Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Co to za nalot?

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

06 sty 2019, 11:53 Re: Co to za nalot?  (#26)  

Pikacz196196 napisał(a):
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Ciężko napisać, ale patrząc po zdjęciach ja widzę sinicę. A może przez moją wojnę z nimi już wszędzie je widzę.
Cześć
Wcześniej bo około miesiąca temu miałem wysokie no3 przy niemal zerowym po4 - wywaliło mi glony zielone wszęd,ie. Całe korzenie były zielone. Wlałem do kuracji Femanga Algen Stop General w dawkach i okresach jak producent pisze. I ogólnie po miesiącu stosowania zielone jakby zeszły a może te brunatne/fioletowe to martwe zielenice??

Ja po kuracji nie usuwałem zielenic tylko zmieniły sie może na taki kolor??

Ktoś coś wie na ten temat?
U mnie miałem destabilizację biologii i też wywaliło nitki a następnie sinice się pokazały. Aktualnie mam zielony korzeń od krótkich nitek a sinice na roślinach i podłożu gdzieniegdzie ale te co są u mnie to w kolorze ciemno zielonym wpadającym w niebieski. Z tego co się orientuję sinice mogą przybierać różne kolory ale w dotyku są śliskie.
A i woda śmierdzi jakby pleśnią.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Powiązane tematy
  • Nalot na roślinach

Mam taki nalot na roślinach akwarium ma nie cały tydzień wpusciłem parę ampulari zaczęły go wcinac a moje pyt mogę jakoś tego się szybciej pozbyć? Czy robić swoje podmienić wodę i samo zniknie po czas...

Wyświetlenia: 215 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• brązowawy osad/nalot przy podłożu

Mam prośbę o poradę- zaobserwowałem wczoraj dziwny jakby nalot przy przedniej szybie w podłożu - chodzi o te bardziej intensywne brązowe plamy w podłożu i tuż nad, na szybie. Co to może być? Dzięki. ...

Wyświetlenia: 769 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Bialły nalot na korzeniach

Witam jak w temacie. Akwarium świeżo założone na korzeniu chyba japońskie drewno wystapił biały nalot przypominający pleśń korzeń nie był specjalnie preparowany po wstępnym moczeniu wylądował w a...

Wyświetlenia: 338 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Pomoc w leczeniu akwarium - nalot na roślinach.

Witam. Potrzebuje pomocy przy "leczeniu" mojego akwarium. Wystartowało 13 grudnia 2012 roku. W tygodniu robie 2x podmianę wody po 50%. Przez 2 tygodnie wlewałem po podmianie Nitrivec Wielk...

Wyświetlenia: 899 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Nalot, śluz na korzeniu

Korzeń wymoczyłem, na tym etapie nie było żadnych problemów. Obsadziłem mchem, dziś patrze a na korzeniu dziwny śluz. Jeszcze raz wygotować korzeń?

Wyświetlenia: 515 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: h4ck3r i 58 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.