Tetra oczko wodne
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Akwarium uszczerbione

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.

30 lis 2017, 20:13 Re: Akwarium uszczerbione  (#1)  

Witam potrzebuje pomocy czy wystarczy dac silikonu do rogu akwarium czy zrobić szklana wstawke. Ponieważ kupiłem akwarium 200l i mam mały problem :/ Czy zrobić coś jeszcze innego żeby z czasem nie poszło? Poniżej daje zdjęcia
Zdjęcia

Patmen
Początkujący

01 gru 2017, 23:01 Re: Akwarium uszczerbione   (#2)  

Nikt się nie wypowie? :/

Patmen
Początkujący

02 gru 2017, 06:52 Re: Akwarium uszczerbione  (#3)  

Nikt nie chce mieć na sumieniu :)
Ja bym się bał takiego baniaka. Sam silikon moim zdaniem to mało, może jakaś żywica ?
Nie znam się na naprawie szkła, ale ja bym takiego szkła nie zalewał.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

02 gru 2017, 14:21 Re: Akwarium uszczerbione   (#4)  

Może najbezpieczniej to wymienić szybę na nową i na nowo wkleić.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Znający temat

Miasto: Rzeszów

02 gru 2017, 15:27 Re: Akwarium uszczerbione  (#5)  

Ze szkłem to jest tak, że zalejesz to akwarium wodą i długi czas będzie wszystko dobrze, pukniesz w okolicy uszkodzenia 10 razy i nic się nie stanie, ale za 11 razem pęknie i katastrofa gotowa lub też stanie się to za pierwszym razem. Naprawy w postaci silikonu czy innych wstawek nie mają najmniejszego sensu. Ja osobiście wymieniłbym szybę na nową, ale to ja ponieważ potrafię to zrobić. Tobie radzę poprosić kogoś kto potrafi to zrobić o wymianę uszkodzonej szyby lub najlepiej kupić nowe nie uszkodzone.

Reader
Poznaje temat

13 gru 2017, 11:54 Re: Akwarium uszczerbione   (#6)  

Ja bym zasilikonował od wewnątrz i się nie martwił naprężenia w rogach są niewielkie

Apsik
Początkujący

Powiązane tematy
  • [News] Studio Aranżacji Akwarium

https://www.youtube.com/watch?v=4GYOt4vbuFA Indywidualna aranżacja na wymiar Twojego akwarium wykonana przez zawodowych aranżatorów - otrzymujesz dokładnie te same kamienie i korzenie, które są pre...

Wyświetlenia: 6884 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

• Bonsai Wood - korzenie na drzewko w akwarium

bonsai3.jpg Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty korzeni do akwarium. Nowością są korzenie BONSAI Wood, które pozwalają na stworzenie efektu drzewka w akwarium. Korzenie można zakupić na szt...

Wyświetlenia: 1255 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Oferta w sklepie Akwarium Opti White różnica?

Witam Zauważyłem że do oferty trafiły akwaria Nattec OptiWhite. Proszę mi powiedzieć jaka jest różnica między waszą produkcją a Nattec bo cenowo jest ogromna. To nie trochę strzał w kolano ?...

Wyświetlenia: 715 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Aranżacje akwarium

ranking.jpg Miło mi poinformować iż otrzymaliśmy ciekawą propozycję współpracy ze strony aquadesignerów, którzy od wielu miesięcy są na pierwszym miejscu naszego forumowego rankingu akwariów. Więc...

Wyświetlenia: 459 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Korzenie do akwarium

korzenie-mangrowiec.jpg Oferta naszych korzeni powiększyła się, zapraszam: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/korzenie-kamienie-ozdoby/korzenie-akwarium-c-23_650.html?only_recommended=0&only_bun...

Wyświetlenia: 331 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Jarek_123 i 50 gości