Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Aranżacja jak z klocków LEGO - użycie roślin in-vitro

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Wstęp

Dobrze przygotowana aranżacja akwarium zależy od kilku czynników:
umiejętności aquadesignera oraz dostępu do ciekawych materiałów dekoracyjnych oraz roślin.

Poniżej prezentujemy wykorzystanie roślin z hodowli in-vitro w akwarium o rozmiarach: 80x35x45cm jako wyjątkowo prosty sposób przygotowania akwarium roślinnego,
promowany przez naszą firmę w postaci nowego trendu: invitroscapingu.

Etap1 - przygotowanie planu sadzenia roślin:

Obrazek

Widok po obsadzeniu:

Obrazek

Po pierwszym tygodniu od zasadzenia:

Obrazek
{yoogallery src=[/images/stories/artykuly/rosliny-in-vitro/invitro-1/] width=[200]}

Widok po 3 tygodniach:

Obrazek
{yoogallery src=[/images/stories/artykuly/rosliny-in-vitro/invitro-2/] width=[200]}

Widok po miesiącu:

Obrazek
Akwarium zostało zakupione w całości przez Klienta sklepu roslinyakwariowe.pl

Przykłady roślin in-vitro, które można użyć do podobnej aranżacji i obsadzić akwarium metodą "klocków LEGO".

{jumi [wrzuty/in-vitro.php]}

Zdjęcia roślin po miesiącu od zasadzenia w akwarium:

Czytaj węcej »

roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Kraków

Efekty imponujące. Jakie zastosowano oświetlenie ? O jakiej mocy ? Ledy ?

Adamiczka
Początkujący

Obecny zbiornik mam założony właśnie w oparciu o owe klocki.Wygląda ładnie ale sprawienie aby te klocki z in vitro tak poszły do góry to już takie proste nie jest. Łatwa w tym wszystkim jest tylko nazwa, posadzenie bardziej wymagających roślin z żelu zwłaszcza zakupionych w zimę to już całkiem ciekawa przygoda.Dla kogoś kto zaczyna na pewno rośliny z koszyków są bezpieczniejsze.

Wklejam moje LEGO.Obecnie ma 6 tyg wszystko już raz ścięte i rozsadzone. Z tyłu prawa strona,rośnie (klocek :wink: 15 na 12 cm pogostemon erectus strasznie się rozkrzewił.Ale w górę idzie bardzo pomału. Dziś będę ciachał trawnik z microsorium umbrosum na 4 cm rośnie jak szalony. Rośliny kupowałem po jednej puszce bo to zawsze taniej.Po 3 tyg jak się rozrosło to rozsadziłem (lewa strona zbiornika).Jak ktoś jest z Gdyni i chce tą roślinę z przycinki to proszę o kontakt oddam gratis.

Taka forma zakładania zbiornika jest dobra jak ktoś ma troszkę wprawy i wie jak sobie poradzić z rośliną in vitro,dzięki tej metodzie można w łatwy i szybki sposób osiągnąć mocno zarośniętego holendra.

Heniek z żelu nie dał mi szans.
Załączniki
3.LEGO.JPG
2.LEGO.JPG
1.LEGO.JPG

weder
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdynia

Mogłeś Heńka podtuczyć na sucho.W świeżym prawie na 100% padnie, taki z in vitro.

HorDem62
Zainteresowany tematem

Złota łopata .. :mrgreen:

HorDem62 napisał(a):Mogłeś Heńka podtuczyć na sucho.W świeżym prawie na 100% padnie, taki z in vitro.

Bzdura :roll: :)

akwaAmator
Znający temat

Może przesadziłem z tym 100%,ale mały Heniek jest na tyle specyficzny,że w świeżym akwarium najczęściej rozpuszcza się.czy to z koszyczka,czy tym bardziej z in vitro.To przypadłość,którą potwierdza dużo osób.Ostatnio wystartowałem na sucho i przyjął się,bez problemu.

HorDem62
Zainteresowany tematem

Nigdy mi się nie zdarzyło żeby się henryk rozpuścił...

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Również mogę napisać, że u mnie jakikolwiek mały heniek nigdy się nie rozpuszczał, napiszę więcej nigdy z tą rośliną nie miałem problemu co posadziłem wszystko tworzyło po jakimś czasie ładny dywan.
Tak samo Monte carlo.

87Brad87
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Ruda Śląska

Panowie,Wy macie doświadczenie,ale jest dożo postów nawet na tym forum,gdzie mały Heniek,żółkł i gnił.A szczególnie na starcie.To samo i mnie spotkało,jak też ,można wyczytać w tym temacie, kolegę Wadera.Zasadzony w półrocznym zbiorniku, wystartował bez problemu.

HorDem62
Zainteresowany tematem

To, że ktoś ma z czymś problem to jedno, przyczyna problemu to drugie, a trzecie też nigdy nie miałem problemu z małym heńkiem na starcie.

Akaruz
Aktywny użytkownik

Miasto: Kraków

posiadam małego heńka w krewetkarium od startu, sadzony z invitro.
Po 3 miesiącach zaczął żółknąć. Po dwóch tygodniach sam się odrodził

bantu
Poznaje temat

To nie jest trudna roślina. Problemy wynikają z dwóch powodów:
1. Nieodpowiednie warunki, najczęściej braki w oświetleniu.
2. Sadzonki marnej jakości
3. Zbyt długie przetrzymywanie roślin In vitro w pojemniku, rośliny te mają określony czas przechowywania, w pewnym momencie roślina słabnie, czego jeszcze nie widać gołym okiem i w momencie drastycznej zmiany warunków ( sadzenie pod wodą) roślina powoli obumiera.

Według mnie trudną rośliną trawnikową jest bez wątpienia Utricularia. Nie ma jasnych powodów dlaczego się nie przyjmuje.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.