Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

AquaEl Decolight LED vs Diversa Intenso

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Obrazek

Co wybrać spośród 2 najpopularniejszych modeli lamp LED czołowych polskich producentów...
Czytaj węcej »

roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Kraków

Obie lampki zaliczyły podobnego pecha i masę reklamacji na starcie.
Producenci informują, że zmienili już dostawców na podzespoły, chodziło przede wszystkim o wadliwe zasilacze i jak tylko z rynku zejdą wadliwe modele, które jeszcze gdzieś krążą po hurtowniach awaryjność powinna drastycznie spaść.

Uff :)
--
Tomek

Tomasz
Konto firmowe (sponsor forum)

Miasto: Opolskie

Diversa ma ładniejszy design, AquaEl jest praktyczniejszy, ponieważ można go zamontować w zbiorniku przykrytym szybą. Biorąc pod uwagę cenę obu produktów, oba są nieopłacalne, bo za podobne pieniążki możemy nabyć aluminiową belkę oświetleniową, która sprawdzi się w czymś więcej, niż tylko mcharium, lub zbiorniku hodowlanym.

Usunięto użytkownika 24960

Witam

Posiadam lampki decolight 11W, belkę aqua nova NSL- 300 9W i byłem w posiadaniu lampki ledowej Diversa intenso 7,2 W. Cóż mogę powiedzieć. Lampek decolight używam od ponad roku nieprzerwanie po 8-10h dziennie i nic z nimi się nie dzieje. Lampkę diversy przyniosłem do porównania z zamiarem wymiany decolight na ledy. Niestety chyba miałem za duże oczekiwania co do ledów. Zbiornik był w wielu miejscach niedoświetlony, a samo światło w moim odczuciu bardzo słabe jak na 7,2W. Zrezygnowałem z nowego wynalazku na rzecz dalszego korzystania z naprawdę fajnych lampek decolight.

Belka z Aqua Novy też spisuje się dobrze i jest przyjazna użytkownikowi.

Ja osobiście polecam decolight i czekam na polepszenie jakości lampek ledowych, prawdziwą oszczędność energi i przede wszystkim niższe ceny.

Monty
Poznaje temat

Powiązane tematy
  • 400l - Aquael Glossy 150 - Piotr Topolski

Witam. Przedstawiam zbiornik który zakładałem znajomemu wzorowany na zbiorniku który Filipe Oliveira zakładał w Green Aqua. Zbiornik - Aquael Glossy 150 Oświetlenie - Aquael leddy tube 18w 5X PLANT 2...

Wyświetlenia: 2833 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

• Aqua Live Show dla firmy Aquael

Zapraszam do obejrzenia i dyskusji. https://www.facebook.com/aquaelpl/videos/2611637955740445/ https://www.facebook.com/aquaelpl/videos/277297513313028/ https://www...

Wyświetlenia: 240 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• 013l - HT-ziemia-sole-power led - Dany88

30*25*20-15 L OW oświetlenie:9 W -dużo lumenów :)-Power Led-2 x FS, 1 x green,3 x 8500 K ,3 x 6500 K 1 tydzien 16-22 2 tydzien 15-22 Nawożenie-KNO3- ,KH2PO4,K2SO4,Fe-z aquaflory .Wszystko dozowane w ...

Wyświetlenia: 2209 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

• 648l - Kolory Życia - Oświetlenie LED Mariusz Bytow

Akwarium + Media Obecnie co jest na wyposażeniu: Akwarium 180x60x60 Front OPTIWITHE Szafka:blat 36mm ,pełne plecy ,obrzeża ABS , szklane szlifowane białe fronty ,zawiasy bume ,system otwierania dot...

Wyświetlenia: 30751 | Odpowiedzi: 153 czytaj więcej...

• 260L Aquael Glossy

Pomału start kolejnego akwarium z tym że znacznie większego od już posiadanego. Z tego co miałem wyszło takie coś, dojdą tam tylko jeszcze 2 worki ziemi Ada Amazona i z prawej strony jest plan usypan...

Wyświetlenia: 4219 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.