Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

brązowy nalot...

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

03 lip 2006, 10:39 brązowy nalot...  (#1)  

Witam wszystkich. Mam mały problem który dotyczy roślin, a dokładnie Cabomby. <br>Od pewnego czasu zaobserwowałem brązowy nalot na listeczkach tej rośliny. <br>Nie wiem czym może to być spowodowane. Cabomba przez to straciła swój atrakcyjny jasno <br>zielony kolor.

tomasz_dem
Początkujący

Miasto: Gliwice

03 lip 2006, 19:01   (#2)  

Przedewszystkim jakie masz oświetlenie czy nawozisz akwa jaką masz filtracja wielkość zbiornika(podawaj zawsze jak najwięcej info.)Najprawdopodobniej brązowy nalot to okrzemki a wyblakły kolor to słabe światło.

Gość

04 lip 2006, 11:00   (#3)  

saper napisał(a):wyblakły kolor to słabe światło.
albo IMHO za mało Fe lub też coś innego. podaj wszystkie dane włącznie z tym jak długo chodzą świetlówki, podmianami wody itp. wtedy pomyslimy.pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Miasto: Lipno

07 lip 2006, 10:55 ...  (#4)  

Mam akwarium pojemności 160l. Oświetlenie to 2x30W.Filtr wewnętrzny TURBO 750 firmy<br> AQUA SZUT. Nawozy to Tetra PlantaMin, Sera florena, CO2 oraz Tetra InitialSticks <br>które wkładam pod korzenie roślin. Świetlówki świeca od 7 do 21.podmiana wody raz tygodniowo, ale teraz zaczne 2 razy.Zauważyłem że ten osad można palcami zetrzeć.<br>

tomasz_dem
Początkujący

Miasto: Gliwice

07 lip 2006, 14:31 Re: ...  (#5)  

tomasz_dem napisał(a):Mam akwarium pojemności 160l. Oświetlenie to 2x30W.Filtr wewnętrzny TURBO 750 firmy<br> AQUA SZUT. Nawozy to Tetra PlantaMin, Sera florena, CO2 oraz Tetra InitialSticks <br>które wkładam pod korzenie roślin. Świetlówki świeca od 7 do 21.podmiana wody raz tygodniowo, ale teraz zaczne 2 razy.Zauważyłem że ten osad można palcami zetrzeć.<br>

Przy takim oświetleniu kabomba raczej nie będzie rosła! To jest tylko 0,375 W/l.
DarekO

DarekO
Zainteresowany tematem

09 lip 2006, 19:23   (#6)  

jak dodasz jeszcze minimum 30-45W w oświetleniu ze świetlówek- nalot IMHO powinien zniknąć. oświetlenie które posiadasz jest zbyt male dla akwarium roslinnego no chyba , że chcesz mieć same anubiasy albo cryptocoryny. pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Miasto: Lipno

Powiązane tematy
  • Nalot na roślinach

Mam taki nalot na roślinach akwarium ma nie cały tydzień wpusciłem parę ampulari zaczęły go wcinac a moje pyt mogę jakoś tego się szybciej pozbyć? Czy robić swoje podmienić wodę i samo zniknie po czas...

Wyświetlenia: 211 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• brązowawy osad/nalot przy podłożu

Mam prośbę o poradę- zaobserwowałem wczoraj dziwny jakby nalot przy przedniej szybie w podłożu - chodzi o te bardziej intensywne brązowe plamy w podłożu i tuż nad, na szybie. Co to może być? Dzięki. ...

Wyświetlenia: 769 | Odpowiedzi: 7czytaj więcej...

• Bialły nalot na korzeniach

Witam jak w temacie. Akwarium świeżo założone na korzeniu chyba japońskie drewno wystapił biały nalot przypominający pleśń korzeń nie był specjalnie preparowany po wstępnym moczeniu wylądował w a...

Wyświetlenia: 338 | Odpowiedzi: 4czytaj więcej...

• Pomoc w leczeniu akwarium - nalot na roślinach.

Witam. Potrzebuje pomocy przy "leczeniu" mojego akwarium. Wystartowało 13 grudnia 2012 roku. W tygodniu robie 2x podmianę wody po 50%. Przez 2 tygodnie wlewałem po podmianie Nitrivec Wielk...

Wyświetlenia: 899 | Odpowiedzi: 4czytaj więcej...

• Nalot, śluz na korzeniu

Korzeń wymoczyłem, na tym etapie nie było żadnych problemów. Obsadziłem mchem, dziś patrze a na korzeniu dziwny śluz. Jeszcze raz wygotować korzeń?

Wyświetlenia: 515 | Odpowiedzi: 2czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.