafki którą radzi ci ktoś wzmocnić pod kostkę 30L :wink:
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
"... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
Pozdrawiam, Andrzej

astar
Znający temat

06 gru 2017, 17:14 Re: Czy szafka wytrzyma?  (#4)  

A masz zdjęcie samej "szafki"? Na boki się nie bujnie....??? :P

LOOCASH_wro
Poznaje temat

Miasto: Wrocław

06 gru 2017, 17:36 Re: Czy szafka wytrzyma?  (#5)  

Też jestem ciekawy konstrukcji, to akwarium ma 400L i pewnie waży dobrze ponad pól tony!
A stoi na kilku taflach szkła! To zdjęcie dowodzi że albo przeceniamy potrzebę wzmacniania naszych szafek, albo niedoceniamy wytrzymałości szkła :wink:
Pozdrawiam, Andrzej

astar
Znający temat

06 gru 2017, 18:12 Re: Czy szafka wytrzyma?  (#6)  

Pierwsze skojarzenie jak zobaczyłem ten stand: Kolos na glinianych nogach... Nawet jeśli to wytrzyma to ok ale wizualnie akwarium zgniata ten delikatny stand.

Rfck
Znający temat

Miasto: Gdańsk/UK

06 gru 2017, 18:49 Re: Czy szafka wytrzyma?  (#7)  

O gustach sie nie dyskutuje - jak mawia przyslowie, ale chyba faktycznie proporcje estetyczne sa mocno zachwiane

ArturTraffic
Poznaje temat

06 gru 2017, 22:26 Re: Czy szafka wytrzyma?  (#8)  

Gdyby ta szklana szafka była z opti white nie była by widoczna, i byłby efekt zawieszenia w powietrzu...;)
Pozdrawiam, Andrzej

astar
Znający temat

06 gru 2017, 23:45 Re: Czy szafka wytrzyma?  (#9)  

:|:shock: To jakieś szaleństwo. Nie mogę na to patrzeć nawet, ma w sobie coś przerażającego.

Robi68
Poznaje temat

07 gru 2017, 00:01 Re: Czy szafka wytrzyma?  (#10)  

astar napisał(a):Gdyby ta szklana szafka była z opti white nie była by widoczna, i byłby efekt zawieszenia w powietrzu...;)

A jesli efektem porzadanym jest efekt zawieszenia w powietrzu to idzmy dalei i wogole "zniknijmy" szafke matujac - polke......:-?

ArturTraffic
Poznaje temat

07 gru 2017, 13:01 Re: Czy szafka wytrzyma?  (#11)  

Też jakiś sposób :D ale jak nie widać szafki (a jest ze szkła) to łatwo w nią przypadkiem uderzyć a wtedy ...
Robi68 napisał(a)::|:shock: To jakieś szaleństwo. Nie mogę na to patrzeć nawet, ma w sobie coś przerażającego.
Też mam ciarki jak patrzę na to zdjęcie :shock::wink:
Pozdrawiam, Andrzej

astar
Znający temat

Powiązane tematy
  • Czy to glon?

Witam, Czy to glon jak go sie pozbyć na trace robi sie taki jasna nitka czy cos podobnego co to jest?

Wyświetlenia: 252 | Odpowiedzi: 3czytaj więcej...

• Akwarium wyższe czy niższe

Witam, Zakładam akwarium (jestem prawie początkujący) i zastanawiam się nad wielkościami 200 l (100x40x50) lub wielkościami 80x40x50 lub 60 cm. Jestem bliższy zdecydowania się da akwa. o dł. 80 zm. I ...

Wyświetlenia: 147 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• Szafka pod akwarium - wytrzyma?

Cześć Pomagam kuzynowi w zakładaniu akwarium 240l. Swój zestaw montowałem na szafce, która była w komplecie z akwarium. O tej w kółko myślę bo nie chce żeby miał problem. Mówiłem mu, że szafka ma wyt...

Wyświetlenia: 703 | Odpowiedzi: 17czytaj więcej...

• Filtr RO - czy woda zmineralizowana zaszkodzi roślinom?

[Link niezgodny z regulaminem] Zakupiłem taki zestaw, czy zaszkodzi roślinom woda zmineralizowana z tego filtra? Bo wg producenta jest ona wzbogacona o kilka pierwiastków. Opis w w/w linku. Co sądzici...

Wyświetlenia: 906 | Odpowiedzi: 24czytaj więcej...

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Salon firmowy w Krakowie

Zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu i galerii
akwariów w Krakowie przy ul. Wielickiej 42a.

Poniedziałek-piątek: 11:00 - 19:00
Sobota: 10:00 - 14:00

mapa dojazdu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Korczuś, zmijka85 i 70 gości