Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Akwarium od podstaw

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat

20 mar 2016, 15:51 Re: Akwarium od podstaw  (#126)  

GoldenGlimmer napisał(a):
Mam czas i przeczytałam wszystko ...

Oczywiście

GoldenGlimmer napisał(a): ...Opuszczam temat bo widzę miłych ludzi tutaj nie ma ........

nie zauważyłabyś ich nawet gdyby stali tuż przed Tobą,

aquamateo
Z dużym doświadczeniem

20 mar 2016, 16:04 Re: Akwarium od podstaw  (#127)  

rob1979 napisał(a):
GoldenGlimmer napisał(a):Weder ...:) skąd wiedziałeś ?? :P

Podejrzewam, że życiowe doświadczenie w kontaktach z różnymi typami kobiet... Natomiast moje doświadczenie podpowiada mi, że to wbrew pozorom nie był komplement :)

Tak , tak ,też to wiem , weder dał mi do zrozumienia że jestem głupią blondynką , jakoś mnie to nie martwi ..po pierwsze nie jestem blondynka a po drugie nie jestem głupia , po prostu chcę zrobić cos dobrze , a że coś mi nie wyszło nie znaczy że jestem głupia... :lol:

Widzisz jeśli choć trochę byś mnie znała z tego forum to wiedziała byś, że przekaz ten miał zupełnie inne przesłanie. Zwłaszcza w stosunku do kobiety dość kapryśnej. :mrgreen: Tak wyciągasz wnioski i sama tworzysz obraz sytuacji.

Ja się nie bawię tu w podchody jestem dość bezpośredni w ocenie sytuacji jak ktoś jest zielony jak trawa to mu to powiem. Bez owijania w bawełnę. :mrgreen:

Miałem tylko i wyłącznie na myśli twojego awatara 8) .
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

weder
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdynia

20 mar 2016, 16:06 Re: Akwarium od podstaw  (#128)  

aquamateo napisał(a):

Oczywiście

GoldenGlimmer napisał(a): ...Opuszczam temat bo widzę miłych ludzi tutaj nie ma ........

NO TAK , NIE DOŚĆ ŻE GŁUPIA TO JESZCZE ŚLEPA ...MOGĘ JEDYNIE SOBIE POGRATULOWAĆ ... :shock:

GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

20 mar 2016, 16:09 Re: Akwarium od podstaw  (#129)  

Nazwałbym to raczej zadufałością. Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem za to uwielbiasz sobie dodawać.

Ps. Jesteś jedynaczką?

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

weder
Z dużym doświadczeniem

20 mar 2016, 16:12 Re: Akwarium od podstaw  (#130)  

weder napisał(a):Nazwałbym to raczej zadufałością. Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem za to uwielbiasz sobie dodawać.

Ps. Jesteś jedynaczką?

Nie , ja umiem czytac ze zrozumieniem tylko każdy pisze co innego i mam mętlik w głowie ... Ja już po prostu nie wiem co dobre a co nie ...
Nie jestem jedynaczką ale za to chyba najciekawszą osoba w rodzinie hihihihihi :) :lol: Pod każdym wzgledem :)...

GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

20 mar 2016, 16:14 Re: Akwarium od podstaw  (#131)  

To widać. :)

Warto poczytać i dopiero podejmować decyzję.

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... otowo.html

weder
Z dużym doświadczeniem

20 mar 2016, 16:23 Re: Akwarium od podstaw  (#132)  

weder napisał(a):To widać. :)

Warto poczytać i dopiero podejmować decyzję.

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... otowo.html

Nooo i znowu co innego :? przeczytałam ....
Ja wcześniej dostałam informację by raz w tyg podmieniać wodę ..a tutaj że 3 razy ...No wszędzie gdzie inaczej mądry by zgłupiał ....

GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

20 mar 2016, 16:24 Re: Akwarium od podstaw  (#133)  

Zrobiłem sobie popcorn i zamiast iść oglądać mecz zostaję w tym wątku :mrgreen:
Załączniki
MichealJacksonPopcorn.gif
MichealJacksonPopcorn.gif (567.71 KiB) Przeglądane 974 razy

fleelf
Stały bywalec

Miasto: Rumia

20 mar 2016, 16:28 Re: Akwarium od podstaw  (#134)  

Fleelf to się nie ma co śmiać :)
Magda czytaj ze zrozumieniem ...
Dwa, trzy razy na początku- pierwaszy drugi tydzień a jak już wszystko się ustabilizuje to normalnie raz na tydzień +- 30%.

Biegronka
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Kwidzyn

20 mar 2016, 16:32 Re: Akwarium od podstaw  (#135)  

Jeszcze tylko Baartuss-a brakuje:)

mateuszurad
Stały bywalec

Miasto: Krzeszyce

20 mar 2016, 16:45 Re: Akwarium od podstaw  (#136)  

To koleżanka najpierw trochę poczyta, emocje opadną a ja idę zrobić testy wody :)

antipathiQue
Aktywny użytkownik

Miasto: Rybnik

20 mar 2016, 16:52 Re: Akwarium od podstaw  (#137)  

aquamateo napisał(a):

Oczywiście

NO TAK , NIE DOŚĆ ŻE GŁUPIA TO JESZCZE ŚLEPA ...MOGĘ JEDYNIE SOBIE POGRATULOWAĆ ... :shock:
i wrzeszczaca
Przepraszam nie moglam sie powstrzymac.
Posun sie na tej kanapie, tez siedze z popcornem Obrazasz jedyne osoby, ktore Ci pomagaly i sluzyly rada. Widac, ze fora w internetsach sa Ci obce. Gdzie indziej by Ciebie zjedli zywcem, przezuli i wypluli. Tu cackaja i sa mili uwierz mi na slowo. W realu by bylo inaczej. Nie, nie byloby. Powiedzialabym to samo co teraz i tu. Jestes zwyczajnie leniwa i tyle. Uprzedzam, bawie sie tak dobrze, ze nie planuje opuszczac watku. Fascynujesz mnie

Ensa
Zaawansowany użytkownik

20 mar 2016, 16:58 Re: Akwarium od podstaw  (#138)  

Temat trzyma w napięciu i przykuwa uwagę bardziej niż wszystkie teleturnieje,
no może "W kamiennym kręgu" miał kiedyś większą oglądalność :wink:

p.s
najbardziej podoba mi się ten pan w słuchawkach, pociągając energicznie za i tak napięty kabelek od słuchawki można było go w razie jakby coś szybko usunąć z teleturnieju :wink:
Ostatnio edytowano 20 mar 2016, 17:09 przez aquamateo, łącznie edytowano 1 raz

aquamateo
Z dużym doświadczeniem

20 mar 2016, 17:06 Re: Akwarium od podstaw  (#139)  

Tak , tak , już ja wiem jak by było :) ...W realu ..Oh, ah a na forum ...jazda z nią bez trzymanki :x a niech się głupia pownerwia ...
Ciekawa w sumie jestem czy choć jedna osoba postanowi że pomoże mi od tak , by pomóc ..
Jak można nie pytać się 101-wszy raz o coś podczas gdy pytało się razy 100 i za każdym razem słyszy się inną odpowiedz :roll:
Co mam jakieś średnie sobie wyciągać???

GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

20 mar 2016, 17:14 Akwarium od podstaw  (#140)  

Musisz znalezc kogos kto ma akwarium z warunkami zblizonymi do twoich. Ja mam podloze aktywne i wode podmieniam 40% 2 razy w tygodniu. Ale ja nie jestem dobrym przykladem, bo sama mam nowy zbiornik i sie ucze. Musisz znalezc kogos kto ma swiatlo, podloze, rosliny podobne do Ciebie. Masz pare linkow. Jeden jest o podstawach. Przeczytaj.
Serio denerwujesz sie tym co ludzie pisza? A jakie ma to znaczenie? Musisz miec dystans, a i poczucie humoru przydatne jest

Ensa
Zaawansowany użytkownik

20 mar 2016, 17:21 Re: Akwarium od podstaw  (#141)  

Ensa napisał(a):Musisz znalezc kogos kto ma akwarium z warunkami zblizonymi do twoich. Ja mam podloze aktywne i wode podmieniam 40% 2 razy w tygodniu. Ale ja nie jestem dobrym przykladem, bo sama mam nowy zbiornik i sie ucze. Musisz znalezc kogos kto ma swiatlo, podloze, rosliny podobne do Ciebie. Masz pare linkow. Jeden jest o podstawach. Przeczytaj.
Serio denerwujesz sie tym co ludzie pisza? A jakie ma to znaczenie? Musisz miec dystans, a i poczucie humoru przydatne jest

Chciałam więcej roślin ale jakiś drań mnie oszukał i wysłał rośliny zwinięte w kłębek jak sałatka w biedronce z rukoli ...nie wiedziałam czy mam z tego zrobić sałatkę do obiadu czy sadzić w akwa czy wywalic ..miałam wielki dylemat ...Tak samo jak teraz mam dylemat czy nie rozwalić tego akwa i zająć się hodowlą jedwabników ... :?

To co czytam od ludzi i oglądam na yt czy to w książkach u mnie w domu nie trzyma się kupy całkowicie ..wszędzie są inne porady, wszedzie inaczej , jeden tak, drugi się z tego śmieje ,a 3 stwierdza że jednak tak, tylko że trochę inaczej a piećdziesiąty wskakuje że on by tak zrobił ale nie zrobi bo zrobił inaczej choć jak by nie zrobił inaczej to by zrobił tak samo z tym ze by to i owo zmienił ...i w kółko to słyszę ...:/

Zniechęciłam sie strasznie ...

GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

20 mar 2016, 17:22 Re: Akwarium od podstaw  (#142)  

Ensa napisał(a):Musisz znalezc kogos kto ma akwarium z warunkami zblizonymi do twoich. Ja mam podloze aktywne i wode podmieniam 40% 2 razy w tygodniu. Ale ja nie jestem dobrym przykladem, bo sama mam nowy zbiornik i sie ucze. Musisz znalezc kogos kto ma swiatlo, podloze, rosliny podobne do Ciebie.

Z tym akurat nie będzie problemu :D . Proszę bardzo pierwszy z brzegu przykład :mrgreen:
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/zwierzeta-i-rosliny/akwarium-rosliny/problem-z-roslinami-spowolniony-wzrost-brazowe-liscie-67775.html
Ostatnio edytowano 20 mar 2016, 17:33 przez Bent423, łącznie edytowano 1 raz

Bent423
Znający temat

Miasto: Wałbrzych

20 mar 2016, 17:26 Re: Akwarium od podstaw  (#143)  

GoldenGlimmer napisał(a):Tak , tak , już ja wiem jak by było :) ...W realu ..Oh, ah a na forum ...jazda z nią bez trzymanki :x a niech się głupia pownerwia ...
Ciekawa w sumie jestem czy choć jedna osoba postanowi że pomoże mi od tak , by pomóc ..
Jak można nie pytać się 101-wszy raz o coś podczas gdy pytało się razy 100 i za każdym razem słyszy się inną odpowiedz :roll:

Tak pomiędzy chrupkami... Swoje akwarium tworzyłem i prowadzę tylko dzięki temu forum... Nie miałem i nie mam z nim większych problemów a z efektów jestem zadowolony. Dlaczego...? Bo nie zadając żadnego pytania przeczytałem kompendium wiedzy potrzebnej do założenia akwarium a następnie śledząc interesujące mnie aranżacje czerpałem z pomysłów innych użytkowników forum. Bywają tu też osoby, które od samego początku zadają pytania - ale po uzyskaniu odpowiedzi stosują się do porad i też tworzą ciekawe akwaria. Kluczem jest czytanie ze zrozumieniem... Pozdrawiam.

fleelf
Stały bywalec

Miasto: Rumia

20 mar 2016, 17:27 Re: Akwarium od podstaw  (#144)  

No to jeżeli uważasz że naprawdę nikt ci tutaj nic mądrego nie napisał to po co ja się wysilam...
Poddaję się: (

Biegronka
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Kwidzyn

20 mar 2016, 17:27 Akwarium od podstaw  (#145)  

Powiem Ci tak, ja bym z mchami poczekala. One przynajmniej u mnie wystartowaly najpozniej. Na poczatku kup pistie, mala, plyeajaca, zarloczna. Wode podmieniaj raz w tygodniu( masz kulki nawozowe?) jak masz to wtedy trzeba pewnie 2 razy. Kup jezeli mozesz testy. Raz w tygodniu przecieraj szyby, nawet jak sa czyste. Czekaj:-)
Załączniki
ImageUploadedByTapatalk1458487627.683721.jpg
(437.24 KiB) Pobrane 933 razy
Ostatnio edytowano 20 mar 2016, 17:34 przez Ensa, łącznie edytowano 1 raz

Ensa
Zaawansowany użytkownik

20 mar 2016, 17:28 Re: Akwarium od podstaw  (#146)  

fleelf napisał(a):
GoldenGlimmer napisał(a):Tak , tak , już ja wiem jak by było :) ...W realu ..Oh, ah a na forum ...jazda z nią bez trzymanki :x a niech się głupia pownerwia ...

Tak pomiędzy chrupkami... Swoje akwarium tworzyłem i prowadzę tylko dzięki temu forum... Nie miałem i nie mam z nim większych problemów a z efektów jestem zadowolony. Dlaczego...? Bo nie zadając żadnego pytania przeczytałem kompendium wiedzy potrzebnej do założenia akwarium a następnie śledząc interesujące mnie aranżacje czerpałem z pomysłów innych użytkowników forum. Bywają tu też osoby, które od samego początku zadają pytania - ale po uzyskaniu odpowiedzi stosują się do porad i też tworzą ciekawe akwaria. Kluczem jest czytanie ze zrozumieniem... Pozdrawiam.

A ty nie bądz taki mądry ...to ciekawe skąd masz 220 postów ...jak byś nie pytał czy nie pisał miał byś zero ... :twisted:

GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

20 mar 2016, 17:31 Re: Akwarium od podstaw  (#147)  

Bent423 napisał(a):
Ensa napisał(a):Musisz znalezc kogos kto ma akwarium z warunkami zblizonymi do twoich. Ja mam podloze aktywne i wode podmieniam 40% 2 razy w tygodniu. Ale ja nie jestem dobrym przykladem, bo sama mam nowy zbiornik i sie ucze. Musisz znalezc kogos kto ma swiatlo, podloze, rosliny podobne do Ciebie.

Z tym nie będzie problemu :D . Proszę bardzo pierwszy z brzegu :mrgreen:
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/zwierzeta-i-rosliny/akwarium-rosliny/problem-z-roslinami-spowolniony-wzrost-brazowe-liscie-67775.html
Wiedzialam, mam atak smiechuGolden, On robi sobie teraz jaja

Ensa
Zaawansowany użytkownik

20 mar 2016, 17:31 Re: Akwarium od podstaw  (#148)  

Bent423 napisał(a):

Z tym nie będzie problemu :D . Proszę bardzo pierwszy z brzegu :mrgreen:

A ty bent wsiądź do tej czerwonej limuzyny i lepiej odjedź z mojego tematu ... dowcipnisiu ...idź przycinke robic... :arrow:

GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

20 mar 2016, 17:32 Re: Akwarium od podstaw  (#149)  

W akwarystyce to przede wszystkim cierpliwość jest najważniejsza. A skoro się już tak szybko zniechęciłaś a raczej parę wpisów ludzi mniej lub bardziej przychylnych, to zastanów się poważnie czy chcesz dalej brnąć w to hobby.

Każdy kiedyś zaczynał, a początki nie są łatwe. Jeśli chcesz porady to słuchaj się jednej, góra dwóch osób. Każde akwarium jest inne, to że u jednej osoby coś zadziałało to nie znaczy że u innej także się sprawdzi.

CIERPLIWOŚCI.

mateuszurad
Stały bywalec

Miasto: Krzeszyce

20 mar 2016, 17:32 Re: Akwarium od podstaw  (#150)  

fleelf napisał(a):

a ty nie bądz taki mądry ...to ciekawe skąd masz 220 postów ...jak byś nie pytał czy nie pisał miał byś zero ... :twisted:
Szalona kobieto, ugryz sie w palucha czasami! Jak ludzie maja Ci pomoc? Po cholere ta agresja?

Ensa
Zaawansowany użytkownik

Powiązane tematy
  • Jakie parametry wody w akwarium roślinnym?

Witam Przez kilka dni przeszukiwałem różne fora i nie znalazłem nigdzie informacji na temat jakie parametry powinny przyjmować poszczególne związki odżywcze w wodzie tak aby były one najlepsze dla ro...

Wyświetlenia: 111029 | Odpowiedzi: 242 czytaj więcej...

• Jakiś robak w akwarium

Dzień dobry Na parapecie mam akwarium bez ryb, jedynie ślimaki. Pojawiły się jakiś czas temu takie robaki pływające jak na filmie. Co to jest? To raczej nie jest komar, ponieważ komarów w ogóle teraz...

Wyświetlenia: 285 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Belki power led do 200 l akwarium

Pietach. Mam takie pytanko,chciałbym zrobić belkę power led nad akwarium 200 l czyli 100×40×50 i potrzebował bym pomocy w wyliczeniu ilosci diód I jakich oraz jakich rezystorów użyć Profil miał by dłu...

Wyświetlenia: 4868 | Odpowiedzi: 102 czytaj więcej...

• Akwarium w zabudowie

Planuję zabudować wnękę na akwarium. Pytanie techniczne - czy akwarium powinno mieć szybę, by woda nie parowała nadmiernie do wnętrza szafki która będzie nad zbiornikiem (nasiąkanie płyty meblowej, z...

Wyświetlenia: 407 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• 30L - Akwarium roślinne - Ravscape

Prezentacja kostki 30L po 2,5 roku od postawienia. Niebawem czeka ją restart dlatego postanowiłem nagrać filmik podsumowujący owy zbiornik zapraszam. Technikalia : Filtr Oase Thermo 100 Lampa Twinst...

Wyświetlenia: 602 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...
Ładowanie...
Ładowanie...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości

Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.