Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Czy pomoże ktoś nowicjuszowi ????

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Mam pytanko do kogoś kto jest dobrze obeznany w sprawach roślin.
Założyłem nie dawno akwarium roślinne 60 l. Oświetlam je dwiema świetlówkami po 18 w :
- Philips 865
- Philips Aqulrela
Wode podmieniam raz na dwa tygodnie 10 litrów,pobieram ją z głębokiej studni od sąsiada.Nawoże przy podmianie 2 mil na 10 litrów wody Plant Geynerem. W akwarium jest około 15 małych rybek.
Mój problem jest następujący :
Rośliny słabo rosną wręcz usychają nie ktore są pokryte brązowym osadem (najprwadopodobniej okrzemki) jedyne co dobrze rośnie to Kryptokoryna. Może ktoś wie o co chodzi ???? :?
Pozdrawiam

bogdan85

14 lip 2006, 09:09   (#2)  

a więc proponuje robić co tydzień padmianę wody w ilości 15L. wodę najlepiej odstawić w butelkach na kilka dni (w zaciemnionym miejscu) i zlewać do akwa weżykiem do 5 cm od dna- tak aby nie zaciągać wody z dna. do każdej podmiany bym dodał 4ml PGC. jeśli usychają stare liście to masz problemy z macroelementami. warto wtedy kupić planta gainer macro. oświetlenie może być. jak jest z filtracją w twoim akwa i czy stosujesz CO2? pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Miasto: Lipno

16 lip 2006, 13:46   (#3)  

Mam filtr wewnętrzny aquael 650l/h,materiałem filtracyjnym jest gąbka.Od dzisiaj zaczełem podawać co2 ,bo wczesniej miałem sporo problemów ze szczelnością bimbrowni.
Więc myslisz że to może być wina za żadkich podmian.A co sądzisz o tej wodzie ze studin ,kranówka będzie lepsza??? :roll:
-----------------------------------
P.S możesz mi jeszcze raz objaśnić z tym wlewaniem wody ,bo za bardzo nie zakumałem...

bogdan85

16 lip 2006, 18:39   (#4)  

nie jestem pewien czy częstsze podmiany wywolają pozytywny efekt ale na pewno nie zaszkodzą. wlewamy wodę do butelki,odstawiamy na jakiś czas, butelki nie zakręcamy. przy wlewaniu wody do akwarium zlewamy ją wężykiem 5 cm od dna butelki w taki sposób jak byśmy chcieli zbierać wodę z powierzchni (w butelce) bez zaciągania tej która jest na dnie.pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

16 lip 2006, 23:39   (#5)  

100>P napisał(a):... przy wlewaniu wody do akwarium zlewamy ją wężykiem 5 cm od dna butelki..

A dlaczego?? Mógłbyś ciut szerzej napisać co tam jest na dnie tej butelki paskudnego? Czy ta zasada dotyczy także 20 litrowej bańki na wodę?

Taurusk
Początkujący

17 lip 2006, 09:44   (#6)  

hmmmmm......ponoć na dnie osadzają się wszelkie "dziadowstwa" z wody i dlatego zlewa się ją kilka cm od dna. ja się stosuje do tego i nie mam problemów w akwa. kiedyś było to podważane ale i tak stosuje tą metodę podmiany wody. nie chce lać żadnych uzdatniaczy dlatego odstawiam wodę. ta zasada dotyczy również bańki na wodę. w końcu butelka też ma dno ;) pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Powiązane tematy
  • Czy microsorum a wysokość akwarium

Witam Nurzaniec śrubowy jak wyrośnie ponad poziom wody kładzie się na niej. Czy podobnie dzieje się z microsorum? Chciałbym umieścić microsorum w moim akwarium na tylnym planie a akwarium ma ok. 20 ...

Wyświetlenia: 455 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Czegoś brak, czy coś zjada liście?

Witam, Od około 2 tygodni na liściach żabienic widać coś takiego jak na zdjęciach poniżej. Przybywa tego z dnia na dzień. Innych niepokojących oznak w akwarium brak. Wszystkie rośliny poza żabienic...

Wyświetlenia: 1160 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Czy lotos tygrysi jest rośliną trującą?

Z góry bardzo przepraszam za lekko naiwne pytanie. Chciałbym się dowiedzieć czy lotos tygrysi (odmiana zielona) jest rośliną trującą tudzież szkodliwą? Od razu pisze że nie mam zamiaru jej konsumować ...

Wyświetlenia: 543 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Ankieta - czy korzystasz z boxu "najnowsze załączniki"?

zalaczniki.jpg Zapraszam do udziału w ankiecie - czy korzystacie z boxu "NAJNOWSZE ZAŁACZNIKI" na stronie głównej Serwisu?

Wyświetlenia: 2325 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Juncus repens czy...?

Witam forumowiczów, mam od innego hodowcy roślinę, którą on kupił jako Juncun repens. Ja mam jednak wątpliwości. Gdy porównuję ze zdjęciami z sieci wydaje mi się, że to Najas (być może guadelupiensis...

Wyświetlenia: 440 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.