Lista działów » Aktualności i ciekawostki


co to jest -brązowe między szybą a piachem



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



tak jak w temacie -na przedniej szybie do wysokości zasypania żwiru 2-5mm mam jakiś nalot brązowego koloru i czy to jeszt oczywiste, czy to zawsze będzie będzie się rozwijać?

Avatar użytkownika
Dżemik
Poznaje temat

Posty: 83
Dołączył: 11 lut 2006, 17:32
Miasto: Tarnów

09 lip 2006, 13:48   (#2)  

to jest bród (muł) to bedzie zbierało sie zawsze chyba że masz filrt denny

gregor9911


09 lip 2006, 15:33   (#3)  

bród to raczej nie jest bo odmulaczem to nie schodzi, muszę odgarnąć piach nieco od szyby i traktuję to coś skrobaczką. ja bym bardziej obstawiał na jakiś glon albo bakterie tlenowe czy beztlenowe, i raczej też nie sinice bo kolor brązowy

Avatar użytkownika
Dżemik
Poznaje temat

Posty: 83
Dołączył: 11 lut 2006, 17:32
Miasto: Tarnów

09 lip 2006, 16:51   (#4)  

Joł
To mi wygląda na okrzemki nie za wiele światła a to jeden ze skałdników tworzenia się tych glonów IMHO. Jeżeli się mylę to z całą pewnością - tego jestem pewien jak to że jutro poniedziałek - zaraz ktoś mnie poprawi :D
Pozdrawiam
Rafał vel ..:: Pirania21 ::..

Avatar użytkownika
pirania21
Poznaje temat

Posty: 105
Dołączył: 05 lis 2005, 19:03
Miasto: Wrocław

09 lip 2006, 19:11   (#5)  

pewnie to okrzemki. jak nalot jest śliski to to są napewno okrzemki. a jak są okrzemki to oświetlenie (kiepskie) albo nieodpowiednie. pzdr

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno











Powiązane tematy
  • Matrix czy Qualdrop oto jest pytanie

    Witam szanowna akwa brać! Powiem krótko, dwa lata nie miałem zbiornika i teraz przyszedł czas na założenie. Baniak 240L + Skylight L + Biomaster 600. Wypadłem trochę z tematów i chciałbym się dowiedz...

    Wyświetlenia: 9881 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Co to jest?

    Witam Czy ktoś się spotkał z białą pianą w wodzie z kranu po dodaniu Aquasafe od Tetry. Czy to efekt usuwania chloru z wody? Fotka trochę niewyraźna. Macie jakieś pomysły co to może być.

    Wyświetlenia: 936 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Jak sprawdzić instalację CO2 czy jest szczelna?

    Witam Jakie macie sposoby na sprawdzenie szczelności instalacji CO2? Wczoraj nabiłem butlę a dzisiaj jest pusta. Zastanawiam jak sprawdzić reduktor bo mam podejrzenia że to na nim się ulatnia gaz. Jes...

    Wyświetlenia: 2490 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Czy ryba jest w ciąży ?

    JesCze jeden wątek zakładam , z pytaniem czy to danio może być w ciąży ? Czy to takie jest z brzuszkiem ? Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

    Wyświetlenia: 778 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Gdzie jest moje PO4

    Witam Wszystkich. Chyba od października ubiegłego roku jestem posiadaczem 200 litrowego akwarium, chciałem aby było było roślinne i jest. Akwarystą jestem od lat , ale zawsze było to malawi. Wszystko...

    Wyświetlenia: 1631 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Proporcja między NO3 a PO4

    Witam. Moje akwarium to 72L z mocnym oświetleniem Led pod rośliny. W akwarium nawoze co2 z butli wysokociśnieniowej , Tropica specjalised nutrition 5 pompniec przy podmienianie na tydzień ( 12L RO z...

    Wyświetlenia: 1688 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Filtracja do 300L - już jest Ultramax2000 ale czy wystarczy?

    Witajcie Posiadam akwarium 300L (wymiary zewnętrzne 120x50x50) - netto wyjdzie może z 260-270L. Akwarium średnio zarośnięte roślinami, ze dwa korzenie, kilka kamieni. Jako podłoże jest na dnie substr...

    Wyświetlenia: 613 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Hardscape a szyba

    Panowie drodzy, doradźcie proszę. Zrobiłem reset akwarium mamy :) Ponieważ bardzo spodobał jej się mój zbiornik, chciała mieć u siebie coś podobnego. Hardscape gotowy, ale mam techniczną wątpliwość. ...

    Wyświetlenia: 1423 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Hydrocotyle leucocephala Brązowe liście.

    Witam. Mam problem z ta rośliną. Mianowicie, liście zaczynają się przebarwiać, pojawiają się brązowe plamy. PH 7,8 GH 15 NO3 10 Nawożenie mikro i makro co co 2 dni. Akwarium 150l

    Wyświetlenia: 577 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Co to jest ?

    Przez 1,5 miesiąca nie widziałem swojego akwarium, siostra tylko nieznaczne robiła dolewki oraz karmiła ryby. Dziś była podmiana wody i przycinka roślin. Na korzeniu pojawił się glon lub jakaś dziwna ...

    Wyświetlenia: 957 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 418 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Uruchomiono zadanie harmonogramu