Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Akwarysto nie denerwuj się!



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



20 paź 2013, 17:55 Akwarysto nie denerwuj się!  (#26)  

Ryby też mutowane.. :twisted:

Avatar użytkownika
Haczyk94
Stały bywalec

Posty: 423
Dołączył: 27 mar 2012, 16:00
Miasto: okolice Wrocławia

20 paź 2013, 20:59 Akwarysto nie denerwuj się!  (#27)  

a wracając na ziemię, drewno użyte przez Amano na powyższym filmie to branch wood ?

@Haczyk: oj tam, nie przejmuj się, nikt nie chciał Cię urazić :)

rafau
Znający temat

Posty: 1236
Dołączył: 10 paź 2009, 21:34
Miasto: Gdańsk

Wspieram stronę kontem Premium

20 paź 2013, 21:13 Akwarysto nie denerwuj się!  (#28)  

Chcial nie chcial, czesto sie zdaza ze tak ludzie gadaja nie wiem czym to sie objawia.:)
A co do tematu to tez chcialbym sie dowiedziec co sadzicie o tym czy akwa rozbierane i tylko tracenie PS i podsypek czy co?:) Taka desperacka reklama?:)

Avatar użytkownika
Haczyk94
Stały bywalec

Posty: 423
Dołączył: 27 mar 2012, 16:00
Miasto: okolice Wrocławia

20 paź 2013, 21:29 Akwarysto nie denerwuj się!  (#29)  

Piotrze, Rafau, AdamW ...i ska :wink: , ciekawe wspomnienia, dotyczą one po części i mnie.
Chciałbym tylko dodać, że zanim Amiga pozamiatała na ówczesnym rynku, drogę torował jej między innymi C64 na którym to załatwiłem niejedną wsuwkę do włosów podczas "ustawiania ścieżki" :wink:

Dla młodzieży przedstawiane tu wspomnienia, to odległy i kompletnie nieznany czas, jedno jest pewne klimatu tamtych dni, atmosfery i zapału środowisk mogą nam jedynie pozazdrościć.

Komputery, komputerami, a pamiętacie składnice harcerskie ....te to dopiero były światem magicznych rzeczy...
modelarstwo, kolejki HO, TT

a pamiętacie gry planszowe , w których to wyobraznia stanowiła grafikę, i godziny spędzone w doborowym towarzystwie innych "niziołków" :wink:

....to se ne vrati

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

20 paź 2013, 22:46 Akwarysto nie denerwuj się!  (#30)  

Gdy planszowe i karciane chyba wiodą tryumf bo często można spotkać młodzież grającą nie w miejscach publicznych. To chyba fani klimatów tolkienowskich. Generalnie ponoć dobrze zrobionych gier planszowych jest sporo - rozwijają wyobraźnię o wiele bardziej niż nowoczesne gry komputerowe, które są aż nazbyt realne.

Ja zawsze najbardziej lubiłem Eurobiznes (w starszej wersji: "Fortuna") i Domino z moim Dziadkiem.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

20 paź 2013, 22:58 Akwarysto nie denerwuj się!  (#31)  

Fortuna tak... a gdy cały lipiec lało w Górach, to obowiązkowo gra ze słynnym hasłem na pudełku: "Człowieku nie irytuj się!", czyli... Chińczyk :) coś jak tytuł tego wątku :wink:

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

20 paź 2013, 23:07 Akwarysto nie denerwuj się!  (#32)  

A najlepiej grało się w karty.Pamiętam jak byliśmy(ja,siostra,mama) w 1986 roku w Dreźnie (byłe NRD) na wymianie firm.Wtedy w grupie 8 osób graliśmy w remika i ja wygrałem :lol: :mrgreen: .
A dziś w wiadomościach podali,że w jednym z przedszkoli maluchy uczą się na tabletach liczyć,rysować szlaczki itp.To ja się pytam,kiedy te dzieciaki nauczą się pisać piórem,które wyrabia charakter pisma?.Ja się uczyłem właśnie w ten sposób i teraz jak piszę ręcznie,to można bez trudu przeczytać,nie bazgroły. :wink:

Jako dzieci z osiedla bawiliśmy się kapslami-kolarzami z naklejonymi flagami państw.Robiło się długi tor w piaskownicy i to była super zabawa.
Zapraszam do obejrzenia moich zbiorników:
112l. MT
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 56541.html wyróżniony - IAPLC2015 - 768, EAPLC2015 - 122 :?:
72l. LT
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 59909.html czyżby EAPLC - :?:
30l. krewetkarium
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 65744.html
W planach małe krewetkarium 25x25x25 (część materiału jest)
Pozdrawiam Tomasz
Ostatnio edytowano 20 paź 2013, 23:28 przez tomaszsu75, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
tomaszsu75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3273
Dołączył: 23 cze 2013, 21:34
Miasto: Wrocław

Wspieram stronę kontem Premium

20 paź 2013, 23:10 Akwarysto nie denerwuj się!  (#33)  

Co do Fortuny to mam starą, posklejaną taśmą i jedna z lepszych gier, nawet wczoraj grałem w to z dziewczyną. :)

Avatar użytkownika
Haczyk94
Stały bywalec

Posty: 423
Dołączył: 27 mar 2012, 16:00
Miasto: okolice Wrocławia

20 paź 2013, 23:16 Akwarysto nie denerwuj się!  (#34)  

Haczyk94, super, to jest to. Ja wierzę, że i teraz młodzież ma wielkie szanse wyrosnąć na porządnych ludzi. Każde pokolenie ma swój czas. W każdym pokoleniu jest jakiś brak. I każde pokolenie jest lepsze od następnego ;)

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

20 paź 2013, 23:20 Akwarysto nie denerwuj się!  (#35)  

Akurat gry planszowe to mój konik. I pisanie w dzisiejszej dobie o eurobiznesie czy wspomnianej przez Aquamateo ''Magi i Mieczu'' (oj grało, się grało) trąci myszką - i to bardzo. Naprawdę jest tyle portali, recenzji, filmów o współczesnych planszówkach, że głowa mała. Już nie jesteśmy tak daleko w tyle za Niemcami i zachodem - kiedy u nich grało się w topowe pozycje z BoardGameGeek u nas w pokomunistycznej Polsce znane jedynie były hińczyk, biznes i bierki. Jednak dziś Polska przeżywa wielki boom.

Szczerze polecam gry planszowe jako odskocznie od tv, komputerów i konsol. Ile to razy widziałem zdziwione miny ludzi, i to nawet starszych ode mnie, że takie coś jak gra planszowa może być tak wciągająca, złożona, fajna i w ogóle (staram się zarażać tym hobby).

polecam te strony:
http://www.gamesfanatic.pl/
http://www.boardgamegeek.com/
http://www.youtube.com/user/uwookiego?o ... kRR52thcWY

Jest tego naprawdę dużo, włącznie z targami i zlotami, które odbywają się prawie w każdym dużym mieście w Polsce.
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

26 paź 2013, 14:48 Akwarysto nie denerwuj się!  (#36)  

Ciężko się czyta to demonizowanie polskiej młodzieży. Po pierwsze - czy ktoś z Was był ostatnimi czasy w gimnazjum i rozmawiał z dzieciakami, obserwował je w ich naturalnym otoczeniu? Czy może 'gimbaze' znacie wyłącznie z doniesień o patologicznych przypadkach jak np. nałożenie kubła na śmieci nauczycielowi? Po drugie - to przecież nie jest tak, że nagle zaczęły rodzić się dzieci 'od górnie' patologiczne, które muszę wyrosnąć na alkoholików, które nie mają szacunku do innych. Ktoś po prostu nie nauczył tych dzieci pewnych wartości. Ja pamiętam jak kiedyś było niewyobrażalne żeby w TV o godzinie 12 po południu latała baba z cycami na wierzchu na normalnym kanale telewizyjnym, w programie z klasyfikacją wiekową 12 lat. Tak samo jak było dla mnie niewyobrażalne, żeby o 18 w popularnym serialu były pokazywane sceny seksu oralnego (z mgiełką cenzurującą narządy).


Możemy tak narzekać i narzekać, to bardzo dla nas typowe, polskie zachowanie. Nie mniej jednak warto się zastanowić nad przyczyną problemu, bo jak widać po przedstawionych przeze mnie przykładach, to to starsze pokolenie jest winne temu, jak wychowane będzie to młodsze...

Pozdrawiam,
przyszły nauczyciel pasjonata :)

Avatar użytkownika
droser
Aktywny użytkownik

Posty: 621
Dołączył: 03 kwi 2010, 16:16

26 paź 2013, 20:09 Akwarysto nie denerwuj się!  (#37)  

droser, mam gimbaze w domu. Nie różnią się aż tak bardzo od młodzieży z lat '80.

DavyJones












Powiązane tematy
  • Glon nie do pokonania

    Witam Tak jak w temacie nie mogę zwalczyć glona widocznego na zdjęciach mimo czyszczenia podczas podmian wody następnego dnia wraca parametry wody w normie , rośliny rosną jednak są bardzo nieestetyc...

    Wyświetlenia: 2031 | Odpowiedzi: 26 czytaj więcej...

  • Świeży Baniak i płożąca się Rotala

    Hej, Wracam po długiej przerwie, wystartowałem zbiornik HT 90x45x40H oświetlenie Hyperbar FXL75 zawieszona 15cm nad taflą wody, świeci 8h. Podmiany 40 litrów RO + PLANT MINERAL i mikro wg producen...

    Wyświetlenia: 1042 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Hdrocotyle sp japan rozpuszcza się

    Cześć. Temat dość dziwny bo dotyczy rośliny, która przez większość z nas uznawana jest za chwast... tym dziwniejszy, że w moim akwarium przyjmują się rośliny mocno wymagające. Z japoniką mam problem ...

    Wyświetlenia: 197 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Cryptocoryne rozpuszcza się !!!

    Mam akwarium przeybione były krasnorosty i znimi wygrałem :D kryptocorynie nic nie było po przedawkowanym carbo i czestych podmianach kupiłem nowy filtr do mojego akwarium 72L(60x30x40) tetra ex 700 ...

    Wyświetlenia: 1124 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Wywijające się listki ludwigi meta

    Witam czego to mogąbyc niedobory u ludwigi meta wywijają się listki do dołu.parametry wody to PH-6,2 GH-6,3 KH-4 CO2-38 PO4-0,50 NO3-10-20 CA-30 MG-9 K-25 Testy kropelkowe Zooleka Z góry dzięki za po...

    Wyświetlenia: 924 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Neony Innesa nie pobierają dafni/rozwielitki

    Witam, mam zapytanie, czy to normalne, że Neony Innesa nie chcą jeść dafni/rozwielitki? W zeszłym roku jak założyłem akwarium, zakupiłem dafnię i szklarkę do karmienia Neonków Innesa. Chciałem dawać i...

    Wyświetlenia: 498 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Czy nie mam za niskie Gh i Kh??

    Witam Posiadam roślinne akwarium 112 litrów. Rośliny to lotosy, cryptokoryny, anubiasy, dzisiaj przyjdzie żabienica i jeszcze jakaś roślina. Posiadam filtr ro. W kranie mam wode o Gh jakieś 12 i Kh j...

    Wyświetlenia: 1277 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Kurz/pył w wodzie, nic nie pomaga.

    Walczę z kurzem/pyłem w wodzie już od kilku dni. Nie wiem co to jest, czy coś wypyliło od lawy czy to jakaś pozostałość po pierwotniakach a może śluzowce zaczynają się rozpadać. Woda jako tako jest c...

    Wyświetlenia: 8074 | Odpowiedzi: 84 czytaj więcej...

  • Czemu brzanki chowaja sie za roslinami?

    Brznaki chowjaa sie za roslinami prawie wcale nie plywaja po akwairum jaka jest tego przyczyna?

    Wyświetlenia: 550 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy Epipremnum złociste nadaje się do akwarium?

    Witam. Czy liscie i łodyga Epipremnum złociste może być trzymana w całości w akwarium? 3 tygodnie temu jedną galazkę włożyłam do akwarium aby puściła korzenie, ale często wpada do wody i ryby mają kon...

    Wyświetlenia: 541 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 424 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.