Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Ciekawostka: ADA zerwała umowę z niemieckim dystrybutorem



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



"Termination of our contract with Germany distributor
2012-02-07

Thank you for your support for the Nature Aquarium Goods, and Do!aqua goods. In Germany, we have been so far marketing our products through our German distributor, ADA-GERMANY / Garnelenhaus, but as of February 6, 2012, we terminated our distributorship agreement with them over the significant disagreement on marketing idea of our products in German market. We apologize for this sudden termination decision, and inconvenience it may cause to the end users and retailers of our products in Germany.

Aqua Design Amano is now working to provide uninterrupted product supply in Germany. If you have any questions about the product availability in Germany, please send us e-mail."

Źródło: http://www.adana.co.jp/en/sc/news/detai ... UU.twitter

Z tego, co wyczytałem na flowgrow.de, gdzie wypowiedział się szef garnelenhaus.de, to raczej nie dogadali się w Hannoverze co do cen.
Pi silnia równa się przeciwprostokątnej promienia
czuj duch, Paweł

Avatar użytkownika
abstract
Stały bywalec

Posty: 401
Dołączył: 25 sie 2011, 08:59
Miasto: middle of nowhere

07 lut 2012, 23:57   (#2)  

Hmm nie chcę nic mówić, ale nie zdziwię sięjak Amano pójdzie za ciosem i tki sam porządek zrobi u nas.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

08 lut 2012, 00:07   (#3)  

maslo_82 napisał(a):Hmm nie chcę nic mówić, ale nie zdziwię sięjak Amano pójdzie za ciosem i tki sam porządek zrobi u nas.


jak masz jakieś zastrzeżenia to umów się na rozmowę z panem Adamem Paszczelą i przekaż swoje spostrzeżenia. A jak nie chcesz nic mówić to nie mów- po co marnować mejsce na serwerze.

P.S. nikt na forum nie wątpi że byłbyś najlepszym dystrybutorem ADA w Europie :)

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

08 lut 2012, 00:10   (#4)  

moonrider napisał(a):
maslo_82 napisał(a):Hmm nie chcę nic mówić, ale nie zdziwię sięjak Amano pójdzie za ciosem i tki sam porządek zrobi u nas.


jak masz jakieś zastrzeżenia to umów się na rozmowę z panem Adamem Paszczelą i przekaż swoje spostrzeżenia. A jak nie chcesz nic mówić to nie mów- po co marnować mejsce na serwerze.

P.S. nikt na forum nie wątpi że byłbyś najlepszym dystrybutorem ADA w Europie :)


Nie mam zamiaru rozpoczynać kolejnej wojny, dlatego nie skomentuję tej wypowiedzi.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

08 lut 2012, 00:44   (#5)  

A może Amano po prostu był zawiedziony stanowiskiem Ada na targach w Hannoverze.
Dodać do tego słabszy rok w sprzedaży i finito.

GFR
Stały bywalec

Posty: 486
Dołączył: 17 paź 2010, 12:05
Miasto: Olsztyn

08 lut 2012, 00:48   (#6)  

Tak czytam co na niemieckiej stronie o tym piszą, u kontekst w jakim opisali sprawę, jest taki że z powodu wymogów im stawianych to niby oni zerwali umowę.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

08 lut 2012, 00:58   (#7)  

Jeszcze trochę i ktoś napisze, że w tym wszystkim Olivier Knott maczał palce :roll:

Dajcie spokój, to że dystrybutor i producent rozwiązują ze sobą umowę o współpracę, to żadna nowość w świecie interesów a powodów może być tysiące. Bez znaczenia jest też kto podjął taką decyzję.

Pewnie za jakiś czas ktoś inny przejmie pałeczkę lub skorzysta dystrybutor państwa ościennego.

pozdrawiam

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

08 lut 2012, 00:59   (#8)  

Masz rację, ale jak się coś takiego dzieje z takim łomotem to musieli nieźle sobie nagrabić. Przecież Niemcy to ogromny rynek akwarystyczny.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

08 lut 2012, 01:09   (#9)  

A dziś rano rozmawiałem z kimś kto był w temacie "od środka" i stwierdził że Amano został przekreślony w Niemczech, nie wierzyłem, a jednak..(ponoć za zachowanie wobec Niemców i podejście do swojej wizyty) nastąpiło to szybciej niż się wydawało.. powód..? Jest ich kilka, każdy może je odbierać na swój sposób. A na pewno ja nie będę o nich tu pisał i nie wystąpię w roli zadymiacza i podgrzewacza atmosfery.
Powiem tylko tyle co każdy z pewnością sam zobaczy(o ile nie zostanie to wymoderowane z taśmy, ale nie sądzę) na nagraniu z zakładania akwarium. Kilka osób nie wierzyło swoim uszom jak Pan Amano przywitał się gestem i słowami "Heil Hitler" :lol: dla Niemca był to chyba "policzek" bo prawie cała sala zamilkła..
Moim zdaniem (z tego co ja zdążyłem zauważyć) niektóre żarty i zachowania Pana Amano nie zostały odebrane przez Niemców pozytywnie, może nawet przesadnie negatywnie. Ale nie wiem, nie znam się.. Jak dla mnie człowiek miły i z jajem, nie jak przystało na rdzennego Japończyka, zachowawczy i sztywny..
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Posty: 1286
Dołączył: 11 lis 2007, 22:18
Miasto: Warszawa

Wspieram stronę kontem Premium

08 lut 2012, 07:16   (#10)  

hmmm...kiedys dumni z wodza 3 rzeszy a teraz najlepie wykasowali by ten etap historii z pamieci wszystkichi.(ale amano jest twardy samuraj ) jesil to prawda to zachowal sie niezbyt inteligentnie ale kij im w oko!zaczynam go lubic !choc czasem na filmacz wyglada jak nadenty bufffon

torpedoss


08 lut 2012, 07:25   (#11)  

a tak podrugie to jestem ciekawy czy wplynie to na ceny jak pozrywaja umowy jeszcze z paroma krajami bedzie drozej czy taniej

torpedoss


08 lut 2012, 08:00   (#12)  

Piotrek Dymowski napisał(a): Kilka osób nie wierzyło swoim uszom jak Pan Amano przywitał się gestem i słowami "Heil Hitler" :lol: dla Niemca był to chyba "policzek" bo prawie cała sala zamilkła..


Mocne :lol: . Czasem nie łatwo wyzwolić się od stereotypowego myślenia, może mu się tak odruchowo wymsknęło :D. Choć oba kraje w tamtym czasie stały akurat po jednej stronie barykady. Zaistniała sytuacja to z pewnością szansa dla dystrybutorów innych europejskich krajów. Pomimo tej oficjalnej urazy wielu akwarystów niemieckich z pewnością nie zrezygnuje z produktów takiej jakości.

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

08 lut 2012, 08:30   (#13)  

Kocham te spekulacje i wróżenie z fusów :lol:

Ja powiem tylko tyle, że już podczas seminarium w Niigacie we wrześniu 2011 niemiecki dystrybutor miał poważną rozmowę z Amano i z tego co mówił (jeszcze przed rozmową) zastanawiał się poważnie nad zerwaniem umowy. Nie wiem dlaczego bo sprawy biznesowe mnie nie interesują ale chyba szło o ceny dla dystrybutora, popyt i nie do końca jasne/nie uregulowane sprawy odnośnie "strefy wpływów" (np. który dystrybutor ma sprzedawać towar dla klienta z kraju gdzie nie ma oficjalnego dystrybutora np. który ma sprzedawać do Finlandii - polski czy niemiecki a może jeszcze inny? Przypominam, że dystrybutora ADA Europe już nie ma)

Pozycja naszego rodzimego dystrybutora jest mocna i ja bym się o nią nie martwił...prędzej uwierzyłbym, że ADA Poland przejmie cały europejski rynek niż że ADA zerwie z nim umowę :wink:
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

08 lut 2012, 09:14   (#14)  

Norbert Sabat napisał(a):ale chyba szło o ceny dla dystrybutora, popyt


I to mniej więcej (miedzy wierszami) wynika z wypowiedzi szefa niemieckiej firmy. Na końcu zapowiada podwyżki.
A "artystyczne prowokacje" samuraja z brzuszkiem o wujku Adolfie, delikatnie mówiąc pozostawiają niesmak. Może chciał powiedzieć coś śmiesznego, ale jakoś nie wyjszlo.
Pi silnia równa się przeciwprostokątnej promienia
czuj duch, Paweł

Avatar użytkownika
abstract
Stały bywalec

Posty: 401
Dołączył: 25 sie 2011, 08:59
Miasto: middle of nowhere

08 lut 2012, 09:40   (#15)  

maslo_82 napisał(a):Hmm nie chcę nic mówić, ale nie zdziwię sięjak Amano pójdzie za ciosem i tki sam porządek zrobi u nas.


W sumie co tu porządkować.. biorąc pod uwagę cenę jena i np. worka Amazoni, to w porównaniu do tego co było kilka lat temu(a była po 129zł), to powinna ona teraz kosztować około 200, a kosztuje 129, więc chyba nie jest tak źle :wink:
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Posty: 1286
Dołączył: 11 lis 2007, 22:18
Miasto: Warszawa

Wspieram stronę kontem Premium

08 lut 2012, 09:42   (#16)  

Prawda jest taka, że wszystko to nic pewnego, co kto powiedział. Możemy się tylko domyślać. Co do cen, to sądząc po tym jakie ceny ADA oferuje importerom, to są to dobre warunki jeśli nie bardzo dobre.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

08 lut 2012, 09:58   (#17)  

Piotrek Dymowski napisał(a):biorąc pod uwagę cenę jena i np. worka Amazoni, to w porównaniu do tego co było kilka lat temu(a była po 129zł), to powinna ona teraz kosztować około 200


Do tego dodałbym jeszcze, ze np. w Niemczech część produktów ADA miała niezmienione ceny od lat i to niższe niż u nas, np. zestawy CO2 czy lampy Solar (chociaż już mini m są droższe w DE).
Ciekawy jestem tylko wielkości tamtego rynku (popytu). Jak wchodzi się do sklepów online firm mających w ofercie ADA, to rzadko można znaleźć jakieś ich produkty, A np. na cala Austrię (bogaty kraj) jest jeden sklep stacjonarny, gdzie maja towar ADY. Króluje Juwel, Fluval czy Dennerle, podłoża Knotta/JBL, korzenie Amtry czy lokalne kamienie.
Pi silnia równa się przeciwprostokątnej promienia
czuj duch, Paweł

Avatar użytkownika
abstract
Stały bywalec

Posty: 401
Dołączył: 25 sie 2011, 08:59
Miasto: middle of nowhere

08 lut 2012, 10:01   (#18)  

A ja z innego zrodla dowiedzialem sie ze dystrybutor bedzie w Holandii.

Avatar użytkownika
zabojad
Aktywny użytkownik

Posty: 673
Dołączył: 16 wrz 2008, 22:50

Wspieram stronę kontem Premium

08 lut 2012, 10:55   (#19)  

Taki biznes nie zna próżni i zaraz ktoś to wypełni. Za takie zachowanie powinni go sami z Niemiec wyrzucić....na zbity pysk. Zawsze mogą odkupić od naszego dystrybutora :D

Pozdrawiam
Tadeusz

Avatar użytkownika
NURTUR
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 27 gru 2006, 22:26
Miasto: Malbork

08 lut 2012, 11:18   (#20)  

Tu nie zachowanie a pieniądz się liczy. Sami na bank nie zerwali umowy jak to piszą na swojej stronie, bo nikt przy zdrowych zmysłach, biznesu przynoszącego dochody nie zostawia.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań











Powiązane tematy
  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 340 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Seachem Matrix ciekawostka.

    Cześć, borykałem się bardzo długo z wysokim potasem w swoim zbiorniku (60-75 K). Czytałem, pisałem i każdy wykluczał media w filtrze. Coś mnie tknęło o zrobiłem test mediów. I ku mojemu zdziwieniu pot...

    Wyświetlenia: 524 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • [ADA view] Tutorial zakładania akwarium 180cm

    https://www.youtube.com/watch?v=AT8ZM7dh_38 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 293 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ADA View: 180x60x60cm

    https://www.youtube.com/watch?v=U-RM9ToJxyQ Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 396 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 478 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 90l

    https://www.youtube.com/watch?v=IRaz3XlqcdE Zapraszam do obejrzenia. Więcej informacji o akwarium: https://roslinyakwariowe.pl/galerie/tutoriale/5315-zakladanie-akwarium-90cm.html

    Wyświetlenia: 558 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Rataj Stare dno - ciekawostka

    stare-dno.jpg Ciekawostka o której mogliście nie wiedzieć. Przetłumaczone z czeskiego: Wiele lat temu odwiedziłem ogród botaniczny w Petersburgu. Szedłem z dyrektorką, Ałłą Sokol, przez wystawę r...

    Wyświetlenia: 540 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 60l

    https://www.youtube.com/watch?v=CKGyn2JhydY

    Wyświetlenia: 446 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Ciekawostka - nowe gatunki razbor

    razbora.jpg Zapraszam do poczytania: http://novataxa.blogspot.com/2020/05/trigonostigma-truncata.html

    Wyświetlenia: 382 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ADA AquaSky RGB II

    359491077_656486443179800_465411158185704835_n.jpg Nowy model lampy ze stajni ADA, sterowany za pomocą dedykowanej aplikacji. Szczegóły znajdziecie na stronie ADA: https://www.adana.co.jp/jp/con...

    Wyświetlenia: 744 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: AquaMolitor, Grzegorz Geming i 410 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Uruchomiono zadanie harmonogramu