Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Akwarium otwarte, a kot :)



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



02 lis 2011, 16:27 Akwarium otwarte, a kot :)  (#1)  

cześć

Ciągle łamie się nad założeniem na akwarium paskudnej pokrywy ABS, chociaż planowałem belkę lub oprawę podwieszoną do sufitu. Głównym problemem jest nasze małe kocie. Jak to jest u Was? Kot współpracuje z otwartym zbiornikiem czy służy mu jako poidełko i zapasowa spiżarnia?
Obrazek
Pozdrawiam, Tomasz

Avatar użytkownika
TomaszK
Zainteresowany tematem

Posty: 165
Dołączył: 09 kwi 2006, 15:31
Miasto: Wrocław

02 lis 2011, 16:28   (#2)  

U mnie kot pije wodę z akwarium ,rybki jeszcze żadnej nie złapał

Avatar użytkownika
Damian12
Zainteresowany tematem

Posty: 163
Dołączył: 11 sie 2011, 11:58
Miasto: Milicz

02 lis 2011, 16:35   (#3)  

A ja niestety nie mogę mieć kota gdyż synek ma alergię na sierść. Chciałbym mieć taki problem :)
*************************

Pozdrawiam
etrusc

Avatar użytkownika
etrusc
Stały bywalec

Posty: 433
Dołączył: 23 sie 2010, 23:45
Miasto: Siedlce

02 lis 2011, 16:41   (#4)  

Ja mam belkę od 10 dni - na szczęście szafka jest o wymiarach dna akwarium i nic nie stoi obok akwarium a na 160 cm wskoczyć się bo

i- jak zobaczę że próbuje to mu karmę na bardziej kaloryczną zmienię i jak mu dupa urośnie to już nie doskoczy (żart)

A teraz na poważnie jeżeli masz jakieś powierzchnie obok akwarium a nie chcesz by kot na nich stawał polecam tekturkę lub plastikową podkładkę okleić z jednej strony dwustronną taśmą klejącą i taki "odstraszacz" położyć w miejscu docelowym. Można także taką taśma okleić bezpośrednio te powierzchnie o ile na to warunki pozwalają.... Polecam sprawdzone i testowane na kocie weterynarza.

P.S. belka-wygląda "rasowo"

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

02 lis 2011, 17:05   (#5)  

a kot siostry jeżeli zostanie sam od razu kombinuje przy moim akwa.

Avatar użytkownika
a_rek
Aktywny użytkownik

Posty: 511
Dołączył: 29 lis 2010, 23:41

02 lis 2011, 17:55   (#6)  

etrusc napisał(a):A ja niestety nie mogę mieć kota gdyż synek ma alergię na sierść. Chciałbym mieć taki problem :)


Z alergiami jest różnie i z praktyki wiem że testy są bardzo niewiarygodne. Moja żonka i córka ma AZS oraz obie niby uczulenie na sierść. Od 2,5 roku mamy owczarka niemieckiego długowłosego, teraz trzeci tydzień kociaka. Żadnych efektów ubocznych. Coś jak wiele lat temu lekarz kategorycznie zabronił żonie jeść nabiał, efekt piorunujący - dwa złamania kości w ciągu roku, AZS jak było tak było. Obecnie bierzmy znaczną poprawkę na teorie naszych znachorów :)

moonrider - belki są fajne i estetyczne i 2-3 razy droższe od zawieszonego rastra :) Na razie czekam na info z hurtowni Mors, mają sprawdzić jakie mają rastry do podwieszenia na T5.

a_rek - kombinuje? Była kąpiel czy polowanko na rybcie? :D
Pozdrawiam, Tomasz

Avatar użytkownika
TomaszK
Zainteresowany tematem

Posty: 165
Dołączył: 09 kwi 2006, 15:31
Miasto: Wrocław

02 lis 2011, 17:59   (#7)  

problem w tym że lubi, wodę. Nie boi się wejść do oczka by łapać ryby, a z akwarium wyłapał mi już jednego innese(przynajmniej o 1 wiem ), na szczęście jeszcze nie wskoczył.

Avatar użytkownika
a_rek
Aktywny użytkownik

Posty: 511
Dołączył: 29 lis 2010, 23:41

02 lis 2011, 18:12   (#8)  

Moje kocie ma kategoryczny zakaz zbliżania się do pokoju w którym stoi akwarium. Raz zdarzyło mu się wychlapać 1/3 pojemności akwarium... 182l. Nawet sufit był praktycznie caly mokry... = kapitalny remont pokoju (wymiana podłogi, umeblowania :) )

Pozdrawiam
Adam

PS. Kot przeżył... czego to się sierściuchom nie wybacza... :)

AdamRC
Początkujący

Posty: 22
Dołączył: 24 gru 2009, 15:45

02 lis 2011, 18:17   (#9)  

Kota mam od 3 lat. Najpierw miałem zbiorniki zamknięte, to kot wygrzewał się na pokrywie. Teraz przy akwarium otwartym kot tylko czasami podpija wodę, czasami popuka w szybę. 2 razy upolował krewetkę, ale to bardziej wina krewetki :). Według mnie nie ma problemu, a też się o to obawiałem, choć pewnie wiele zależy od specyficznych upodobań danego kota.

Avatar użytkownika
grzepek
Zainteresowany tematem

Posty: 154
Dołączył: 04 wrz 2010, 22:39
Miasto: Szczecin

02 lis 2011, 18:34   (#10)  

AdamRC napisał(a): PS. Kot przeżył... czego to się sierściuchom nie wybacza... :)


Mój będzie miał pełen dostęp do akwa, niska szeroka szafka i futrzak :)

Akwa w oczekiwaniu na lampę, korzenie i... ziemię pod żwir :)
Obrazek
Pozdrawiam, Tomasz

Avatar użytkownika
TomaszK
Zainteresowany tematem

Posty: 165
Dołączył: 09 kwi 2006, 15:31
Miasto: Wrocław

02 lis 2011, 18:42   (#11)  

Zawsze możesz dociąć sobie szybę ,albo przeźroczystą pleksę i położyć na górę.

Avatar użytkownika
Damian12
Zainteresowany tematem

Posty: 163
Dołączył: 11 sie 2011, 11:58
Miasto: Milicz

02 lis 2011, 18:50   (#12)  

Jeśli akwarium stoi na osobnej szafce tak że obok niej nie ma miejsca postoju dla kota to nie masz się o co martwić

Avatar użytkownika
OjGeN
Znający temat

Posty: 1278
Dołączył: 26 sty 2011, 18:20
Miasto: Gliwice

02 lis 2011, 18:52   (#13)  

OjGeN napisał(a):Jeśli akwarium stoi na osobnej szafce tak że obok niej nie ma miejsca postoju dla kota to nie masz się o co martwić


Jak widać na zdjęciu ;)
Pozdrawiam, Tomasz

Avatar użytkownika
TomaszK
Zainteresowany tematem

Posty: 165
Dołączył: 09 kwi 2006, 15:31
Miasto: Wrocław

02 lis 2011, 19:23   (#14)  

Nie ma sie czym martwić kot najwyżej będzie pił wodę,ryby też nie są głupie uciekną nie przejmuj sie

Avatar użytkownika
kakarot
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2229
Dołączył: 14 sie 2010, 13:12
Miasto: Kraków

02 lis 2011, 19:55   (#15)  

TomaszK

widzę, że o łodygowca na trzeci plan już się nie musisz martwić :)
*************************

Pozdrawiam
etrusc

Avatar użytkownika
etrusc
Stały bywalec

Posty: 433
Dołączył: 23 sie 2010, 23:45
Miasto: Siedlce

02 lis 2011, 20:04   (#16)  

Łodygowiec służył do wdrapywania się na parapet, gdzie stoi małe akwa 20l :) W sobotę jak się uda zaczynam kompletowanie dużego zbiornika, jadę do kamieniołomów po "ozdóbki" i na zalew Mietków, skąd spuścili całą wodę. Optymistycznie zakładam odnalezienie odpowiednich korzeni, kilkadziesiąt aut po zlaniu wody już wyciągnęli stamtąd, to może i mi się uda ;)
Pozdrawiam, Tomasz

Avatar użytkownika
TomaszK
Zainteresowany tematem

Posty: 165
Dołączył: 09 kwi 2006, 15:31
Miasto: Wrocław

03 lis 2011, 19:19   (#17)  

TomaszK napisał(a):
moonrider - belki są fajne i estetyczne i 2-3 razy droższe od zawieszonego rastra :) Na razie czekam na info z hurtowni Mors, mają sprawdzić jakie mają rastry do podwieszenia na T5.


no tylko w rastrze masz najczęściej magnetyczne stateczniki oprawki niebryzgoszczelne lub klosz (wyłapujący pół światła).... Kiedyś rastrów szukałem na t5 - 270pln za 54w bez świetlówki - trochę dużo mi się wydało choć była z statecznikiem elektronicznym

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

03 lis 2011, 19:46   (#18)  

Hurtownia dziś potwierdziła to co napisałeś. Albo koszmarnie wysokie ceny, albo lipa. Do pokrywy raczej nie wrócę, została mi jeszcze belka hagena 2x54W lub hqi 2x70W. Do końca tygodnia będę miał wycenę metahalogenów i czas podjąć jakąś decyzję :)
Pozdrawiam, Tomasz

Avatar użytkownika
TomaszK
Zainteresowany tematem

Posty: 165
Dołączył: 09 kwi 2006, 15:31
Miasto: Wrocław

TomaszK napisał(a):cześć

Ciągle łamie się nad założeniem na akwarium paskudnej pokrywy ABS, chociaż planowałem belkę lub oprawę podwieszoną do sufitu. Głównym problemem jest nasze małe kocie. Jak to jest u Was? Kot współpracuje z otwartym zbiornikiem czy służy mu jako poidełko i zapasowa spiżarnia?
Obrazek

makaronix
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 01 maja 2011, 18:09
Miasto: Poznań

04 lis 2011, 19:27   (#20)  

Problem kota i otwartego akwarium będę testował na sobie :) Zamówiłem belkę 2x54W hagena w AQVA-LIGHT (T5 6500k i 10000k). Drugi raz korzystałem z tego sklepu i drugi raz jestem baaardzo zadowolony z jakości obsługi, serdeczne pozdrowienia dla p. Aleksandra :)
Dobre ceny ("ciut" utargowane), wyczerpujące odpowiedzi, wysyłka towaru w dniu zamówienia i na dodatek bardzo wygodna forma płatności.
Teraz tylko skok po korzenie i można startować ze zbiornikiem :)
Pozdrawiam, Tomasz

Avatar użytkownika
TomaszK
Zainteresowany tematem

Posty: 165
Dołączył: 09 kwi 2006, 15:31
Miasto: Wrocław











Powiązane tematy
  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1408 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Akwarium jamnik 3m

    https://www.youtube.com/watch?v=3DzOLBJisD4 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 148 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1267 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 4186 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Mega akwarium - peha68

    Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

    Wyświetlenia: 18493 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 753 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • [2456L] Dziennik budowy - Akwarium w ścianie

    Nareszcie! Doczekałem się! Nadszedł czas na rozpoczęcie prac z wymarzonym akwarium w ścianie, pomiędzy pokojami. Budowa domu była od samego początku podporządkowana i z myślą o duuuużym akwarium. Już ...

    Wyświetlenia: 65686 | Odpowiedzi: 232 czytaj więcej...

  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 1062 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15429 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Pył w akwarium

    Witam założyłem ostatnio nowe akwarium 40l. Kupiłem sobie dobrze oceniane podłoże aktywne aquarium soli firmy tropica którego nie płuczę się przed wsypaniem. Od założenia akwarium po dwóch tygodniach ...

    Wyświetlenia: 773 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 517 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.