Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Brązowe farfocle z korzenia

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

26 paź 2019, 18:16 Brązowe farfocle z korzenia  (#1)  

Problem jest tego typu, że korzeń Red Moore, robi mi syf w akwarium już od 4 miesięcy. Wszędzie zbierają się brązowe farfocle, które osiadają na roślinach i w zakamarkach. Wygląda to, tragicznie i blokuje roślinom dostęp do światła. Bucelaphandry i zwartki robią się brązowe i nie da się z nich zmyć tego nalotu.
Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z takim problemem? Jak temu zaradzić nie pozbywając się korzenia?
Załączniki
IMG_20191025_190959.jpg
IMG_20191025_190845.jpg
IMG_20191025_190815.jpg

Kolcobrzuch
Początkujący

26 paź 2019, 22:57 Re: Brązowe farfocle z korzenia  (#2)  

Wygotuj go w mocnej solance 3 razy, potem raz w czystej wodzie i powinno być po kłopocie. Akcja zajmie cały dzień ale wieczorem korzeń powinien być ok.
w życiu wina leży po dwóch stronach: żony i teściowej, w akwarium zawsze jest po mojej stronie

bobi200
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Powiązane tematy
  • Mocowanie mchu do korzenia

Czy można przymocować mech na klej kropelka do korzenia czy nie bardzo?

Wyświetlenia: 244 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Sposób na umocowanie korzenia

Siemka, Mam korzeń i trochę zarośnięty mchem który ma mały pień ale gałęzie się rozchodzą w stronę akwarium i go tak przeważa. Przypiąłem go do kamienia i tylko trochę lepiej bo nie przewraca się sam...

Wyświetlenia: 753 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Mocowanie roślin do korzenia

Witam. W jaki sposób mocujecie roślinki do korzenia? Przyznaje się, że nigdy tego nie robiłem, zakupiłem roślinki od RA, ludwige red mini zamocowałem na taki mały drucik dostępny własnie w tym sklepie...

Wyświetlenia: 620 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Problem z ustawieniem korzenia

Dorwałem dość ciekawy korzeń, którym chciałbym "wypełnić" zbiornik 60x30x36cm. W grę wchodzą dwa ustawienia jak na poniższych zdjęciach. Mam zagwozdkę które ustawienie wybrać i jak zaaranżow...

Wyświetlenia: 1213 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

• Problem z roślinami, brązowe liście utrata koloru.

Witam, mam problem z Anubias barteri mianowicie traci on kolor liści i końcówki liści robią się brązowe podobnie jest z Hygrophila siamensis. Eleocharis acicularis także marnieje w oczach robi się brą...

Wyświetlenia: 2237 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: woronov i 41 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.