Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Bąbelkowanie co2

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów. Napisz post

16 lip 2006, 09:53 Bąbelkowanie co2  (#1)  

Witam mam takie pytanko kupiłam butle zamontowałam wszystko

A moje pytanko jest takie :

Kupiłam dyfuzor ,kostke lipowa w sklepie jak zaczełam nawozic nierozpylało mi gazu tylko wychosziły babelki wielkosci główki od zapałki ,przeczytałam na waszym forum ze to ma rozpylac ale zmieniłam i załozyłam własnej roboty z kostki lipowej i teraz dozuje mi babelkami wielkosci główki od szpilki ale podobno ma to rozdrabniac maja isc dymki
Niewiem co moze byc grane niewiem jak mam to zrobic zeby tak rozdrabniało .
Niemartwiłabym sie tym gdyby nie fakt ze mam co2 od 3 dni a roslinki mi niebabelkuja
I dlatego sie martwie szkod azebym w takim razie puszczało to co2 skoro wszstkie babelko rozbija mi przy powierzchni i co2 ulatnia sie pod pokrywe co jest grane jak mam to zrobic
Zastanawiam sie tylko dlatego ze widziałam aukcje na allegro osoby :
http://www.allegro.pl/item115064903_dyf ... piej_.html
Niewiem co mam zrobic powiedzcie mi jak ma byc rozpylany ten gaz i jak to zrobic zeby tak mi rozpylało
Pozdrawiam Wszystkich

Jesli jest to mozliwe prosilabym o jakis rysunek zdiecie
Moje rozlinki od 3 dni uzywania co2 niebabelkuja dlaczego??

waszka

18 lip 2006, 23:44   (#2)  

sprawdź Ph i Kh porównaj z tabelką i będziesz wiedziała czy gaz się rozpuszcza w wodzie czy ulatuje
Ja miałem podobny problem z kostką lipową aqua medic, więc wężyk z co2 podpiołem pod malutką turbinę, która wypuszcza bąble wielkości główek od szpilki ponieważ akwarium jest napełnione po brzegi bąble zbierają się pod szybą wzmacniającą akwarium i tam czekają na całkowite rozpuszczenie

kresone
Zainteresowany tematem

Miasto: Świętochłowice

20 lip 2006, 06:07 Witam  (#3)  

Ok tak zrobie kupie sobie jutro testy na PH I KH podobno tylko one teraz mi sie przydadza :) i Jakis malutki filterek fan-mini ,fan-1 i zrobie tak jak napisałam

Podziele sie jak sprawdze jaka mam wode:)

Pozdrawiam
Elka

Ps.Dziekuje za zainteresowanie

waszka

07 wrz 2006, 00:35   (#4)  

Nie wszystkie rośliny ostro bąblują, a mimo to ładnie rosną. Mocne bąblowanie z reguły występuje u roślinek 'iglastych' (cabomba, rogatek, peplis), u roślin o pełniejszych lisciach nie widać tego aż tak bardzo (np. anubiasy).
Zależy też gdzie masz umieszczony ten dyfuzor, jezeli smuga bąbli leci niemalże pionowo w góre to źle. Ustaw dyfuzor w takim miejscu aby bąble docierały do większej części akwarium, np. na przeciwko sciany na ktorej jest wylot filtra. Możesz też użyć turbinki do rozpylania tak jak napisałaś- tylko szkoda kasy i miejsca w akwa.
CO2 dajesz dopiero od paru dni- spokojnie od razu rośline nie będą bąblować jak szalone. Sprawdź nie tylko poziom PH i KH- sprawdz parametry dla roślin- czyli azot, fosfor, miedź itp. rośliny nie żyją z samego dwutlenku.

Pozdrawiam

matystm

Recenzje

Ammania senegalensis - RATAJ (koszyk)
Limnophila aromatica - RATAJ (koszyk)
Micranthemum Monte Carlo (in-vitro) puszka 10cm XXL
Mech Brazil moss (Amblystegium sp.) - opakowanie
Ludwigia arcuata  - RATAJ (koszyk)
Cardamine lyrata - RATAJ (koszyk)
Hygrophila polysperma - RATAJ (koszyk).
Mech Willow moss (Fontinalis duriea) - opakowanie
Eleocharis acicularis - RATAJ (koszyk)
Cryptocoryne nevillii - RATAJ (koszyk)
Micranthemum umbrosum (in-vitro) puszka 10cm XXL
Bacopa myriophylloides (in-vitro) puszka 10cm XXL
Pistia stratiotes (roślina pływająca) puszka 10cm XXL
Pogostemon helferi (in-vitro) puszka 10cm XXL
Eleocharis parvula - RATAJ (koszyk)
Hygrophila pinnatifida - SONGROW (koszyk)
Hydrocotyle dissecta - RATAJ (koszyk)
Bacopa monnieri (in-vitro) puszka 10cm XXL
Ammania gracilis RATAJ (koszyk)
Bacopa caroliniana - RATAJ (koszyk)
Glossostigma elatinoides (in-vitro) puszka 10cm XXL
Rotala ceylon - RATAJ (koszyk)
Ludwigia rubin / mesakana (in-vitro) puszka 10cm XXL
Echinodorus Marble Queen - RATAJ  (koszyk)
Micranthemum umbrosum - RATAJ (koszyk)
Microsorium minor - thin leaves - Songrow (koszyk)
Eleocharis acicularis (in-vitro) puszka 10cm XXL
Alternanthera rosaefolia (in-vitro) puszka 10cm XXL

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: KHOT i 20 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.