Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Co dolega moim roślinom?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



20 paź 2018, 18:46 Re: Co dolega moim roślinom?  (#51)  

Kulki będą się babrać jak będziesz przesadzał nie daj Boże rośliny zresztą tak jak i substrat. Ale jak uważasz. Zależy też czy kulki wyjdą taniej czy jedno opakowanie Tropici (jedno wystarczy).

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

20 paź 2018, 18:58 Re: Co dolega moim roślinom?  (#52)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Kulki będą się babrać jak będziesz przesadzał nie daj Boże rośliny zresztą tak jak i substrat. Ale jak uważasz. Zależy też czy kulki wyjdą taniej czy jedno opakowanie Tropici (jedno wystarczy).
Czyli reasumując:
- Tropica substrat 5l
- KGT dobrej jakości

I bedzie gitara :)

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

Posty: 248
Dołączył: 24 paź 2017, 19:19

20 paź 2018, 19:04 Re: Co dolega moim roślinom?  (#53)  

Czysto teoretycznie. W praktyce zobaczymy ale to dobre połączenie. Tylko żwiru daj z 4cm minimum z przodu i 10cm z tyłu.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

20 paź 2018, 19:05 Re: Co dolega moim roślinom?  (#54)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Czysto teoretycznie. W praktyce zobaczymy ale to dobre połączenie. Tylko żwiru daj z 4cm minimum z przodu i 10cm z tyłu.
Ok

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

Posty: 248
Dołączył: 24 paź 2017, 19:19

20 paź 2018, 19:08 Re: Co dolega moim roślinom?  (#55)  

Pikacz196196 napisał(a):
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Czysto teoretycznie. W praktyce zobaczymy ale to dobre połączenie. Tylko żwiru daj z 4cm minimum z przodu i 10cm z tyłu.
Ok
Jak zakupie wszystko do podłoża to wtedy dopytam o roślinki na start jakie kupić ale raczej pójde w cryptocoryny i hygrophilie bo lubią takie podłoże bogate w składniki odżywcze i co najważniejsze, przez jakiś czas nie bede nawoził do słupa wody bo wszystko bedzie w podłożu gdzie też bedzie sie przedostawać sie do wody.

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

Posty: 248
Dołączył: 24 paź 2017, 19:19

20 paź 2018, 19:15 Re: Co dolega moim roślinom?  (#56)  

Pikacz196196 napisał(a):
Pikacz196196 napisał(a):
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Czysto teoretycznie. W praktyce zobaczymy ale to dobre połączenie. Tylko żwiru daj z 4cm minimum z przodu i 10cm z tyłu.
Ok
Jak zakupie wszystko do podłoża to wtedy dopytam o roślinki na start jakie kupić ale raczej pójde w cryptocoryny i hygrophilie bo lubią takie podłoże bogate w składniki odżywcze i co najważniejsze, przez jakiś czas nie bede nawoził do słupa wody bo wszystko bedzie w podłożu gdzie też bedzie sie przedostawać sie do wody.
A jakie wtedy rośliny sadzić?
In vitro czy koszyki?

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

Posty: 248
Dołączył: 24 paź 2017, 19:19

20 paź 2018, 19:51 Re: Co dolega moim roślinom?  (#57)  

Pikacz196196 napisał(a):
Pikacz196196 napisał(a):
Pikacz196196 napisał(a):[quote="Krzysztof Radziszewski"]Czysto teoretycznie. W praktyce zobaczymy ale to dobre połączenie. Tylko żwiru daj z 4cm minimum z przodu i 10cm z tyłu.
Ok
Jak zakupie wszystko do podłoża to wtedy dopytam o roślinki na start jakie kupić ale raczej pójde w cryptocoryny i hygrophilie bo lubią takie podłoże bogate w składniki odżywcze i co najważniejsze, przez jakiś czas nie bede nawoził do słupa wody bo wszystko bedzie w podłożu gdzie też bedzie sie przedostawać sie do wody.
A jakie wtedy rośliny sadzić?
In vitro czy koszyki?[/quote]To już zależy od ciebie. Osobiście uważam, że in-vitro są najlepsze ale wiele osób tu na forum miało jakieś problemy z ich wzrostem szczególnie Eleoharis. Miej na uwadze, że potrwa to trochę czasu zanim rośliny dobiją się do żyznego substratu, więc daj im więcej czasu na wzrost niż w przypadku podłoża aktywnego.
Oby do słupa wody nie przedostawało się nic z substratu bo będziesz miał więcej glonów niż w życiu widziałeś.
Ostatnio edytowano 20 paź 2018, 20:14 przez Krzysztof Radziszewski, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

20 paź 2018, 20:06 Re: Co dolega moim roślinom?  (#58)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):
Pikacz196196 napisał(a):
Pikacz196196 napisał(a):[quote="Pikacz196196"][quote="Krzysztof Radziszewski"]Czysto teoretycznie. W praktyce zobaczymy ale to dobre połączenie. Tylko żwiru daj z 4cm minimum z przodu i 10cm z tyłu.
Ok
Jak zakupie wszystko do podłoża to wtedy dopytam o roślinki na start jakie kupić ale raczej pójde w cryptocoryny i hygrophilie bo lubią takie podłoże bogate w składniki odżywcze i co najważniejsze, przez jakiś czas nie bede nawoził do słupa wody bo wszystko bedzie w podłożu gdzie też bedzie sie przedostawać sie do wody.
A jakie wtedy rośliny sadzić?
In vitro czy koszyki?[/quote]To już zależy od ciebie. Osobiście uważam, że in-vitro są najlepsze ale wiele osób tu na forum miało jakieś problemy z ich wzrostem szczególnie Eleoharis. Miej na uwadze, że potrwa to trochę czasu zanim rośliny dobiją się do żyznego substratu, więc daj im więcej czasu na wzrost niż w przypadku podłoża aktywnego.
Oby do słupa wody nie przedostawało się nic z substratu bo będziesz miał wiec j glonów niż w życiu widziałeś.[/quote]Myślałem, że podłoże oddaje troche tego co ma w sobie do słupa wody :)

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

Posty: 248
Dołączył: 24 paź 2017, 19:19

20 paź 2018, 20:16 Re: Co dolega moim roślinom?  (#59)  

Podłoże aktywne, które ma kontakt z wodą tak natomiast substrat przykrywasz żwirem po to by pod nim został i nic z niego nie dostawało się do słupa wody.
Postępujesz tak samo jak z ziemią dla przykładu.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.











Powiązane tematy
  • Co dolega mojej krewetce

    Od 1,5 miesiąca mam małe akwarium 17l a w nim na razie 6 krewetek Red Cherry i jednego ślimaka zebrę. Wczoraj zauważyłam u jednej z krewetek dziwne zmiany na obydwu bokach. Nie mam pojęcia czy to mech...

    Wyświetlenia: 232 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Plaga okrzemek - jak pomóc roślinom

    Cześć. Moje akwarium nawiedziła plaga okrzemek. Zbiornik ma 5 tygodni więc jest relatywnie świeży, przy czym ja swoim niedoświadczeniem dodatkowo tą plagę wzmocniłem, gdyż: - W drugim tygodniu zmieni...

    Wyświetlenia: 1204 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Wysokie SiO2 czy szkodzi roślinom?

    Zrestartowałem jedno akwarium gdzie są nowe świetlowki T5 ok 1W/L. Chce zrobić na nim test na samej wodzie kranowej, która ma twardość 14Gh, 15Kh, przewodność 630uS. Po tygodniu wywaliło okrzemki. Tes...

    Wyświetlenia: 539 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Co dolega kryptocorynie?

    Witam Jakie braki pokazuje moja kryptocoryna? Przesadziłem ją około 3 tyg temu o około 20 cm. Poprzednio rosła bardzo ładnie. Podłoże to żwir a po nim ziemia ogrodowa i kulki GT. Nastąpiła również zm...

    Wyświetlenia: 1114 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Co mi dolega... Czego mi brakuje?

    Pomóżcie. Nie ogarniam. Czego mi brakuje lub czego mamę nadmiarze? Jesteście w stanie pomóc zidentyfikować problem po załączonych zdjęciach? IMG_20221127_124633.jpg IMG_20221127_124628.jpg Wysła...

    Wyświetlenia: 476 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Co jej dolega?

    Witam, czy ktoś wie czego brakuje tej roślinie? Z góry dziękuję

    Wyświetlenia: 1361 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Czy w moim przypadku warto inwestować w CO2

    Jestem początkującym akwarystą z baniaczkiem 54l. To mój pierwszy zbiornik i ma już prawie 2 lata. Z roślinności w akwarium mam: - Hygrophilia polysperma - Nurzaniec śróbowy - Kryptokorynę (nie mam po...

    Wyświetlenia: 2406 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Czy jej coś dolega?

    Witam wszystkich! Akwarium ma 120l i ma około 1 miesiąc. Filtr zewnętrzny, temperatura wody wynosi 25.5 stopnia niestety nie robiłem żadnych testów wody. Oświetlenie z pokrywy. W akwarium mam żywe roś...

    Wyświetlenia: 3878 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Czy jej coś dolega

    :D Witam wszystkich! Akwarium ma 120l i ma około 1 miesiąc. Filtr zewnętrzny, temperatura wody wynosi 25.5 stopnia niestety nie robiłem żadnych testów wody. Oświetlenie z pokrywy. W akwarium mam żywe ...

    Wyświetlenia: 2513 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Prawidłowe nawożenie w moim 200L akwarium

    Witam posiadam 200 litrowe akwarium od ponad roku i ciągle zmagam się z proporcjami nawozów. Początkowo miał być to zwykły low-tech ale z czasem popłynąłem w kierunku HT i tak już mam. Akwarium 200 l...

    Wyświetlenia: 6769 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 508 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.