Bezpieczne zakupy bez wychodzenia z domu.        DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Czy ślimaki helenki zjedzą krewetki amano?

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Dzień dobry

W moim 60- litrowym akwarium mam aktualnie plagę zatoczków. Wyczytałam, że w zwalczaniu plag pomocne są ślimaki helenki i że oprócz innych ślimaków mogą żywić się też krewetkami. W moim akwarium jest 12 krewetek amano. Czy helenki mogą być dla nich zagrożeniem?

_Kreweta_
Początkujący

Nie.

Ślimak Helenka nie jest w stanie złapać zdrowej, żywej krewetki czy ryby to padlinozerca i zjada wszystko to co padło lub kona.

akwaAmator
Znający temat

Bardzo dziękuję!

_Kreweta_
Początkujący

Ślimak Helena to drapieżnik i poluje na inne ślimaki. Co do reszty jak wyżej.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

Powiązane tematy
  • Ślimaki w filtrze kanistrowym

Dzień dobry, Jakiś czas temu przywlokłem do akwarium ślimaki na roślinach. Małe, brązowe, z płaską muszlą (to znaczy muszle to takie płaskie spirale, a nie stożki jak na przykład u helenek). W krótki...

Wyświetlenia: 305 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Helenki na zatoczki

Witam, z jakąś roślina przynioslem do akwarium zatoczki i tak się rozplenily że nie mogę sobie z nimi poradzić i czytałem że dobrym sposobem są ślimaki helenki tylko mam takie pytanie czy helenki nie ...

Wyświetlenia: 722 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

• Pijawka? Zostawić czy unicestwić?

Cześć, ostatnio oglądając akwarium zauważyłem pijawkę, próbowałem złapać natomiast uciekła w podłoże, i teraz pytanie czy pijawka może w jakiś sposób wpłynąć na wzrost roślin ? Szczególnie eleocharisa...

Wyświetlenia: 686 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Czy to niedobór żelaza oraz innego mikro?

Po raz kolejny muszę zasięgnąć Waszej porady. Powoli wyprowadzam moje akwarium do zdrowego stanu, pozbyłem się krasnorostów i innych glonów (jak na razie). Mam wody okolo 220l. Parametry z wczoraj za...

Wyświetlenia: 1023 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

• Bucephalandra - czy ta roslina może być "owłosiona" :)?

Mam kilka gałązek tej roślinki i na niektórych liściach pojawiły się jakiś czas temu kępki czegoś co trochę przypomina krasnorost ale... pojawiają się one nie w losowych miejscach lecz zawsze na falis...

Wyświetlenia: 343 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.

Uruchomiono zadanie harmonogramu