Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Akwarystyka a ekologia



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



15 lut 2020, 18:45 Re: Akwarystyka a ekologia  (#41)  

I skutki beda odczuwalne jeszcze przez dziesiatki lat i pokolenia

To jest tak samo jak z katastrofami lotniczymi, przyrownuje sie je do wypadkow samochodowych, w ktorych gina tysiace ludzi rocznie, ale nikt nie bierze pod uwage ile jest samochodow, a ile samolotow i ile jednorazowo jest ofiar i poszkodowanych w jednym wypadku,

Jedna awaria w elektrowni atomowej cierpia setki tysiecy
setki tysiecy zanieczyszczajacych kominow cierpi podobna liczba osob

waldimaszewski
Poznaje temat

Posty: 79
Dołączył: 02 maja 2018, 15:28

19 lut 2020, 10:11 Re: Akwarystyka a ekologia  (#42)  

Ok. Przekonaliscie mnie. Kazdy kto bedzie chcial zamienic elektrownie atomowe na weglowe ma moj glos.

Avatar użytkownika
marikfox
Aktywny użytkownik

Posty: 716
Dołączył: 20 lip 2013, 14:06

19 lut 2020, 11:59 Re: Akwarystyka a ekologia  (#43)  

waldimaszewski napisał(a):I skutki beda odczuwalne jeszcze przez dziesiatki lat i pokolenia

To jest tak samo jak z katastrofami lotniczymi, przyrownuje sie je do wypadkow samochodowych, w ktorych gina tysiace ludzi rocznie, ale nikt nie bierze pod uwage ile jest samochodow, a ile samolotow i ile jednorazowo jest ofiar i poszkodowanych w jednym wypadku,

Jedna awaria w elektrowni atomowej cierpia setki tysiecy
setki tysiecy zanieczyszczajacych kominow cierpi podobna liczba osob


A skąd drogi forumowiczu wiesz, że podobna liczba? Gdzie można takie dane znaleźć?

MacGyver
Stały bywalec

Posty: 316
Dołączył: 08 cze 2016, 14:57

19 lut 2020, 12:00 Re: Akwarystyka a ekologia  (#44)  

marikfox napisał(a):Ok. Przekonaliscie mnie. Kazdy kto bedzie chcial zamienic elektrownie atomowe na weglowe ma moj glos.
Hmm
To nie elektrownie są największymi trucicielami a gospodarstwa domowe.
Przejedź się na jakąkolwiek wioskę lub obrzeża miasta. Palą pilśnią, plastikiem, śmieciami lub miałem.
Elektrownie węglowe choć idealne nie są ale posiadają filtry, piece wysokiej klasy oraz objęte są kontrolą i normami..
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13











Powiązane tematy
  • Akwarystyka morska

    Witam. Nie dawno pytałam się was o kwestie krewetek. Miałam zamiar założyć sobie krewetkarium. Jednak zrezygniwałam, ale pomyślałam że nie próbowałam jeszcze jednej dziedziny, akwarystyki morskiej. Po...

    Wyświetlenia: 3218 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Spotkanie Z Akwarystyką

    Dzień dobry ,jestem laikiem lub początkującym amatorem , nie mam zielonego pojęcia o co chodzi w akwarystyce .Chciałbym zacząć z swoim pierwszym akwarium za ok miesiąc ,lecz nie wiem co kupić jakie ro...

    Wyświetlenia: 4737 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

  • Akwarystyka, czyli cierpliwie i do celu - akwarium w ścianie

    Witajcie, niniejsze forum studiuję od ponad miesiąca, mimo wszystko, jest to mój pierwszy post, a zarazem okazja na przywitanie się. Na wstępie po krótce przedstawie mój poziom zaawansowania w dziedzi...

    Wyświetlenia: 3508 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Nowa przygoda z akwarystyką

    Witam Piszę tego posta ponieważ chciałbym, żebyście mnie wsparli swoją cenną wiedzą i doświadczeniem. Równo miesiąc temu wystartowałem z moim nowym hobby. Jest to akwarium 54L Do startu użyłem podłoża...

    Wyświetlenia: 784 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Darek - moja przygoda z akwarystyką

    Hej :) Na wstępnie chciałbym Was wszystkich serdecznie przywitać. Jestem już tutaj od jakiegoś czasu, ale to mój pierwszy post. Jakiś czas temu w mojej głowie urodził się pomysł aby postawić dekorac...

    Wyświetlenia: 7251 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • 72l - Początek przygody z akwarystyką - Beater

    Witajcie! Założyłem swoje pierwsze akwarium, przed założeniem dużo czytałem wszelkich informacji na różnych forach ale między innymi RA. Jak już uzbierałem odpowiednie środki do zakupu sprzętu to rusz...

    Wyświetlenia: 6683 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 112l - Początek przygody z akwarystyką - Rusek

    Witam. Na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać i pokazać moje pierwsze w życiu akwarium. Zbiornik założony 22 grudnia 2013 roku. Objętość - 112l Wymiary - 80x35x40 Oświetlenie- 3x24W ...

    Wyświetlenia: 3711 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Akwarystyka na wesoło: Stach&Stach

    http://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-stach-6ed4bdeb9065566b1dc8e86e8c559d3c.jpg Zapraszamy do obejrzenia zabawnych filmów omawiających najważniejsze działy akwarystyki. Cz...

    Wyświetlenia: 1720 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 240l - Moja przygoda z akwarystyką - "OLERAFOWE" iwagumi

    Witam. Akwarystyką zajmuję się kilka lat. Pierwszym baniczkiem była roślinna 112-ka ktorą prowadziłem przez rok a wygladała ona tak: http://img.tapatalk.com/d/14/04/13/u6y3ezev.jpg P...

    Wyświetlenia: 5614 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

  • Kolarstwo i akwarystyka roślinna

    http://www.roslinyakwariowe.pl/images/stories/wiadomosci/2011-sierpien/kolarstwo.jpg Wielu akwarystów promuje akwarystykę roślinną podczas różnorodnych imprez sportowych, zapraszamy do obejrzenia j...

    Wyświetlenia: 710 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bernhard Roth, buubu, FoCuS_PL, kuba120000, MacGyver i 361 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.