Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Cyrkulator



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



11 lis 2019, 19:18 Cyrkulator  (#1)  

O jakiej wydajności cyrkulator kupić do akwarium (l/h) chodzi mi o to by dobrze ruszył resztki pokarmu i odchody ryb z dna aby filtr mógł je wciągnąć.Jednak nie chce żeby ryby pływały mi w jedną stronę. ;D

gurami007
Początkujący

Posty: 26
Dołączył: 05 wrz 2019, 23:05

11 lis 2019, 19:20 Re: Cyrkulator  (#2)  

Akwarium ma długość ok.60cm i szerokość ok.30cm
gurami007 napisał(a):O jakiej wydajności cyrkulator kupić do akwarium (l/h) chodzi mi o to by dobrze ruszył resztki pokarmu i odchody ryb z dna aby filtr mógł je wciągnąć.Jednak nie chce żeby ryby pływały mi w jedną stronę. ;D

gurami007
Początkujący

Posty: 26
Dołączył: 05 wrz 2019, 23:05

11 lis 2019, 19:39 Re: Cyrkulator  (#3)  

Żaden , jaki masz filtr w tym akwarium ?

Nawet nie wiem czy dostaniesz jakiś cyrkulator z mocą poniżej 1k .. tzn są takie np JABEO z regulacją ale koszt 300zł .

Odchody ryb i resztki pokarmu usuwasz sam przy podmianie .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

11 lis 2019, 22:37 Re: Cyrkulator  (#4)  

Kaskadowy aquael
akwaAmator napisał(a):Żaden , jaki masz filtr w tym akwarium ?

Nawet nie wiem czy dostaniesz jakiś cyrkulator z mocą poniżej 1k .. tzn są takie np JABEO z regulacją ale koszt 300zł .

Odchody ryb i resztki pokarmu usuwasz sam przy podmianie .

gurami007
Początkujący

Posty: 26
Dołączył: 05 wrz 2019, 23:05











Powiązane tematy
  • Cyrkulator wody

    Witam. W swoim zbiorniku 600l posiadam 2 filtry okolo 4000 bądź 5000 l/h sumując. Jak zastrzeżeń nie mam do biologi to chciałbym zwiększyć ruch wody samym akwarium. Myślałem nad cyrkulatorem. Byłby kt...

    Wyświetlenia: 1040 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Cyrkulator-dobór

    Witam. Planuję startować akwarium 600 litrów. Mam dwa filtry i w przypadku wypełnienia i późniejszej pracy tych filtrów oczywiste jest ze wydajność spadnie. Zależy mi na cyrkulacji wody w zbiorniku. J...

    Wyświetlenia: 1031 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Eheim Skim 350 jako cyrkulator

    Czy Eheim Skim 350 moze pracowac jako cyrkulator? Chce wywalic z akwarium 112l filtr wewnetrzny eheim pick up 160 ktory w zasadzie teraz robi za cyrkulator. Powod: gabaryty. Mam jeszcze skimmer ktory ...

    Wyświetlenia: 3135 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Cyrkulator

    Baniak 100x40x40 160 Litrów. Zastanawiam się nad kupnem i czy warto ? Styl akwa Iwagumi.

    Wyświetlenia: 6349 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Cyrkulator 24h czy wyłączyć?

    Kupiłem Koralie 1600 l/h (oczywiście jak dla moich 300L to za mała no ale już). Pytanie do posiadaczy cyrkulatorów, czy działają one u Was non stop? czy może wyłączacie n/p na noc? dla mnie taki cyrk...

    Wyświetlenia: 680 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Porządny cyrkulator do 300L

    W 300L mam filterek unimaxa 750 i ma on 2 wloty i 2 wyloty więc kolejnego wewnetrznego raczej nie potrzebuje. Potrzebuje natomiast dobrego cyrkulatora, lekka pralka wskazana :) Dużo ich jest na rynku....

    Wyświetlenia: 1912 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • 240L -dodatkowy filtr czy cyrkulator do rozprowadzenia co2 ?

    Zależy mi na dobrym rozprowadzeniu CO2 w moim 240L. Mam dyfuzor 35mm i filtr o przypływie 1500l/h. Wyznacznikiem (poza indykatorem) czy dobrze co2 się u mnie rozprowadza są lekko bujające się rośliny....

    Wyświetlenia: 1071 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • falownik/cyrkulator "morski" a krewetki

    Stwierdziłem ostatnio że cyrkulację mam do bani, więc postanowiłem problem rozwiązać konkretnie - zamówiłem cyrkulator jvp 101 (3000l/h - mniejszych nie było, tj. były Koralia ale to 3 razy większa kw...

    Wyświetlenia: 950 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Cyrkulator do 112 l

    Witam mam zamiar kupić cyrkulator do akwarium 112 litrów akwarium roślinnego i zastanawiam się nad koralią nano bądź koralią 1, ewentualnie coś takiego: http://aquatika.home.pl/FALOWNIK_NEWAWE_Silne_...

    Wyświetlenia: 782 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bent423, Matrial i 398 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.