Lista działów » Aktualności i ciekawostki


co jest nie/tak ?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



26 wrz 2006, 18:14 co jest nie/tak ?  (#1)  

Witam,
walcze z ustabilizowaniem akwarium bo jak narazie wszystkie rośliny i
wszystko w baniaku pokrywa sie glonami.Rośliny w ogole nie rosną tylko
obrastają je glony i gniją ( te zielone nitki i taki brazowy osad [ chyba
sinice] ).Nie daje już rady z kupowaniem nowych roślin bo to nie ma sensu
wiec pytam na grupie...
Baniak 63 litry
Oświetlenie 2x15W
CO2 - 2 razy w tygodniu ze spraya
Podmiana 1 raz w tygodniu ok. 8-10 litrów
Nawożenie - do podmienianej wody PlantaGainer PRO + tetrowe Easyballance
NO3 - 0-5 ( żółty )
pH - 7,5/8 (ciemnoniebieski)
kH - 7-8 w kranie 8-10
gH - 14-15 w kranie 18-19

Moja cierpliwość jest poważnie napięta... pomocy...

pontius


26 wrz 2006, 20:06   (#2)  

Czy pada na akwa światło słoneczne?, jakie masz ryby?

Gość


27 wrz 2006, 08:36   (#3)  

ja z podobnym problemem walczę w 20 litrach ... akwarium było całe pokryte glonami (sinice) - brak czasu w pracy na pielęgnacje .. w końcu postanowiłem się za to zabrać ... na początek rośliny poszły do kosza a kamienie i korzeń do czyszczenia ... w podłożu było masę "organiki" ale postanowiłem tylko "odkurzyć" żwirek (szkoda niszczyć flory bakteryjnej)...filtr także został gruntownie wyczyszczony i zostały wsadzone świeże rosliny (głownie paprotnica sumatrzanska) ... teraz co dwa dni podmieniam 50 - 60% wody , czyszczę filtr i odkurzam dno ... narazie trwa to 7 dnień i jest lekka poprawa (glony wyraźnie zwolniły ekspansję) ... dziś montuję CO2 aby rosliny zaczeły szybciej wzrastać (to spowoduje że zaczna pobierać z wody składniki odżywcze a tym samym zabiorą je glonom :-) ... zobaczymy czy moja metoda poskutkuje
świeżak

Archenar
Początkujący

Posty: 18
Dołączył: 04 sty 2005, 14:35

13 lis 2006, 22:35   (#4)  

Proponuję codziennie dawkować co2 w dzwon

slawny76












Powiązane tematy
  • Neony Innesa nie pobierają dafni/rozwielitki

    Witam, mam zapytanie, czy to normalne, że Neony Innesa nie chcą jeść dafni/rozwielitki? W zeszłym roku jak założyłem akwarium, zakupiłem dafnię i szklarkę do karmienia Neonków Innesa. Chciałem dawać i...

    Wyświetlenia: 498 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Czy nie mam za niskie Gh i Kh??

    Witam Posiadam roślinne akwarium 112 litrów. Rośliny to lotosy, cryptokoryny, anubiasy, dzisiaj przyjdzie żabienica i jeszcze jakaś roślina. Posiadam filtr ro. W kranie mam wode o Gh jakieś 12 i Kh j...

    Wyświetlenia: 1277 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Glon nie do pokonania

    Witam Tak jak w temacie nie mogę zwalczyć glona widocznego na zdjęciach mimo czyszczenia podczas podmian wody następnego dnia wraca parametry wody w normie , rośliny rosną jednak są bardzo nieestetyc...

    Wyświetlenia: 1972 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Matrix czy Qualdrop oto jest pytanie

    Witam szanowna akwa brać! Powiem krótko, dwa lata nie miałem zbiornika i teraz przyszedł czas na założenie. Baniak 240L + Skylight L + Biomaster 600. Wypadłem trochę z tematów i chciałbym się dowiedz...

    Wyświetlenia: 9883 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Kurz/pył w wodzie, nic nie pomaga.

    Walczę z kurzem/pyłem w wodzie już od kilku dni. Nie wiem co to jest, czy coś wypyliło od lawy czy to jakaś pozostałość po pierwotniakach a może śluzowce zaczynają się rozpadać. Woda jako tako jest c...

    Wyświetlenia: 8071 | Odpowiedzi: 84 czytaj więcej...

  • Wybór filtra do 240l. Zmieniać czy nie?

    Cześć. Jako, że jestem w trakcie zmiany aranżacji akwarium (100x40x60h), po głowie chodzi mi zmiana filtra. Obecnie posiadam Biomastera thermo 600 i wydaje mi się, że to nieco za mały filtr do mojego ...

    Wyświetlenia: 1529 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Co to jest?

    Witam Czy ktoś się spotkał z białą pianą w wodzie z kranu po dodaniu Aquasafe od Tetry. Czy to efekt usuwania chloru z wody? Fotka trochę niewyraźna. Macie jakieś pomysły co to może być.

    Wyświetlenia: 936 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Jak sprawdzić instalację CO2 czy jest szczelna?

    Witam Jakie macie sposoby na sprawdzenie szczelności instalacji CO2? Wczoraj nabiłem butlę a dzisiaj jest pusta. Zastanawiam jak sprawdzić reduktor bo mam podejrzenia że to na nim się ulatnia gaz. Jes...

    Wyświetlenia: 2490 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Jbl direct co2 test - nie działa

    Dzień dobry, Jakiś czas temu zakupiłem wyżej wymieniony test do bezpośredniego pomiaru co2. Nieważne czy mierze wodę z akwarium LT, wodę kranową, wodę przegotowaną, dopiero po wlaniu wielu kropel mi...

    Wyświetlenia: 478 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Czy ryba jest w ciąży ?

    JesCze jeden wątek zakładam , z pytaniem czy to danio może być w ciąży ? Czy to takie jest z brzuszkiem ? Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

    Wyświetlenia: 778 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 418 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.