Testy akwariowe Tetra
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Brązowy osad - czy to winny korzeń ?

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Cześć,

Z racji porysowanego akwarium szykuję się do zakupu troszkę większego zbiornika. Natomiast od kiedy pamiętam w swoim akwarium ciągle zbiera mi się taki "brązowy" osad, spróbowałem go złapać na zdjęciach.
Czy winny jest "korzeń", jaki posiadam?

korzen3.jpg

Calość:
korzen2.jpg

Jeżeli to jest problem, to nie chcę go przenosić do nowego zbiornika :) Akwa wygląda naprawdę źle, generalnie strasznie zapuściłem akwarium i ostatnio usunąłem cały mech (który zajął mi prawie cały zbiornik).

fobofobya
Początkujący

A co się stało z resztą roślin które miałeś w zbiorniku? Mchu tam nie było widać...
Wygotowałeś ten korzeń przed włożeniem do akwarium? Jakiś on dziwny...

makaveli12382
Zainteresowany tematem

Korzeń wygląda jakby zaczął próchnieć i może się z niego coś sypać, poszoruj ręką po nim, czy coś się z niego będzie sypało...

clintoons
Zainteresowany tematem

Mech dostałem kiedyś z krewetkami i przyjął się aż za dobrze, tutaj starsze zdjęcie:
mech.jpg

Z czasem zajął cały zbiornik, a tak "obrósł" korzeń, że nie potrafiłem go całkowicie usunąć. Gdy parę dni temu (zmuszony małym przemeblowaniem), zacząłem w akwarium sprzątać, łatwo całość usunąłem, podejrzewam, że dolne warstwy mchu obumarły od braku światła...

Faktycznie z korzenia się 'sypie', czyli do wyrzucenia? Mam go już w akwarium hm.. z 3 lata pewnie.
Pozdrawiam

fobofobya
Początkujący

Jak nie chcesz mieć śmieci w wodzie, to go nie wkładaj...

clintoons
Zainteresowany tematem

Możesz spróbować go porządnie wyszorować twardą szczotką aż do uzyskania niepylącej powierzchni. Jest szansa, że głębiej jego budowa będzie zwarta.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Znający temat

gazownik napisał(a):Możesz spróbować go porządnie wyszorować twardą szczotką aż do uzyskania niepylącej powierzchni. Jest szansa, że głębiej jego budowa będzie zwarta.
Nie wiem ale to mogą być okrzemki

ryba zdzisu
Poznaje temat

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 40 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.