Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

co to jest -brązowe między szybą a piachem

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
tak jak w temacie -na przedniej szybie do wysokości zasypania żwiru 2-5mm mam jakiś nalot brązowego koloru i czy to jeszt oczywiste, czy to zawsze będzie będzie się rozwijać?

Dżemik
Poznaje temat

Miasto: Tarnów

09 lip 2006, 13:48   (#2)  

to jest bród (muł) to bedzie zbierało sie zawsze chyba że masz filrt denny

gregor9911

09 lip 2006, 15:33   (#3)  

bród to raczej nie jest bo odmulaczem to nie schodzi, muszę odgarnąć piach nieco od szyby i traktuję to coś skrobaczką. ja bym bardziej obstawiał na jakiś glon albo bakterie tlenowe czy beztlenowe, i raczej też nie sinice bo kolor brązowy

Dżemik
Poznaje temat

Miasto: Tarnów

09 lip 2006, 16:51   (#4)  

Joł
To mi wygląda na okrzemki nie za wiele światła a to jeden ze skałdników tworzenia się tych glonów IMHO. Jeżeli się mylę to z całą pewnością - tego jestem pewien jak to że jutro poniedziałek - zaraz ktoś mnie poprawi :D
Pozdrawiam
Rafał vel ..:: Pirania21 ::..

pirania21
Poznaje temat

Miasto: Wrocław

09 lip 2006, 19:11   (#5)  

pewnie to okrzemki. jak nalot jest śliski to to są napewno okrzemki. a jak są okrzemki to oświetlenie (kiepskie) albo nieodpowiednie. pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Miasto: Lipno

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.