Pokarmy Tetra Fresh Delica
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Ciekawostki i informacje powiązane z akwarystyką

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Nie mogłem znaleźć takiego tematu więc zakładam nowy.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,236 ... BizLinkImg

Na początek doniesienia o problemach z dostępnością dwutlenku węgla w UK. Ciekawe, czy taka sytuacja może się zdarzyć i u nas. W każdym razie jest to argument za tym aby na wszelki wypadek mieć gdzieś zachomikowany zestaw do odpalenia bimbrowni ;)

Druga ciekawostka to zdjęcie - Fukushima Japonia
36439468_2077767728901443_6872475464951136256_n.jpg

Pochodzi z profilu "napromieniowani.pl" na FB - którzy prowadzą goście bawiący się na co dzień w eksplorację terenów wokół elektrowni w Czarnobylu. Tym razem jednak pojechali zbadać strefę elektrowni w Fukushimie. Ciekawe jaka historia kryje się za tymi akwariami ;)

szarlej
Stały bywalec

Miasto: Tarnów

Co do braków CO2 w punktach wymiany/nabijania butli, potwierdzam, jest problem i niestety ale według informacji osób w takich punktach nie mogą powiedzieć kiedy owy gaz będzie dostępny, przynajmniej w okolicach Manchester. Skoro piszemy o brakach w UK, to od wczoraj dostawcy wody proszą o ograniczanie zużycia poprzez krótkie prysznice i nie podlewanie ogródków. Od około trzech tygodni na wyspach brytyjskich panują wysokie temperatury co przekłada się na duże zużycie wody.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Osz kurde nawet nie wiedziałem.. dobrze że mam 6 kg butle wymienianą niedawno..
W artykule napisali że 7 lipca wznawiają produkcje.

Nie wiem jak mam ograniczyć podlewane ogrodu jak mi wypala wręcz niektóre rośliny od upału, jakby mi wszystko wyschło to ciekawe kto by mi straty pokrył.. z tą wodą w Uk to też jest zacofanie...

Rfck
Znający temat

Miasto: Gdańsk/UK

Niestety ale większość wody pitnej pochodzi z opadów, dlatego tak cienko a nie zapowiada się lepiej na przyszły tydzień.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Rfck a nie wkręcają tam świdrów albo głębinowych studni?
W Polsce taka impreza to koszt ok.1300 w przypadku świdra z pompą-podłączysz do prądu i lejesz za darmo do woli.

BOROTom
Stały bywalec

Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem, jest za to kilka absurdalnych :)
U mnie akurat problemu z wodą nie ma ( poza ciśnieniem ) okazuje się że z CO2 również nie ma problemu, pewnie dlatego że mieszkam na wiosce ;)

Rfck
Znający temat

Tym bardziej sprawdź czy robią coś takiego. zależy też il
e masz powierzchni do podlewania tak jak w moim przypadku to jest ponad 1500metrów więc jest to opłacalne i ciśnienie zawsze jest.

BOROTom
Stały bywalec

Ale u mnie nie ma potrzeby :) to u Krzysztofa były takie akcje.
W zasadzie oprócz kilku tygodni w lato nie podlewam ogrodu w ogóle bo to wciąż Anglia :)
W tym roku wyjątkowo już 4ty tydzień jest gorąco że się nie da odpocząć z duchoty.

Rfck
Znający temat

To nie tak, że nie ma wody. Od kilku dni dostawcy alarmują żeby ograniczać zużycie bo może zabraknąć ale jeszcze płynie w kranie więc jeszcze tragedii nie ma ale zagrożenie jest. Jaki jest powód braku lub niewielkiej ilości studni głębinowych, to już trzeba by się zagłębić w geologię Anglii. Wygląda, na to że nie ma takich pokładów jak na kontynencie. W innym przypadku nie korzystaliby z wód powierzchniowych.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Albo jest to obwarowane jakimiś przepisami przez co staje się nieopłacalne.Woda gruntowa jest raczej wszędzie pytanie na jakiej głębokości.Ja wierciłem na 9m a 10 km dalej znajomy wiercił na 30 głębinówkę.Jego podwórko bez podlewania jest zielone jak malowane a u mnie pieprz wanilia.

BOROTom
Stały bywalec

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: aygora, Google [Bot], italak, jarw, michalkrk, pietach, Piotr Baszucki, yamo12