Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Cyjano Killer a zamieranie roślin.

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam,
Bardzo proszę o poradę. Od kilku tygodni walczyłem z sinicami w akwarium. Próbowałem rożnych sposobów, w tym wlałem sporo tego słynnego borasolu. Niestety nic to nie dawało i bakterie za każdym razem wracały.

Wreszcie spróbowałem Cyjano Killera, który podobno jest następcą, tak skutecznego Chemicleana. Jako, że posiadam zbiornik 300l na moje akwarium użyłem 4 takie tabletki. Włączyłem napowietrzanie i praktycznie w ciągu 2-3 dni sinice zniknęły, tzn po podmianie wody już nie wróciły. Na czas kuracji wyłączyłem stosowanie nawozów, gdyż bałem się podawać fosfor. Rośliny brały tylko z substratu pod podłożem i z CO2. Przez następne 3-4 dni rośliny nabrały kolorów, rosły pięknie. DALEJ NIE STOSOWAŁEM NAWOZÓW. Nie wiem co, ale po tym czasie rośliny zaczęły zmieniać kolor i liście zaczęły stawać się przeźroczyste. Zaczęły zamierać. Włączyłem nawożenie i próbuje coś ratować. Proszę o jakąś pomoc. Czy to przez tego cyjanokillera, zginęły tez bakterie nitryfikacyjne np? Jaką można zastosować drogę, żeby uratować te rośliny.

Pozdrawiam ciepło.

marianski92
Poznaje temat

Miasto: Tarnowskie Góry

marianski92 napisał(a):Witam,
Bardzo proszę o poradę. Od kilku tygodni walczyłem z sinicami w akwarium. Próbowałem rożnych sposobów, w tym wlałem sporo tego słynnego borasolu. Niestety nic to nie dawało i bakterie za każdym razem wracały.

Wreszcie spróbowałem Cyjano Killera, który podobno jest następcą, tak skutecznego Chemicleana. Jako, że posiadam zbiornik 300l na moje akwarium użyłem 4 takie tabletki. Włączyłem napowietrzanie i praktycznie w ciągu 2-3 dni sinice zniknęły, tzn po podmianie wody już nie wróciły. Na czas kuracji wyłączyłem stosowanie nawozów, gdyż bałem się podawać fosfor. Rośliny brały tylko z substratu pod podłożem i z CO2. Przez następne 3-4 dni rośliny nabrały kolorów, rosły pięknie. DALEJ NIE STOSOWAŁEM NAWOZÓW. Nie wiem co, ale po tym czasie rośliny zaczęły zmieniać kolor i liście zaczęły stawać się przeźroczyste. Zaczęły zamierać. Włączyłem nawożenie i próbuje coś ratować. Proszę o jakąś pomoc. Czy to przez tego cyjanokillera, zginęły tez bakterie nitryfikacyjne np? Jaką można zastosować drogę, żeby uratować te rośliny.

Pozdrawiam ciepło.
Siemka,
Przypuszczalnie, uśmiercenie cyjanobakterii dało papu i kopa dla roślin dzięki substancjom uwolnionym do wody. Po ich zużyciu rośliny głodowały i teraz siwieją. To co ja uważam, zetnij obumierające części i powoli/umiarkowanie wznów nawożenie. U mnie przywrócenie równowagi biologicznej po pozbyciu się sinic trwało dwa miesiące. Przy podmianach bakterie, do filtra woreczek Purigen'u i czekać.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Krzysztof Radziszewski, bardzo dziękuje za poradę. Pozdrawiam

marianski92
Poznaje temat

Miasto: Tarnowskie Góry

Może jeszcze ktoś się wypowie w tej kwestii ale takie jest moje zdanie.
marianski92 napisał(a):Krzysztof Radziszewski, bardzo dziękuje za poradę. Pozdrawiam

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Uważam podobnie.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Znający temat

Ja już też zakupiłem Chemiclean a jak wróciłem po tygodniu wszystkie cyjano zaginęły. Podniosłem tylko N o 1ml/dzień i chyba przy ostatniej podmianie 100L w 243L zapomniałem dodać Aquadur JBL do RO i zalalem czystym RO. Nie pamiętam dokładnie... Ale jak wróciłem na chatę to byłem zaskoczony na maxa że same się wyniosły z akwarium

Radziu
Stały bywalec

Miasto: Ruthi, CH

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.