Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Akwarystyczny Aliexpress

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów.
+ nowy temat

11 kwi 2018, 00:02 Akwarystyczny Aliexpress  (#1)  

Zapraszam do obejrzenia filmu Szopena.
A może Wy chcielibyście polecić jakiś zakup na Aliexpress?
Co warto kupić a czego nie?
mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Strasznie dużo tam badziewia jest. Jednak zamawiałem dość często akcesoria takie jak nożyczki, pincety, węże do spuszczania wody, skrobaki i tym podobne. Wszystko jak najbardziej ok -a ceny nawet o połowę niższe niż na allegro. Czegokolwiek elektronicznego jednak bym się bał zamawiać bez polecenia od kogoś, że wziął i jest ok.

Ogólnie jak coś jest plastikowe, metalowe lub szklane to można zamawiać. Ale jeżeli jest to na prąd i do tego w niskiej cenie to raczej wskazana duża ostrożność ;) Nie ma co oczekiwać, że skrajnie tania elektronika będzie działać dokładnie tak jak jej "normalne" odpowiedniki.

szarlej
Aktywny użytkownik

Miasto: Tarnów

Fajnie by było wiedzieć od których kupować aby przesyłka docierała w 2 tygodnie.

dust
Aktywny użytkownik

Miasto: Konin/Poznań

Wystarczy zapytać czy mają działalność zarejestrowaną w Chinach Kontynentalnych czy nie? Jeżeli nie to omijamy z daleka. Przesyłki wysyłane przez Malezję czy Singapur idą ... najdłużej bo nawet 30 dni i więcej. Najlepsze opcje to Bpost, PostNL Omniva Post (Estonia) czy SwedenPost. Tutaj często przesyłki docierają w ciągu 10-11 dni! Pozostali przewoźnicy wyrabiają się do 15-21 dni. Często te szybsze opcje są dodatkowo płatne często nawet cena jest dość mocno zaporowa. Kuriera unikamy bo ryzyko Cła i VATu jest praktycznie 100%.

Co do elektroniki to bez przesady. Mam troszkę tego i owego i wszystko śmiga także do kompa.
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Prospero
Znający temat

Co warto brać:
Miernik TDS
Mam też lampkę Led za kilka funtów, daje radę.
Grzałka przepływowa,2/3 taniej niż Hydor, mam dwie działają bez zarzutu.
Szklany dyfuzor kupiony za grosze rozbijał gaz lepiej niż markowy VIV za 10 razy więcej :)
Rurki szklane i inne akcesoria ze szkła

Czego nie brać:
Termometrów ( każdy wskazuje co chce)
Nasion roślin akwariowych, które w rzeczywistości są badziewiem :)

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.