Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Co lepsze na trawnik

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

25 lis 2019, 21:59 Co lepsze na trawnik   (#1)  

Mam dylemat co wybrać na trawnik. Plus i minusy za Utricularia Graminifolia a Lilaeopsis Brasilensis. Mial ktos kiedys obie? Ktora mniej problematyczna. Dzieki za odpowiedzi

rem3dy
Poznaje temat

Miasto: Wroclaw

25 lis 2019, 22:05 Re: Co lepsze na trawnik  (#2)  

Według mnie to zupełnie inne rośliny. Wykorzystanie L.brasilensis na trawnik ma sens tylko w dużych akwariach i to nie w taki sam sposób jak U.graminifolia.
Uticularia bywa problematyczna na starcie, zdarza się że znika całkowicie, jest wrażliwa zanim wystartuje.
Lilaeopsis rośnie wolno.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Powiązane tematy
  • Trawnik mi pada

Cześć, założyłem akwarium miesiac temuna substracie z aquaela + kulki gliniano torfowe a na to zwirek 5mm, oświetlenie 2x18w t8 w 126l baniaku. Chciałem mieć piękny trawnik ale niestety czeka mnie zmi...

Wyświetlenia: 126 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Wgłębka jako trawnik

Witam niedawno wystartowałem ze zbiornikiem , kupiłem trawnik invitro myślałem ze to faktycznie trawnik. A wydaje mi się ze to jest wgłabka. I moje pytanie czy zostawić ja czy zastąpić eleocharisem mi...

Wyświetlenia: 787 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

• Trawnik - eleocharis parvula

Witam wszystkich Mam do was kilka pytań odnośnie trawnika a konkretnie roślinki eleocharis parvula. Podłoże w akwarium to będzie Amazonia new. + power sand do tego oświetlenie led, instalacja co2,...

Wyświetlenia: 649 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Problem trawnik Lilaeopsis brasiliensis

Witam, mam do Was prośbę odnośnie posadzonego trawnika. Roślina z invitro posadzona ok 2 tygodni temu od jakiegos czasu zrobiła się wyraźnie jaśniejsza (żółcieje) - jaka może być przyczyna ? Podłożo...

Wyświetlenia: 918 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

• Jaka roślinę na trawnik/front akwa przy kirysach...

Co polecicie na front akwarium jako roślinę trawnikową, lub coś zamiast trawnika niskiego i gęstego... Sytuacja taka, miałem piękny trawnik z eleocharis parvula, ale wyjechałem na urlop, po powrocie ...

Wyświetlenia: 955 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.