Testy akwariowe Tetra
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Co z tymi gupikami, posocznica?

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Naprawdę nie mam pojęcia o co chodzi że tylko gupiki nie mogą się u mnie utrzymać. 2 tygodnie temu kupiłem tego samca, przez jakiś czas był ścigany przez samca platki, którego odizolowałem na kilka dni, w niedzielę go wpusciłem ale nie było poprawy więc oddałem go koledze. Od tamtej pory gupik pływa normalnie, choć głównie bliżej powierzchni wody (ale nie łapie powietrza z atmosfery więc przyduchy raczej nie ma). Dziś zauważyłem, że ma lekko nadęty brzuch (tak mi się wydaje) i łuski tylko na spodzie brzucha leciutko odstają. Poza tym pływa normalnie i je jak inne ryby. Co ciekawe, w tym samym akwarium w kotniku jest dwutygodniowy narybek gupika i z nim nic się nie dzieje, jeszcze ani jedna sztuka nie padła. Postanowiłem, że zrobię dorosłym rybom jednodniową głodówkę. Jak myślicie, czy to może być posocznica? Szkoda byłoby stracić takiego ładnego samca, w dodatku największego jaki był w sklepie
Załączniki
IMG_20190410_172952.jpg
IMG_20190410_173034.jpg
IMG_20190410_172811.jpg

Pływający z rybami
Początkujący

Jak często je karmisz??
Jednodniową głodówkę to powinny mieć w każdym tygodniu...
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Znający temat

3 razy dziennie, 2 razy płatki+granulki i raz same granulki ale innego rodzaju. Ale chyba zacznę karmić 2 razy tylko rano i wieczorem, bo może to faktycznie za dużo. Co do głodówki to nie wiedziałem że coś takiego się stosuje, od teraz też zacznę

Pływający z rybami
Początkujący

3 razy dziennie...i zapewne sporo..
Dlaczego nikt z Was na początku zanim nie założy akwarium nie poczyta co dobre dla zwierząt..
Zrób im głodówkę z trzy, cztery dni a na pewno będzie im lepiej i i nowych wątków o chorych rybach mniej..
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Znający temat

"Zdrowa ryba to głodna ryba" głosi powiedzenie.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

To znaczy czytałem, że nie wolno przekarmiać, ale jak sypę niewielką ilość to zawsze mi się wydaje że to za mało i będą głodne. Poza tym żeby nakarmić nakarmić narybek i mieć dostęp do kotnika muszę zdjąć pokrywę, a wtedy wszystkie się zbierają pod powierzchnią wody na środku z nadzieją na posiłek, więc mi się ich robiło szkoda i też im coś sypnąłem. Ale dobrze, zrobię im głodówkę a potem będę karmił 2 razy dziennie małymi ilościami, może sytuacja się poprawi

Pływający z rybami
Początkujący

Karm raz dziennie w ilości takiej by pokarm znikł w 2-3min. Raz w tygodniu nie karm (głodówka).
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

Ale jak karmiłem to nigdy pokarm nie pływał dłużej niż 3 minuty, nawet jak jakimś cudem coś na dno opadło to i tak pochłaniały to kiryski. Ale co do częstotliwości karmienia to faktycznie za często je karmiłem

Pływający z rybami
Początkujący

Twoje ryby są przeżarte.
15-30 sekund to maks na jedno karmienie przy np. granulkach Hikari micro pellets.
I jak wspomnieli przedpiścy, raz w tygodniu głodówka.
Zdrowe ryby są zawsze głodne, zawsze.

das
Aktywny użytkownik

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Pływający z rybami i 44 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.