Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Białe kropki na roślinach ??



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



17 lip 2006, 21:52 Białe kropki na roślinach ??  (#1)  

Witam serdecznie!
Kiedyś miałem problem z glonami mianowicie z krasnorostami. Pozbyłem sie badziewia. Mija gdzieś pół roku roślinki pięknie rosną ale na liściach pojawiają sie białe kropki :( Nie wiem co moze być nie tak. Macie jakieś rady na to. Pomóżcie proszę bo idzie sie wykończyć.
Dziękuje za rady pozdrawiam

Bolek


18 lip 2006, 22:09   (#2)  

A nie sa to jaja slimakow - np. Neritin?

elfir


18 lip 2006, 22:27   (#3)  

Nie no bez przesady.Ślimaków nie mam a do tego kropki są na wszystkich juz prawe lisciach.Wygląda to tak ja ryba ma ospe.

Bolek


07 sie 2006, 14:51   (#4)  

A czy da się to zdrapać jakoś(?) np: paznokciem?

Pozdrówki
200lStart14V'06 8) 6xOtocinclus 4xSkalar 3xGuramiMozaika 3xKosiarka 3xKirysAlbinotyczny 9xZbrojnikNiebieski 2xRamirez parka.
75lStart20VI'06 8) 2xZbrojnik,do rozmnożenia 2xRamirez para po ikrze :)
20l Kotnik ok.50zbrojnikówNiebieskich _xGupik _xMolly

Avatar użytkownika
cegielka111
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 20 kwi 2006, 15:03
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski

10 sie 2006, 20:00   (#5)  

no właśnie czy da się je zdrapać??
to może być osad wapniowy.
powoduje go brak CO2
rośliny wtedy pobierają węgiel z węglanów wapnia i wapń zostaje jako takie białe kropki

Avatar użytkownika
kresone
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 29 mar 2006, 12:07
Miasto: Świętochłowice











Powiązane tematy
  • Biały, galaretowaty nalot na roślinach. Co to?

    Witam. Baniak ma 8 dni, wczoraj robiona podmiana wody 50%. Nawożenie metodą EI 50% zalecanych dawek. Mam następujący problem. W ciągu jednej nocy pojawił mi się dosłownie na wszystkich roślinach ...

    Wyświetlenia: 9113 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Brązowy osad na roślinach

    Witam piszę bo mam problem z brazowym nalotem na roslinach ktory utrzymuje sie już doś dlugi czas , nie są to okrzemki bo już je miałem i minely wystepuje on glownie na dolnych partiach roslin , poza ...

    Wyświetlenia: 23714 | Odpowiedzi: 36 czytaj więcej...

  • Identyfikacja co to za białe stworki

    Witam serdecznie, Od kilku dni obserwuje namnażanie się białych robaczków które bez skrępowania zadomowiły się w mchu i wątrobowcu a także od czasu do czasu lubią popływać sobie w toni wody razem z ne...

    Wyświetlenia: 650 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Białe kropki na skorupce ślimaka oraz na korzeniach i kamien

    Proszę o pomoc zakupiłem w internecie kilka ślimaków helmet. Jeden z nich został zakupiony wraz z białymi kropkami, które rozprzestrzeniły się po całym akwarium (kamienie, korzenie itp.). Dodaję kilka...

    Wyświetlenia: 703 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Dziury w roślinach

    Hejo, Mam dziury na roślinach, co może być przyczyną? Nie nawoże, przy aktualnej obsadzie (17 palet) przy karmieniu które muszę zapewnić parametry mam takie: no3 - 10-15 po4 - 1 KH - 5 Gh - 8,4 Mg ...

    Wyświetlenia: 784 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Dziwne coś na roślinach

    Witam, to mój pierwszy post, więc nie wiem czy podam wszystkie informacje. Wróciłem właśnie z tygodniowego urlopu, i w moim 5-tygodniowym na roślinach zauważyłem coś takiego (zdjęcie). Podmniany robię...

    Wyświetlenia: 533 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Akwaria low-tech na roślinach Tropica

    https://www.youtube.com/watch?v=74KFLvQaiws Zapraszam do obejrzenia. Przypominam o możliwości automatycznego tłumaczenia napisów na j.polski.

    Wyświetlenia: 941 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Białe organizmy na szybie akwarium

    Witam. Proszę o pomoc w identyfikacji białych kropek na szybie mojego krewetkarium. Ich wielkość to ok. 0.5 mm, są stacjonarne, posiadają one małe czułki, które chowaj gdy coś się do nich zbliży (prz...

    Wyświetlenia: 1222 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Kropki w silikonie

    Witam. Czy takie kropki w silikonie to jakiś normalny proces, czy szykować się na jakieś kłopoty? Akwarium ma nie całe 40 L, więc bez szału, ale wolałbym, żeby się nie rozszczelniło. Z góry dziękuj...

    Wyświetlenia: 2013 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Białe liście i nitki

    Witam. Zbiornik na 2 tygodnie w zasadzie od kilku dni zacząłem zauważać białe i przezroczyste listki na początku na Monte Carlo , teraz również na innych roślinach którym towarzyszy białe nitki . Nie...

    Wyświetlenia: 2871 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 595 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.