Testy akwariowe Tetra
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Co to za glizdy zjadają mi podłożę ?? !!! HELP

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Witam mam problem z jakąś dzdzownicą czy robakiem długość kilku cm (jak chcę złapać chowa się bardzo szybko) Mianowicie wystaje trochę nad podłożę i wywala mi jak by ze spodu (przejada czy coś) i robią mi sie taki miał na powierzchni . Akwa ma 2 lata.
3 tygodnie temu robiłem restart mianowicie dosypałem 9l ADY na górę i korzeń z podłoża obróciłem.
Nigdy tego nie zaobserwowałem wcześniej tz coś w podłożu kiedyś widziałem, ale nigdy tak by przejadało mi i wywalało na powierzchnię .

Pytanie co to i jak się pozbyć, bo nie chcę mieć miału zamiast podłoża .

Mam też problem z plagą jakiegoś pajączka te czarne miniaturowe kropeczki przylazło z korzeniem

To samo pytanie.
Załączniki
20181204_183606.jpg
Robale w podłożu
20181124_140321.jpg
Te pajączki w przybliżeniu na maxa z telefonu

strusieq
Początkujący

Spróbuj użyć no planaria.
Te malutkie to roztocza, a te robale to nie wiem :)

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

A te roztocza da się jakoś zwalczyć, czy coś ??

strusieq
Początkujący

Te długie to wygląda jak rurecznik.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

No dokładnie, dzięki. Teraz tylko, czy to tępić i jak, czy zostawić, bo mi trochę syfi a nie wiem, czy małe rybki go zjedzą

strusieq
Początkujący

Kiryski powinny sobie poradzić z rurecznikiem jeśli to rurecznik. Kiedyś kupiłem paczkę żywego i rozplenił się prawie po całym dnie a kiryski miały stały żywy pokarm. Tylko u mnie wtedy był żwirek. Od tamtego czasu nie kupuję żywego tylko mrożony (ryby karmię tylko i wyłącznie artemią, larwami komarów, raz na dwa tygodnie larwami ochotki).

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Kiryski powinny sobie poradzić z rurecznikiem jeśli to rurecznik. Kiedyś kupiłem paczkę żywego i rozplenił się prawie po całym dnie a kiryski miały stały żywy pokarm. Tylko u mnie wtedy był żwirek. Od tamtego czasu nie kupuję żywego tylko mrożony (ryby karmię tylko i wyłącznie artemią, larwami komarów, raz na dwa tygodnie larwami ochotki).
A mrożonke jak podajesz rybkom. Czekasz az rozmrozi sie calkowicie i wtedy ppdajesz czy jeszcze jakos pluczesz czy cus?

ŁukaszCupiał
Stały bywalec

Nie polecam wrzucać od tak, najlepiej jest rozmrozić w wodzie, ja zawsze używałem szklanki i sitka.
Mrożonka na sitko, do szklanki z wodą, po rozpuszczeniu przepłukać i podawać czysty pokarm, który nie zanieszyszcza wody i jest od razu zjadany szczególnie ochotka syfi wrzucona bezpośrednio.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

ŁukaszCupiał napisał(a):
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Kiryski powinny sobie poradzić z rurecznikiem jeśli to rurecznik. Kiedyś kupiłem paczkę żywego i rozplenił się prawie po całym dnie a kiryski miały stały żywy pokarm. Tylko u mnie wtedy był żwirek. Od tamtego czasu nie kupuję żywego tylko mrożony (ryby karmię tylko i wyłącznie artemią, larwami komarów, raz na dwa tygodnie larwami ochotki).
A mrożonke jak podajesz rybkom. Czekasz az rozmrozi sie calkowicie i wtedy ppdajesz czy jeszcze jakos pluczesz czy cus?
Tak jak pisze Rfck. Tylko, Ja wrzucam mrożoną kostkę do pojemniczka, zalewam zimną przegotowaną wodą i tak stoi 20-30min aż się rozmrozi. Po tym zabiegu przecacedzam na sitku i jeszcze kilka razy zalewam na sitku żeby przepłukać z jakichś resztek, które mogą zanieczyścić zbiornik. A następnie powoli pincetą, karmię ryby tak by jak najmniej opadało na dno.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Aha. Ok. Nie karmilem nigdy mrozonka ale trzeba bedzie dla urozmaicenia diety zwiększyć zaopatrzenie hehe

ŁukaszCupiał
Stały bywalec

Słabo to trochę wygląda. Jak sobie z tym nie poradzą, to wyłapać jakoś trzeba

Marek123
Początkujący

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotr Baszucki i 37 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.