Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Co to za glon pomocy!!!

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

20 lip 2018, 16:30 Co to za glon pomocy!!!  (#1)  

Witajcie.

Pomóżcie prosze.

Mam taki glon od dwóch dni.

Jest on na korzeniach i na podłodze.
Na liściach są nitki zielone takie małe ma niecałe 10mm długości.

Zmieniłem ostatnio wkład w filtrze na bio wkład z keramzytu i zeolit na zbicie azotanów.
Wyjąłem dwa purigeny przy okazji i wyrzuciłem ceramike i nie wiem czy dobrze zrobiłem :((

Co mam teraz zrobić??

Parametry wody

No3 - 100mg/l
Po4 - 1mg/l

Akwarium 160l.

Ile zrobić podmiany wody i czy to coś da?

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

20 lip 2018, 16:36 Re: Co to za glon pomocy!!!  (#2)  

Jesteś pewien że masz taki wysoki azot?Możesz zbić podmianami po około 50% co trzy dni...

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

20 lip 2018, 16:58 Re: Co to za glon pomocy!!!  (#3)  

Na podłodze też rośnie? To faktycznie problem. A tak serio wrzuć zdjęcie i sprawdź parametry bo tak jak pisze kolega Mariusz coś wysoki ten azot u ciebie. ;)
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

20 lip 2018, 17:01 Re: Co to za glon pomocy!!!  (#4)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Na podłodze też rośnie? To faktycznie problem. A tak serio wrzuć zdjęcie i sprawdź parametry bo tak jak pisze kolega Mariusz coś wysoki ten azot u ciebie. ;)
Dodam też inne zdjęcia.

Parametry jak napisałem.

Mam problem z tym azotem i nie wiem jak go obniżyć.

A co z glonami??

Jak sie ich pozbyć?

Ryb mam niewiele bo 5 małych skalarów i 12 rhodostomusów i tyle :((

Pomocy.

Czy coś kupić jakąś chemie czy inaczej?

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

20 lip 2018, 17:04 Re: Co to za glon pomocy!!!  (#5)  

Pikacz196196 napisał(a):
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Na podłodze też rośnie? To faktycznie problem. A tak serio wrzuć zdjęcie i sprawdź parametry bo tak jak pisze kolega Mariusz coś wysoki ten azot u ciebie. ;)
Dodam też inne zdjęcia.

Parametry jak napisałem.

Mam problem z tym azotem i nie wiem jak go obniżyć.

A co z glonami??

Jak sie ich pozbyć?

Ryb mam niewiele bo 5 małych skalarów i 12 rhodostomusów i tyle :((

Pomocy.

Czy coś kupić jakąś chemie czy inaczej?

IMG_20180720_165846.jpeg
IMG_20180720_165838.jpeg
IMG_20180720_165830.jpeg
IMG_20180720_165816.jpeg
IMG_20180720_165810.jpeg
IMG_20180720_165758.jpeg
Założyć ponownie ceramike?
Czy kupić bakterie i jakie??

Femanga algen stop coś pomoże?

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

20 lip 2018, 17:06 Re: Co to za glon pomocy!!!  (#6)  

Tak jak napisał Mariusz 178 jeśli naprawdę masz tak wysoki azot co jeszcze raz bym sprawdził, to podmiany co drugi dzień 50-60%. Tylko sprawdź jeszcze raz ten azot bo coś nie tak. Te wkłady były zasiedlone czy nowe włożyłeś?
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

20 lip 2018, 17:17 Re: Co to za glon pomocy!!!  (#7)  

Te brązowe glony są związane z zaburzeniem biologi w zbiorniku(wymieniałeś wkłady)Ceramika w filtrze jest jak najbardziej wskazana.Potem podmiany tak jak napisałem i po ustabilizowaniu się biologi glony powinny ustąpić. :wink: Z chemią się wstrzymaj...

mariusz178
Znający temat

20 lip 2018, 17:26 Re: Co to za glon pomocy!!!  (#8)  

mariusz178 napisał(a):Te brązowe glony są związane z zaburzeniem biologi w zbiorniku(wymieniałeś wkłady)Ceramika w filtrze jest jak najbardziej wskazana.Potem podmiany tak jak napisałem i po ustabilizowaniu się biologi glony powinny ustąpić. :wink: Z chemią się wstrzymaj...
Czyli podmiany i jeszcze raz podmiany tak?

A jakie bakterie kupić bo na dzień dzisiejszy nie mam nic oprócz Azoo Nitraact?

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

20 lip 2018, 17:33 Re: Co to za glon pomocy!!!  (#9)  

Pikacz196196 napisał(a):
mariusz178 napisał(a):Te brązowe glony są związane z zaburzeniem biologi w zbiorniku(wymieniałeś wkłady)Ceramika w filtrze jest jak najbardziej wskazana.Potem podmiany tak jak napisałem i po ustabilizowaniu się biologi glony powinny ustąpić. :wink: Z chemią się wstrzymaj...
Czyli podmiany i jeszcze raz podmiany tak?

A jakie bakterie kupić bo na dzień dzisiejszy nie mam nic oprócz Azoo Nitraact?

Tak, aż zejdziesz z azotem do niższego poziomu.Jeżeli masz już bakterie z tego co pamiętam to czarny proszek do rozpuszczania to po każdej podmianie możesz podawać.Osobiście nie używam już bakteri a jeżeli masz to napewno nie zaszkodzi je podawać.Nie musisz dokupować innych.

mariusz178
Znający temat

Powiązane tematy
  • Plamy na roślinach, pomocy

Cześć. Baniak mam od kilku lat jakiś rok temu zrobiłem reset. Akwa 47 litrów netto. Podłoże czarny żwirek w żwirku kulki GT oraz pałeczki nawozowe. Oświetlenie: dwie świetlówki LED (jedną 40 cm, dwa ...

Wyświetlenia: 842 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

• Marnieją roślinki pomocy

Witam troszkę słabo zaczęły wygląda roślinki. Po4 0.25. No3 15 Fe 0.1 Świece 10_11h świetlówka auqua 15w i ledy jakieś 10w. (Więcej o ledach nie powiem bo kupiłem już takie coś w pokrywie. ...

Wyświetlenia: 457 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Ubytki w liściach. Pomocy

Ubytki w liściach. Zauważyłem ostatnio ze w niektórych roślinach robią się dziury w liściach i powstają coraz większe ubytki. Moze ktoś z doświadczonych akwarystow podpowie mi o co chodzi. Czy jest to...

Wyświetlenia: 416 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Pomocy rosliny glony i ciekawe co jeszcze

Witam Posiadam akwarium 200l od grudnia i od poczatku borykam sie z wieloma nieprzyjemnosciami.obsada to 30neonow, 10amano, 4 mieczyki, 4 molinezje, 6 glupikow 3 brzanki rekinie 3 kiruski spizowe N...

Wyświetlenia: 1612 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

• Pomocy w identyfikacji rośliny !!!

Witam jestem początkujący wiec mam nadzieje że wybaczycie mi wszystkie błędy. A wiec tak proszę o zidentyfikowanie rośliny. A dokładnie jak ona się nazywa ? Wiem że może dla was wszystkich łatwe ale j...

Wyświetlenia: 438 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mregal i 30 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.