Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Biały nalot na roślinkach w nowym zbiorniku



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam,

Prosze Was o porade. Mam nowy zbiornik 160x50x50. Oswietlenie:
1x65W Power GLO Hagen,
2x58W Fluora Osram
1x58W Biolux Osram.

Trzy tygodnie temu napelnilem akwarium, wlozylem grzalke i uruchomilem filtr (uzylem tez Bactozym Tetry). Przez dwa tygodnie "dojrzewal filtr". Woda w tym czasie byla stabilna (wylkuczam wiec reakcje zwiru):
odczyn 7pH
gH 13
kH 7.

Dwa dni temu obsadzilem zbiornik roslinami. Sprzedawca doradzil mi abym przez 3 doby nie wylaczac swiatla. Tak tez staram sie uczynic ale juz po pierwszej dobie zauwazylem drobny nalot na lisciach niektorych roslin. Bardzo intensywnie wydzielal sie tlen a odczyn wzrosl do 8pH. Doraznie kupilem preparat pH/KH- Tetry. Zastosowalem zgodnie z zaleceniem producenta. Odczyn spadl do 7pH a twardosc weglanowa zmalala do 4kH. Najwyrazniej w moim zbiorniku brakuje wolnego wegla.
Dzisiaj odczyn wzrosl do 7,5pH. Ponownie dodalem CHEMII, co nie jest chyba najlepszym rozwiazaniem. Tym bardziej, ze wraz z pH maleje mi twardosc weglanowa.
Prosze Was o rade co powinienem zrobic w takiej sytuacji.
Jaki jest zwiazek pomiedzy odczynem a twardoscia weglanowa?

Uzywam testow firmy Tetra.

Pozdrawiam,
Darek

Avatar użytkownika
dkielas
Poznaje temat

Posty: 75
Dołączył: 20 wrz 2006, 16:24
Miasto: Gliwice

04 lis 2006, 20:45   (#2)  

Zacznij dozować Co2.

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

dkielas napisał(a):Prosze Was o porade.


przeszukaj google pod haslem: ODWAPNIENIE BIOLOGICZNE
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

04 lis 2006, 22:29   (#4)  

Witam,
a jescze lepiej pod hasłem "dekalcyfikacja biologiczna".
pozdrawiam
Paweł B. z Zabrza

<a href="http://www.gsa.org.pl/">GÓRNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE AKWARYSTÓW</a>

Avatar użytkownika
hydrophil
Poznaje temat

Posty: 108
Dołączył: 02 paź 2005, 18:57
Miasto: zabrze

05 lis 2006, 12:27 Dozowanie CO2  (#5)  

Witam,

Dzieki Wam okreslilem przyczyne bialego nalotu. To ewidentnie objawy odwapnienia. Musze wiec zastosowac CO2. Na naszym rynku jest wiele dostepnych rozwiazan. Jakiego typu sprzet stosujecie?
Slyszalem, ze ostatnio pojawily sie problemy z nabijaniem butli wysokocisnieniowych CO2. Nowe przepisy wymagaja certyfikatow, ktorych nie maja nawet znani producenci jak np.: Sera.
Poniewaz dopiero uruchomilem zbiornik moj portfel jest juz prawie pusty i szukam doraznego i taniego rozwiazania do nawozenia CO2.

Pozdrawiam,
Darek

Avatar użytkownika
dkielas
Poznaje temat

Posty: 75
Dołączył: 20 wrz 2006, 16:24
Miasto: Gliwice

05 lis 2006, 13:25 Re: Dozowanie CO2  (#6)  

dkielas napisał(a):Poniewaz dopiero uruchomilem zbiornik moj portfel jest juz prawie pusty i szukam doraznego i taniego rozwiazania do nawozenia CO2.


bimbrownia
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11











Powiązane tematy
  • Biały, galaretowaty nalot na roślinach. Co to?

    Witam. Baniak ma 8 dni, wczoraj robiona podmiana wody 50%. Nawożenie metodą EI 50% zalecanych dawek. Mam następujący problem. W ciągu jednej nocy pojawił mi się dosłownie na wszystkich roślinach ...

    Wyświetlenia: 9065 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Sinkor LED II 30 cm biały 10W

    Cześć, jak w temacie. Chciałem zapytać czy ktoś używał może tego oświetlenia. Obecnie w kostce 35x35x40 mam dedykowaną z zestawu aquaela lampke 10W i zamierzam ją zmienić na coś mocniejszego, ale w ro...

    Wyświetlenia: 618 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Brązowy nalot łatwy do usunięcia

    Mam akwarium 120 l, 15 małych rybek, trochę roślin, CO2 podawane 24 h/dobę, co tydzień wymiana 20 l wody RO mineralizowanej, dwie świetlówki palone 9 h dziennie. Jedna to GLASS LED POWER 18W, druga no...

    Wyświetlenia: 2193 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Czarny nalot na korzeniu

    Dzień dobry, Potrzebuję pomocy w identyfikacji i ocenie niezidentyfikowanego nalotu moim akwarium. Posiadam zbiornik, kostkę, 30x30x30 z krewetkami, wystartowany 2 msc temu i kilka tygodni temu zacz...

    Wyświetlenia: 774 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Problem z glonami w nowym akwarium

    Witam wszystkich forumowiczów, Chciałbym się podzielić problemem zielono-brązowej wody w akwarium. Zbiornik jest nowy 200 L ale założony 2 miesiące temu. Lampa led chrono 100w - dawkowanie 6h dzienni...

    Wyświetlenia: 4440 | Odpowiedzi: 49 czytaj więcej...

  • Glony w nowym akwarium [poczatkujacy]

    Drodzy Państwo To moje pierwsze akwarium. Odpaliłem je dwa tygodnie temu wiec tylko pytam czy to normalne zjawisko. I co to jest tak naprawdę (algi)? Dodam jeszcze ze swiece 12h na dobę i przez ten c...

    Wyświetlenia: 2055 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Chihiros WRGB2 90 - jak świecić w nowym akwarium

    Cześć, Czy ma ktoś doświadczenie z tą lampą (Chihiros WRGB2 90) w kwestii świecenia nowego akwarium ? Doczytałem gdzieś aby przez pierwsze 3 tyg. świecić w ustawieniu Red na 50%, Green na 40%, Blue ...

    Wyświetlenia: 2530 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Niedobr Fe w nowowystartowanym zbiorniku

    Witam, Mam prosbe o porade w kwestii nawozenia. W ubiegla sobote (6 dni temu) wystartowalem nowy zbiornik 240l: Podloze aktywne MaterSoil Woda RO DEMI mineralizowana: Qualdrop GH+ Plant do GH=8 Q...

    Wyświetlenia: 1275 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Eleocharis parvula - glony / brązowy 'nalot'

    Cześć, mój eleocharis parvula (in-vitro) od posadzenia (ok 2 tyg temu) dostaje brązowego nalotu takiego jak na zdj. Palcem idzie się tego pozbyć w większej ilości. Roślinka jak widać się ukorzenia i r...

    Wyświetlenia: 1654 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Biały nalot (śluz) na dnie i kamieniach

    Witam, Mam problem . W moim akwarium na dnie, kamieniach i 80% roslin pojawiło się coś. Wygląda to jak wata/pleśń otoczona śluzem nie mam pojęcia co to jest i jak to zwalczyć rosliny zaczynają ch...

    Wyświetlenia: 27522 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 407 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.