Tetra oczko wodne
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

CO2 parę pytań

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.

11 paź 2018, 17:05 CO2 parę pytań  (#1)  

Witam i potrzebuję waszego doświadczenia , rozważam na butlą CO2 7l lub 8 litrowa ,poje pytanie jest takie jakie jest ciśnienie w takiej butli po napełnieniu i na jak długo wystarczy gazu do akwarium 350l

kuubaw
Zainteresowany tematem

Miasto: małopolska

11 paź 2018, 17:21 Re: CO2 parę pytań  (#2)  

kuubaw napisał(a):Witam i potrzebuję waszego doświadczenia , rozważam na butlą CO2 7l lub 8 litrowa ,poje pytanie jest takie jakie jest ciśnienie w takiej butli po napełnieniu i na jak długo wystarczy gazu do akwarium 350l
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytania ponieważ, ciśnienie zależy od osoby, która napełnia butlę (ile gazu nabije. A na ile wystarczy to zależy od tego jak będziesz podawać CO2 do zbiornika (reaktor, dyfuzor, czy może bezpośrednio do filtra, w którym gaz będzie się rozpuszczać), no i oczywiście od prędkości samej wymiany gazowej w akwarium. Jest zbyt dużo czynników wpływających na określenie czasu na jak długo butla może wystarczyć. U mnie np. butlę mam, jeśli dobrze pamiętam od kwietnia. Gaz leci 24/7, rozpuszcza się w filtrze przy zbiorniku 128l brutto i nadal leci. Kiedy się skończy to się zobaczy.
Pozdrawiam.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

11 paź 2018, 17:26 Re: CO2 parę pytań  (#3)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):
kuubaw napisał(a):Witam i potrzebuję waszego doświadczenia , rozważam na butlą CO2 7l lub 8 litrowa ,poje pytanie jest takie jakie jest ciśnienie w takiej butli po napełnieniu i na jak długo wystarczy gazu do akwarium 350l
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytania ponieważ, ciśnienie zależy od osoby, która napełnia butlę (ile gazu nabije. A na ile wystarczy to zależy od tego jak będziesz podawać CO2 do zbiornika (reaktor, dyfuzor, czy może bezpośrednio do filtra, w którym gaz będzie się rozpuszczać), no i oczywiście od prędkości samej wymiany gazowej w akwarium. Jest zbyt dużo czynników wpływających na określenie czasu na jak długo butla może wystarczyć. U mnie np. butlę mam, jeśli dobrze pamiętam od kwietnia. Gaz leci 24/7, rozpuszcza się w filtrze przy zbiorniku 128l brutto i nadal leci. Kiedy się skończy to się zobaczy.
Pozdrawiam.

Rozumiem, na pół roku wystarczy 5 przez 10 :mrgreen:

kuubaw
Zainteresowany tematem

11 paź 2018, 17:31 Re: CO2 parę pytań  (#4)  

Już wiem gdzieś na 1,5 roku

kuubaw
Zainteresowany tematem

11 paź 2018, 17:51 Re: CO2 parę pytań  (#5)  

Jeśli będziesz rozpuszczać poprzez reaktor lub do filtra a cyrkulacja w zbiorniku będzie go dobrze rozprowadzać a przy tym powierzchniowy ruch wody będzie minimalny tak by ograniczyć wymianę gazową to prawdopodobnie wystarczy ci na rok do dwóch lat. Tak "pi razy drzwi".

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

12 paź 2018, 12:50 Re: CO2 parę pytań  (#6)  

1,5kg gazu wystarcza w mojej 300 na około 2 miesiące (spiek ceramiczny), butla 8L to 6kg gazu więc w akwarium 350L butla powinna wystarczyć na około 7-8miesięcy.

AkwaFarmer
Początkujący

12 paź 2018, 14:22 Re: CO2 parę pytań  (#7)  

Wielkie dzięki że można na was liczyć .
Temat zamykam .

kuubaw
Zainteresowany tematem

12 paź 2018, 23:43 Re: CO2 parę pytań  (#8)  

AkwaFarmer napisał(a):1,5kg gazu wystarcza w mojej 300 na około 2 miesiące (spiek ceramiczny), butla 8L to 6kg gazu więc w akwarium 350L butla powinna wystarczyć na około 7-8miesięcy.

Teraz 5kg,chyba że ktoś przelewa.

Boczowro
Zainteresowany tematem

Miasto: Wrocław-Oleśnica

Powiązane tematy

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Acuario3web, AmNeVa, glencore, Google [Bot], Google Adsense [Bot], prandar i 41 gości