Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Bucephalandry i inne rarytasiki



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



02 maja 2017, 18:20 Bucephalandry i inne rarytasiki  (#1)  

Witajcie,
chciałbym was zapytać które 4 gatunki z tej listy są najbardziej wartościowe i rzadkie bo na tyle mogę sobie pozwolić (cena taka sama wszystkich) : odissey,medusa,Vulcan,black lizard,red Scorpio,jangkang,nekan,copi susu,Penelope,Paris,hades,Ulysses,red Cerberus,krivbass,raven,chili pepper,peacock,brownie phantom,br.purple,batang,lemanak,kedagang long,titan2,Giant catherinae , L.mini purple,Midnight blue , kapit4,brownie jade, kedagang original,red blade ,arrogant blue,red cherry,red blade , sweet mambo,neo amanda, purplis Adonis,Freyaara,Dark achilles ,green achilles,Mini Blue velvet ,Black Bell,Black mist
Riam macam,Mini needle leaf ,Shine Blue,Cooper,Brilliant jade,Flamingo,Superblue
Silky Blue,Upper ghost
(Za błędy nie odpowiadam, bo wszystkich nie znam a to z korespondencji jest )
Przy okazji chciałbym się zapytać czy Eriocaulon Parkeri i Eriocaulon Cinenerum są warte u wagi i jak z ich trudnością. Dodatkowo czy Bolbitis Micro i Mini są także warte uwagi ?

szymon111
Początkujący

Posty: 23
Dołączył: 21 lis 2016, 16:20











Powiązane tematy
  • Testy pH, gH, kH, NO3, PO4, Fe i inne - temat dedykowany

    Witam. Jakich producentów testy na NO3, PO4, Fe warto kupić (dokładność pomiaru w stosunku do ceny i producenta) a od jakich trzymać się z daleka?. jakie mają zakresy pomiarowe (od ilu do ilu) i na il...

    Wyświetlenia: 162394 | Odpowiedzi: 395 czytaj więcej...

  • Nieszczęsne okrzemki i inne glony

    Witam, męczę się z okrzemkami już chyba rok i w mniejszym stopniu z innymi glonami, choć podejrzewam, że największym winowajcą reszty glonów są okrzemki. Od lipca mam filtr RO z żywicą MB400, aby pozb...

    Wyświetlenia: 890 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Eheim i inne - gdy terkocze wirnik ?!

    Witam Podaje przepis na naprawę wirnika (wyciszenie) w większości filtrów kubełkowych. Precyzując na przykładzie EHEIM PROFESSIONEL I Opis objawów: Filtr pracuje cicho a po jakimś czasie ...

    Wyświetlenia: 13683 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Restart - Krasnorosty - Bucephalandry

    Witam. Zaniedbałem niestety ostatnio moje akwarium. Trochę mi się znudziła tez aranżacja i planuje nowe życie dla niego. Rośliny dam nowe , ale chętnie zostawiłbym cenne bucephalandry. Strasznie się c...

    Wyświetlenia: 1914 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • lampa LED do 112 - inne spojrzenie

    Zasilanie łańcucha diod bezpośrednio z sieci (prawie) ? czemu nie . Niniejszym prezentuje rozwiązanie stosowane z powodzeniem od wielu lat o ekstremalnie prostej budowie. Od razu zastrzegam że montaż ...

    Wyświetlenia: 2630 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Bucephalandry.Niedobory.

    Witam Od jakiegoś czasu liście moich Bucephalandr zaczęły zmieniać kolor. Być może jest to wina zbyt mocnego oświetlenia,ale zbiornik ma już 15 miesięcy i wcześniej lepiej to wyglądało. Woda do pod...

    Wyświetlenia: 5683 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Parvula na caaałej powierzchni plus inne rośliny

    Hej, mam szybkie pytanie. Chciałbym obsadzić parvulą cały baniak, a później między nią wstawiać inne rośliny. Czy to dobry pomysł? Czy też za bardzo by się rozrosła?

    Wyświetlenia: 3012 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Zielenice czy inne dziadostwo?

    Do tej pory nie panikowałem.Myślę: zbiornik świeży, tak musi być. Ale czy na pewno musi? Problem pojawił się po 1) pierwszym podaniu mikro lub 2) zarybieniu zbiornika. Niestety zbiegło się to w czasie...

    Wyświetlenia: 2083 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Obumierająca Ammania sp. Bonsai i inne rośliny

    Ammania sp. Bonsai całkowicie obumiera. Czy jest jeszcze dla niej szansa i co może być powodem tak drastycznej reakcji? Czemu obumiera od łodygi? W lawie są kulki nawozowe. Jeden Anubias się rozpadł (...

    Wyświetlenia: 1203 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Rozpoznanie bucephalandry

    Dzień Dobry! Niedawno zostałem dumnym posiadaczem bucephalandry ale zapomniałem jej szczegółowej nazwy :P Mógłby ktoś mi pomóc? Listki od góry oliwkowe i pełne kropek, od spodu rdzawe, pokarbowane, ł...

    Wyświetlenia: 850 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mąteusz179 i 350 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.