Testy akwariowe Tetra
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Carbo Akwa Max

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Napisz post

04 kwi 2019, 10:55 Carbo Akwa Max  (#1)  

Witam,
chciałbym zapytać czy ktoś używał tego preparatu i jakie miał doświadczenia. Stosując go codziennie nie zauważyłem żadnych różnic. Ani na plus ani na minus. Wyczytałem, że carbo podobno działa na glony. W związku z tym celowo wlałem podwójną dzienną dawkę, kolejnego dnia również. Tyle wystarczyło żeby wykończyć kilka zielonych roślin. Wiem, że są rośliny wrażliwe na carbo ale niektórzy tu piszą o końskich dawkach, braku wpływu na rośliny i zabójczym działaniu na glony. Pytam o ten konkrety preparat.
Na wszelki wypadek dopiszę, że Ph ustalane przez CO2, mierzone sondą. Ph 5,5, Kh 5.
pozdrawiam
Robert

bobi200
Początkujący

Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

04 kwi 2019, 17:05 Re: Carbo Akwa Max  (#2)  

bobi200 napisał(a):Witam,
chciałbym zapytać czy ktoś używał tego preparatu i jakie miał doświadczenia. Stosując go codziennie nie zauważyłem żadnych różnic. Ani na plus ani na minus. Wyczytałem, że carbo podobno działa na glony. W związku z tym celowo wlałem podwójną dzienną dawkę, kolejnego dnia również. Tyle wystarczyło żeby wykończyć kilka zielonych roślin. Wiem, że są rośliny wrażliwe na carbo ale niektórzy tu piszą o końskich dawkach, braku wpływu na rośliny i zabójczym działaniu na glony. Pytam o ten konkrety preparat.
Na wszelki wypadek dopiszę, że Ph ustalane przez CO2, mierzone sondą. Ph 5,5, Kh 5.
pozdrawiam
Robert
Siemka,
Z góry napiszę, że nie znam tego preparatu ale chciałem zapytać o pH. Czy zbiornik jest odwzorowaniem biotopu czarnych wód? Bo dość niskie to pH masz.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

05 kwi 2019, 09:51 Re: Carbo Akwa Max  (#3)  

Trzymam 150 czerwonych neonów i staram się odwzorować warunki zbliżone do naturalnych. Miękka lekko kwaśna woda. Widać jak dobierają się w pary, mają ochotę się rozmnożyć ale w takim stadzie nie jestem w stanie odłowić dobranych par. Może mnie zaskoczą młodymi któregoś dnia:) Kilka lat temu w mocno zarośniętym akwarium zobaczyłem młode czarne neony, nie wierzyłem własnym oczom. Dokonało się coś teoretycznie niemożliwe, chodziłem zadowolony jakby mi się dziecko urodziło:)) O rybach mogę godzinami ale do rzeczy. W takich warunkach rośliny też pięknie rosną, poza tym dobrze regulują gospodarkę azotową, więc pochyliłem się nad tematem. Na moją zgubę:) Objawiło się zamiłowanie do roślin. I tak dotarłem do tego nieszczęsnego carbo. Odstawiłem specyfik na bok, chciałem poprawić a wyszło jak zwykle. Rodzi się pytanie jak to konkretne carbo działa na rośliny w innych parametrach wodnych przy przedawkowaniu. Dodam, że na opakowaniu wyraźnie jest napisane: nie zaleca się zwiększania dawek. Być może jest mocno stężony.
pozdrawiam
Robert

bobi200
Początkujący

05 kwi 2019, 10:18 Re: Carbo Akwa Max  (#4)  

Ja z mojego doświadczenia mogę powiedzieć żebyś uważał na ilości podawanego carbo.
W sprzyjających warunkach łatwo przedawkować mówię nie o tym konkretnym carbo co prawda. Mi zdarzyło się po podaniu jednorazowo przed podmianą ok 20ml na 180l wody i na drugi dzień rano miałem przyduchę jak nigdy. Krewetki i ryby dosłownie wychodziły z wody. Potem jeszcze destabilizacja biologiczna wiec radzę uważać. Wbrew opiniom nie jest to środek który można lać bez żadnych konsekwencji.

Majkel82
Stały bywalec

05 kwi 2019, 10:37 Re: Carbo Akwa Max  (#5)  

Masz rację, nie pisałem o tym ale biologia siada. Natychmiastowy wysyp glonów nitkowatych. Przyduchy nie zauważyłem, ponieważ od 4 rano do 8 załącza się powietrze z powodu wzrostu CO2 wydzielanego przez rośliny. Skłaniam się do wniosku, że ten wynalazek można sobie odpuścić i nie prosić się o kłopoty. CO2 wystarczy.

bobi200
Początkujący

05 kwi 2019, 14:30 Re: Carbo Akwa Max  (#6)  

bobi200 napisał(a):Masz rację, nie pisałem o tym ale biologia siada. Natychmiastowy wysyp glonów nitkowatych. Przyduchy nie zauważyłem, ponieważ od 4 rano do 8 załącza się powietrze z powodu wzrostu CO2 wydzielanego przez rośliny. Skłaniam się do wniosku, że ten wynalazek można sobie odpuścić i nie prosić się o kłopoty. CO2 wystarczy.
Napewno jakieś działanie na glony alchedyt glutarowy wykazuje. Ale z jego stosowaniem wiąże się ryzyko i o tym trzeba pamiętać. U mnie po tej akcji zaczęły sie sinice, nitki.... :/
Przez ponad rok czasu nic tylko 2 razy kilka krasnych a teraz zaczyna mnie to powoli zamartwiać.

Majkel82
Stały bywalec

05 kwi 2019, 14:54 Re: Carbo Akwa Max  (#7)  

Wczoraj podałem pierwszą dawkę Gastrobac eSHa w ramach nierównej walki z zatoczkami. Dzisiaj rano zauważyłem ciekawy efekt. Wszystkie nitki zrobiły się czerwone. Jeszcze dwa dni muszę to podawać, zobaczymy co się stanie z nitkami. Dam znać, może Gastrobac zadziała nie tylko na ślimaki. Nie ma co się martwić, zawsze pozostaje restart i nowy aranż, o 3 dniach znojnej pracy nie wspomnę:)

bobi200
Początkujący

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 42 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.