Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Czarna woda. ARCHIWUM X. w 15 minut. Kostka 30 litrow

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat
Dramat. Nie jest to moje pieresze akwa ale czegos takiego nie grali jeszcze

Tygodniowe akwarium
Korzenie red moor
Podloze aktywne yokushi jiban soil
Proste rosliny
Sump zewnetrzny
Woda kran + RO
Podmiany co 3 dni na poczatku

Woda byla metna + film bakteryjny na powierzchni wiec napowietrzanie i filtrowanie

Ale wpadlem na pomysl wrzucic ozonator, taki zwykly 12V 0,2A. Ozonowalem 15 min i z wody metnej momentalnie KAWA !!
Podmianka 50% i jest ciemna herbata.. Oby roslin szlag nie trafil

Co to moglo spowodowac ??

Wrzucilem.lampe uv. I jutro kolejna podmianka i moze purigen.. Tylko mi go szkoda[youtube][/youtube]
Załączniki
DSCF0558.jpg
20220121_000951_HDR.jpg
16432280732071666093526294006602.jpg

_wolverine_
Początkujący

Czytałem kiedyś (na tym forum) fajną historię, jak pewna dama użyła ozonatora w akwarium. Okazało się, że osobliwie działa na silikon :D Tam wtedy była powódź, bo bodajże 2000L...

Miałeś mętną wodę w nowym akwarium. Skoro nie jest to Twoje pierwsze, to powinieneś wiedzieć, że takie rzeczy są normalne i najlepsze co można z nimi zrobić, to nic. Do tego jeszcze lampa UV... Daj temu zbiornikowi dojrzeć w spokoju.

AquaMolitor
Aktywny użytkownik

27 sty 2022, 00:11   (#3)  

Robie podmianki robie.. Ale za tydzien chce rosbory galaxy wrzucic i 10 neocardin.. Ale cos mi jeszcze tlen zuzywa. Przed akcja z ozonatorem malo otoska nie udusilem.. Wrocil z powrotem do wiekszego akwa a teraz nad slimakiem helmetem testuje wode 😈
Ale sprawa czarnwj wody dziwna
Silikonu oprocz tego do klejenia szyb nie mam

_wolverine_
Początkujący

Powiązane tematy
  • 60l – Kostka – TenOdtego

60l – Kostka – TenOdtego Wymiary - 40x40x40 60l Oświetlenie - Jeneca LDJ-400 15W Nawożenie – 1 ml carbo dziennie, 1 ml potasu dziennie, 2 ml micro i 2 ml makro przy podmianie CO2 – bimbrownia na żelat...

Wyświetlenia: 1209 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Nawozenie akwarium z srednio twardą wodą

Witam chce sie zapytac jak nawozic akwarium z ca 83 ppm zeby to roslo. Wiem ze chodza akwarium z taka woda bez ro. Chce dowiedziec sie wszystkiego co bedzie potrzebne aby to dobrze chulalo.... na razi...

Wyświetlenia: 17513 | Odpowiedzi: 206 czytaj więcej...

• 30x30x35 - moja mała skalna kostka

Kostka założona 17.02.2022 W akwarium zostało użyte podłoże Rotala Maflora Intense. Skały to Rotala Premium Namasu Stone. Rośliny: Micranthemum monte carlo , Rotala H'ra, Hygrophila pinnatifida, Anu...

Wyświetlenia: 928 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Tetra czarna (żałobniczka) - Gymnocorymbus ternetzi

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/miniaturki/thumb-fp-5m-80622-bb21c2830b6afcff69d55faab5014660.jpg Pochodzenie: Ameryka Południowa (Brazylia, Boliwia, Paragwaj). Środowisko: W naturze z...

Wyświetlenia: 288 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Kostka 60 litrów dwa filtry

Posiadam kostkę 60 litrów. Filtr FZN-2, w koszach gąbka/zeolit oraz gąbka ceramika, na wierzch czasem jakaś wata filtracyjna. Na zasysie założona duża gąbka, żeby wychwytywać drobnice jednak zapychała...

Wyświetlenia: 571 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.