Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Bezpieczeństwo zbiornika



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



26 cze 2006, 08:54 Bezpieczeństwo zbiornika  (#1)  

Czy zbiornik 120x50x50 może stać przechylony 1,5 cm (niżej przednia szyba) :?: Dodam że stoi na solidnej szafce z profili stalowych i 5 cm-wym styropianie.

Avatar użytkownika
mees
Zainteresowany tematem

Posty: 162
Dołączył: 19 lip 2005, 09:45
Miasto: Puławy

26 cze 2006, 09:28   (#2)  

Czy mógłbyś wytłumaczyć celowość takiego ustawienia zbiornika :?: Czy nie można by wypoziomować szafki :?:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

26 cze 2006, 09:35   (#3)  

:? Ano nie mam odpowiednio twardego materiału aby to wypoziomować, a chciałbym jak najszybciej wystartować. Zbiornik w tym miejscu stał będzie około 2 m-ce z konieczności wynikających z prac budowlanych.

Avatar użytkownika
mees
Zainteresowany tematem

Posty: 162
Dołączył: 19 lip 2005, 09:45
Miasto: Puławy

26 cze 2006, 12:30   (#4)  

niemasz jakis metalowych blaszek albo czegos innego to nie jest taki kolosalny zbiornik zeby podkladac pod niego cos mocniejszego

gregor9911












Powiązane tematy
  • Dobór oświetlenia do zbiornika

    Witam Dawno mnie tu nie było w sensie dodania wątku :) Planuję założenie zbiornika o wymiarach 130 dł x 45 szer. i 50 wys. szkło opti. Chciałbym poznać Wasze propozycje odnośnie oświetlenia - będzie ...

    Wyświetlenia: 930 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Chłodzenie zbiornika za pomocą chłodziarki

    Cześć, nie znalazłem żadnego tematu związanego z chłodzeniem zbiornika chłodziarką i tu mam do was pytanie, Interesuje mnie w zasadzie wszystko gdyż nie są to małe pieniądze ^^ - hałas - pobory pr...

    Wyświetlenia: 291 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Obsada zbiornika 90x45x45

    Część, Zbiornik dojrzewa, a ja się zastanawiam nad obsadą do mojego baniaka, wiem, wiem sprawa indywidualna, ale mam kilka typów i może kogoś wypowiedz mnie przekona do danego gatunku. Styl jaki star...

    Wyświetlenia: 1405 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Oświetlenie zbiornika 90x45x45

    Cześć. Baniak postawiony 3 dni temu Aranżacja: Iwagumi Oświetlenie: SkuLight Aqi-80 Intense Sterownik: SkiLight Wifi Roślinność: Eleocharis, Hemiantus Skala: Dragon Stone Narazie pale na 80% mocy i ...

    Wyświetlenia: 946 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Filtracja SUMP w garażu oddalonym o 20m od zbiornika

    Witam wszystkich, jestem akwarysta od lat. Jak dotąd zbiorniki 50-100 roślinne HT. Buduje dom w , którym będzie stał już większy zbiornik w salonie około 500 l. Już na etapie wybierania projektu domu ...

    Wyświetlenia: 1992 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Start zbiornika 112 l

    Witam startuje zbiornik 112 l i mam kilka pytań odnośnie nawożenia. Ale zacznijmy od opisu 112 l na piasku bazaltowym i pod rośliny kulki gt, zalany woda ro zmineralizowana solami Mg-30 Ca-12 Oświ...

    Wyświetlenia: 4255 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...

  • Porażenie zbiornika cladophorą

    https://www.youtube.com/watch?v=1A07lhLiFuI Zapraszam do obejrzenia. Przypominam o możliwości automatycznego tłumaczenia napisów na j.polski. Od zawsze mawiało się, żę Cladophora nie rozrasta si...

    Wyświetlenia: 423 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Wkład do filtra z żywicą a twardość wody i bezpieczeństwo

    Cześć wszystkim, czy ktoś stosował filtr z żywicą jonowymienną do zmiękczania wody? Chodzi mi konkretnie o takie coś https://dafi.pl/dafi/produkty/filtry-systemowe-dafi/filtr-z-zywica-jonowymienna/ -...

    Wyświetlenia: 1356 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Optymalny wymiar 120,x,x i bezpieczeństwo akwarium, koszty.

    Cześć, mój poprzedni pomysł zwyczajnie mnie nie zadowalał. Miałem wydać pieniądze na półśrodek, a to ma być moje pierwsze duże akwarium po latach przerwy. Zdecydowałem zrobić remont w pokoju, wymieni...

    Wyświetlenia: 6074 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Seachem Potassium na start zbiornika

    Witam szanownych kolegów i koleżanki. Przymierzam się do startu zbiornika i zastanawiam się jak używać potasu od Seachem. Używał ktoś z was może tego na starcie? Czy dozować trzeba codziennie czy co d...

    Wyświetlenia: 1555 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: mar1977, Piotr Baszucki i 401 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.