Pokarmy Tetra Fresh Delica
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Czy coś jest nie tak z grzałką?

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Drogie Panie I Panowie.
Start zbiornika w ostatnia niedziele. Akwarium 60x30x30,podłoże z żwirku plus pod nim substrat. Filtr kaskadowy aquelclear 20, grzałka 75w Od niedzieli do dzisiaj włacznie mam problem z podgrzaniem temperatury do 25 stopni.Jest okolo 23 I aby dojsc do 25 grzałke skręcam do maxa I to trwa I trwa. Czy coś jest nie tak z grzałką? Temperatura w pokoju 23 stopnie aaaa I akwarium otwarte bez pokrywy.

Lukas80
Początkujący

15 mar 2018, 00:33 Re: Grzałka.  (#2)  

Czy najzwyczajniej w świecie dotknąłeś ręką kiedy paliła jej się lampka świadcząca o grzaniu wody??
Jeśli tak to czy poczułeś ciepło od grzałki ??
Dwa stopnie powinna podnieść bez problemu.

gazownik
Aktywny użytkownik

Dotykałem I jak najbardziej czuć,że się nagrzewa.Pytam się bo to jest moje pierwsze akwarium I tak się zastawiałem, że coś tu jest nie tak

Lukas80
Początkujący

Jeżeli czujesz przypływ ciepła w chwili gdy lampka się zapala to grzałka jest sprawna.
Pozostaje sprawdzić termometr.

gazownik
Aktywny użytkownik

Rozumiem.Dzieki za szybką wskazówke.Myślałem,źe moźe grzałka ma jakis problem z moca

Lukas80
Początkujący

Grzałka z wiekiem może się zużyć, termostat może być rozjechany i wartości zadane mogą nie być utrzymywane, w grzałce znajduje się kilka, kilkanaście elementów grzewczych i część z nich może nie grzać. Źle dobrana grzałka w stosunku do temperatury otoczenia może nie dawać rady. Warto przed podmianą wyłączyć grzałkę, gdyż chłodzona powietrzem może pęknąć. Termometr to też dobry trop, zdarzają się buble które potrafią o kilka stopni kłamać, sam na takiego trafiłem i różnica była 3 stopni.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Rzeszów

Wymieniłem termometr I różnica miedzy starym a nowym wynisi2 stopnie.Stary zaniżał.Aktualnie grzałka skręcona na 28 I nowy pokazuje 25.

Lukas80
Początkujący

A teraz który jest prawidłowy? :) Na dwoje babka wróżyła:)

grzeniu 73
Znający temat

Kurcze wydaje mi się, źe nowy.Jak go wlożyłem do akwa to od razu pokazal temperature wiemsza o 2 stopnie.A I woda jakoś w palcach byla od razu cieplejsza:)))

Lukas80
Początkujący

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: aygora, Eriado, italak, jarw, michalkrk, Piotr Baszucki