Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Co to za ślimak lub coć innego



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Co to za ślimak, jest ich sporo, wychodzą wieczorem jak światło jest słabsze. Ogólnie w dzień są w podłożu.
Małe ślimaki zbieram z szyby mechanicznie.

Dodatkowo pokazały się "coś" na korzeniach białe lekko owalne, czy to jaja ślimaka?
Badzo mocno trzyma się korzenia.

Posiadam:
- ślimak MILITARY HELMET
- bystrzyki amandy
- danio zielone
- Otos przyujściowy
Załączniki
DSC_0149_.jpg
(2.61 MiB) Pobrane 810 razy
DSC_0148.JPG
(2.53 MiB) Pobrane 810 razy
DSC_0152.JPG
(2.68 MiB) Pobrane 810 razy

IrekK
Początkujący

Posty: 13
Dołączył: 19 cze 2015, 09:55

Mi to wygląda na ślimaka przytulika https://pl.wikipedia.org/wiki/Przytulik_strumieniowy
Nie mogę ich się pozbyć bo mnożą się niesamowicie. Na wiosnę zamierzam zrobić restart akwarium pozbywając się ich definitywnie :)

Badman
Stały bywalec

Posty: 492
Dołączył: 03 sie 2016, 16:47
Miasto: Góra

Na Korzeniach to jaja tego ślimaka?

IrekK
Początkujący

Posty: 13
Dołączył: 19 cze 2015, 09:55

Na korzeniach to jaja helmeta.

Avatar użytkownika
pitero21
Zainteresowany tematem

Posty: 299
Dołączył: 01 lis 2013, 17:16


Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34











Powiązane tematy
  • Ślimak Helmet

    Witam Czy u was w akwariach te ślimaki potrafią siedzieć w jednym miejscu parę dni? U mnie jeden siedzi na korzeniu już 4 dzień. Nie mam pojęcia czy go ruszyć czy zostawić?

    Wyświetlenia: 1581 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji nadmiarów lub niedoborów

    Szukam pomocy w identyfikacji niedoborów lub nadmiarów w oparciu o zdjęcia. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć nic o parametrach w akwarium w tym momencie. Chciałbym poznać klucz oznaczeń niedobo...

    Wyświetlenia: 682 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Torf w woreczku na wkłady filtracyjne lub w pończosze

    Dzień dobry, Tak jak już pisałem w innym poście dzisiaj mam problem głównie z Microsorum. Planowałem zakup mineralizatora RO. Przyjrzałem się jednak dokładniej liściom Anubiasa. Jest to jedyna obecni...

    Wyświetlenia: 1235 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Budowa belki led 1W 52W lub 48W rozmieszczenie ledów

    Witam Chcę zbudować belkę led do zbiornika 90X35X45 =141litrów którą zamocuje w obudowie (pokrywie)i mam pytanie. Do specjalistów w tym temacie. mam trzy układy belek jedna 52W druga 48W oby dwie na...

    Wyświetlenia: 20786 | Odpowiedzi: 70 czytaj więcej...

  • Cytrynian potasu lub glukonian potasu, jako nawóz potasowy?

    Czy ktoś stosuje do nawożenia akwarium? Czy jest bezpieczny? Kupiłem czysty cytrynian potasu ze sklepu chemicznego, ale nie znam proporcji, jeśli można go używać z powodzeniem do uzupełniania niedobor...

    Wyświetlenia: 3015 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Ślimak Neritina zebra - Neritina natalensis

    16-140322.jpeg Pochodzenie: Afryka (Kenia, Mozambik, RPA, Somalia). Środowisko: W naturze zamieszkuje szybko płynące górskie potoki, strumienie, słonawe ujścia... Czytaj więcej: https://www.roslin...

    Wyświetlenia: 3032 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Ślimak Batman - nietoperz

    1-80222.jpeg Pochodzenie: Azja (Indonezja). Środowisko: Akwarium powinno mieć odpowiednio przestronne dno z podłożem z miękkiego piasku lub żwiru. Zalecany jest wybór niezbyt... Czytaj dalej: http...

    Wyświetlenia: 2651 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Ślimak rogaty - Clithon corona

    30-250122.jpeg Pochodzenie: Azja (Nowa Gwinea, Filipiny, Indonezja, Japonia, Tajwan). Środowisko: W naturze zamieszkuje ujścia rzek i małe laguny na obszarach... Czytaj więcej: https://www.rosliny...

    Wyświetlenia: 3634 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Ślimak Military helmet - Neritina pulligera

    1-110122.jpeg Pochodzenie: Ocean Indyjski. Środowisko: W naturze zamieszkuje szybko płynące strumienie słodkowodne i rzeki o skalistych podłożach, w bliskim sąsiedztwie pływów oceanicznych... Czyt...

    Wyświetlenia: 3244 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Ile stracę biorąc 90x45x45 zamiast 120x45x45 lub 100x50x50?

    Cześć, Chcę wrócić do akwarystyki. Ogólne założenia to styl naturalny, sporo roślin, high-tech, ozdoba salonu (mam to dużo bardziej szczegółowo rozpisane, ale nie chcę przynudzać ;) ) Początkowo my...

    Wyświetlenia: 2729 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kondraath i 501 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.