Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Aranżacja pomoc

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

16 lis 2019, 11:25 Aranżacja pomoc  (#1)  

Witam proszę o pomoc, czy według Was można coś zmienić dodać lub ująć .Prosze również o poradę ile rośli zakupić.To mój pierwszy (duży) zbiornik,pojemność 140l.Chciałbym docelowo osiągnąć jak bardziej naturalny wyglad zbiornika.Pozdrawiam
Załączniki
DSC_2829.JPG

sylweks82
Początkujący

Miasto: KIELCE

16 lis 2019, 11:52 Re: Aranżacja pomoc  (#2)  

Siemka,

Jeśli ma to być wyspa to zabierz ten kamień po lewej z tyłu. Zresztą strukturą nie pasuje do reszty użytych. Przy wyspie najwięcej zależy od doboru roślin.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

16 lis 2019, 22:20 Re: Aranżacja pomoc  (#3)  

Dzięki, kamień usunięty

sylweks82
Początkujący

16 lis 2019, 22:26 Re: Aranżacja pomoc  (#4)  

Mam zamiar zamówić rośliny, potrzebuje jakiejś listy bo nie wiem jakie najbardziej będą pasowały do tej aranżacji. Samemu będzie ciężko, nie wiem też ile zamówić.

sylweks82
Początkujący

16 lis 2019, 23:30 Re: Aranżacja pomoc  (#5)  

Daj chociaż znać jakie masz oświetlenie, czy masz zamiar zainstalować CO2 i czy będziesz wspomagał rośliny nawozami w płynie. To pomoże przy doborze roślin. Na pewno potrzebujesz dużą porcję trawnika. Monte Carlo lub Eleocharis mini będzie idealnym rozwiązaniem. W dodatku dość łatwym. Na drugi plan Alternanthera Reinecki mini i Staurogyne Repens. To dość łatwe i ładne rośliny, nie potrzebują częstego cięcia. Trzeci plan w zależności od wymagań.

dareczek7
Stały bywalec

18 lis 2019, 02:08   (#6)  

Chihiros A 801+,co2,amazonia 2, power sand i nawet doctora 3 kupiłem, napewno nawozy w płynie.Nie wiem jaka ilość roslin będzie potrzebna na dobry start bez glonów .Dużo czasu zajeło mi skompletowanie wszystkiego i nie chce spaprac od razu.Dziękuję za odpowiedź

sylweks82
Początkujący

18 lis 2019, 02:24 Re: Aranżacja pomoc  (#7)  

sylweks82 napisał(a):Chihiros A 801+,co2,amazonia 2, power sand i nawet doctora 3 kupiłem, napewno nawozy w płynie.Nie wiem jaka ilość roslin będzie potrzebna na dobry start bez glonów .Dużo czasu zajeło mi skompletowanie wszystkiego i nie chce spaprac od razu.Dziękuję za odpowiedź
Z oświetleniem bym nie przesadzał i poziom 3 z 7 będzie na początek wystarczający. Rośliny będziesz musiał wybrać sam bo każdy ma inne preferencje ale przy tym podłożu i świetle nie powinieneś mieć żadnych problemów po za wodą. Jedynie mogę Cię odesłać do sklepu RA gdzie znajdziesz opisy i zdjęcia oraz przykłady wykorzystania danych gatunków.
Również wpisując w google image: "island aquascape", znajdziesz wiele przykładów i może coś wpadnie Ci w oko.
Na forum po linkiem nasze inspiracje również jest wiele przykładów.
Powodzenia.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

18 lis 2019, 12:11 Re: Aranżacja pomoc  (#8)  

Wielkie dzięki będę szukał w razie pytań poproszę o pomoc .Dodam jakieś fotki w trakcie

sylweks82
Początkujący

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.