DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog roślin
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Co to za ślimak lub coć innego

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Co to za ślimak, jest ich sporo, wychodzą wieczorem jak światło jest słabsze. Ogólnie w dzień są w podłożu.
Małe ślimaki zbieram z szyby mechanicznie.

Dodatkowo pokazały się "coś" na korzeniach białe lekko owalne, czy to jaja ślimaka?
Badzo mocno trzyma się korzenia.

Posiadam:
- ślimak MILITARY HELMET
- bystrzyki amandy
- danio zielone
- Otos przyujściowy
Załączniki
DSC_0149_.jpg
DSC_0148.JPG
DSC_0152.JPG

IrekK
Początkujący

Mi to wygląda na ślimaka przytulika https://pl.wikipedia.org/wiki/Przytulik_strumieniowy
Nie mogę ich się pozbyć bo mnożą się niesamowicie. Na wiosnę zamierzam zrobić restart akwarium pozbywając się ich definitywnie :)

Badman
Stały bywalec

Miasto: Góra

Na Korzeniach to jaja tego ślimaka?

IrekK
Początkujący

Na korzeniach to jaja helmeta.

pitero21
Zainteresowany tematem

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Powiązane tematy
  • Identyfikacja niedoborów lub glonów

Witam, mam problem. Na liściach roślin pojawia mi się białawy osad. Nie potrafię stwierdzić czy to glon czy raczej niedobór jakiegoś składnika. Podpinam zdjęcie zwartki na której najwyraźniej widać mó...

Wyświetlenia: 111 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Jaki to ślimak?

Mam takie ślimaki a moim 102 l.Jest ich pewnie ok.50 różnej wielkości. Czy wytępić te towarzystwo czy niech sobie żyje? IMG_20200124_212952.jpeg IMG_20200124_213055.jpeg

Wyświetlenia: 318 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Co to za slimak monstrum?!

Witam Dzis sprzatalam w akwarium i po zapaleniu swiatel prawie zemdlalam. Zatoczki to jedyne co myslalam ze mam ze slimakow ale TO?! Co to za bydlak?! IMG_0891.jpg IMG_0892.jpg IMG_0893.jpg

Wyświetlenia: 259 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Czy to niedobór żelaza oraz innego mikro?

Po raz kolejny muszę zasięgnąć Waszej porady. Powoli wyprowadzam moje akwarium do zdrowego stanu, pozbyłem się krasnorostów i innych glonów (jak na razie). Mam wody okolo 220l. Parametry z wczoraj za...

Wyświetlenia: 1066 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

• Ślimak neritina

Ślimak non stop siedzi na szybkie, nigdzie nie chodzi. Dałam mu do zjedzenia trochę ogórka w obawie, że nie będzie miał co jeść, ale nawet się nim nie zainteresował. Jakieś rady? Co zrobić w takiej sy...

Wyświetlenia: 324 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.