Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Akwarium Aqua Art Optic White - towar deficytowy???

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów. Napisz post
Witam!
Nie chcę tu narzekać, ale jestem trochę zniesmaczony :(
Postanowiłem założyć (ponownie :D ) akwarium słodkowodne.
Chcialem aby było małe ale dopieszczone więc wybór padł na zbiornik Aqua Art Optic White 80X40X40 (rozmiar według producenta standardowy).
I tu zaczęły się schody:
1. Na stronie Aqua Art nie znalazłem żadnego przedstawiciela w Wielkopolsce !!??
2. Napisałem do producenta - odpisali mi, że owszem moga mi zrobić akwarium ale tylko na zamówienie (standardowe są dostępne tylko u dystrybutorów) i teraz o zgrozo ze szkła 10 mm i za 500 zł. Abstrahując od ceny (standardowe byłoby tańsze o jakieś 150zł) to po co mi akwarium z 10 mm szkła skoro wystarczy z 8mm??!! Na to producent juz mi nie odpowiedział :(
3. Poztanowiłem kupić u dystrybutorów - tu również porażka (próbowałem u trzech i u jednego Pana handlującego produktami Aqua Art na Allegro)!
Niby standard, niby można zamówić, ale po dociekliwszym zapytaniu okazuje się, ze producent nie ma takich zbiorników na stanie (standard!!), mają być , moze za dwa, moze za trzy tygodnie, u innego dystrybutora okazało się, ze nie moze sie skontaktować wogóle z producentem :(

Parafrazując wieszcza ....a to Polska właśnie :roll:

Apel: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE proszę o sygnał, rodzina oczekuje na wiadomość 8)

Adam

froolk
Zainteresowany tematem

Miasto: Piła

froolk napisał(a): teraz o zgrozo ze szkła 10 mm i za 500 zł. Abstrahując od ceny (standardowe byłoby tańsze o jakieś 150zł) to po co mi akwarium z 10 mm szkła skoro wystarczy z 8mm??!! Na to producent juz mi nie odpowiedział :(

Myśle, że ja mogę na to odpowiedzieć słowami producenta.
Cytat ze strony http://www.aqua-art.pl/polski/index.php

Grubość szkła i wymiary zbiorników są tak dobrane, iż nie mają one szpecących poprzeczek ani listw wzmacniających.

Przy 8mm potrzebowałbyś listwy wzmacniające, a takich w akwariach aqua-artu się chyba nie montuje.

Zobek
Aktywny użytkownik

Miasto: Gliwice

28 sie 2006, 22:48   (#3)  

Chyba nie doczytałeś (no offence) :wink:

Przecież napisałem, że akwarium 80X40X40 jest przez producenta traktowane jako akwarium standardowe i wtedy jest wykonywane ze szkła 8mm, a tylko dlatego że miało być na zamówienie miało być z 10mm
Poza tym mój post obraca sie raczej wokół pytania : czy wogóle i gdzie można kupić to akwarium.

froolk
Zainteresowany tematem

28 sie 2006, 22:51   (#4)  

froolk napisał(a):Chyba nie doczytałeś (no offence) :wink:

Przecież napisałem, że akwarium 80X40X40 jest przez producenta traktowane jako akwarium standardowe i wtedy jest wykonywane ze szkła 8mm, a tylko dlatego że miało być na zamówienie miało być z 10mm
Poza tym mój post obraca sie raczej wokół pytania : czy wogóle i gdzie można kupić to akwarium.

o la la, ale gafa :oops:
Faktycznie podszedłem do tematu trochę za bardzo na chłopski rozum i nie sprawdziłem z jakiego szkła normalnie wykonuje się takie zbiorniki.

Zobek
Aktywny użytkownik

Miasto: Gliwice

28 sie 2006, 23:14   (#5)  

Każdy czasem coś przeoczy :D

froolk
Zainteresowany tematem

29 sie 2006, 23:28   (#6)  

jestem trochę zdziwiony bo pisałem kilka razy do firmy Aqua Art w jakichś błachych sprawach dotyczących nawożenia i zawsze otrzymywałem odpowiedzi od Pana Bartka Lipczyńskiego to tym bardziej w sprawie zakupu powinna firma zareagować w sposób bardziej profesjonalny. Może spróbój jeszcze raz i wywołaj do odpowiedzi Pana Lipczyńskiego (właściciel) to podejrzewam że Ci pomoże.
pozdrawiam

dareq
Zainteresowany tematem

Miasto: Warszawa

29 sie 2006, 23:30   (#7)  

Przeczytaj jeszcZe raz mój post. Odpowiedź otrzymałem.

froolk
Zainteresowany tematem

30 sie 2006, 00:04   (#8)  

froolk napisał(a):

chyba nie bardzo otrzymałeś odpowiedz skoro firma Aqua Art która produkuje takie akwarium nie potrafi odpowiedzieć na podstawowe pytanie gdzie można kupić jej wyrób.
Jeżeli odpowiedzią jest że gdzieś kiedyś to albo firma jest niepoważna i lekceważy klienta albo ten kto odpowiadał powinien zmienić pracę

pozdrawiam

dareq
Zainteresowany tematem

30 sie 2006, 00:08   (#9)  

Tu zgoda! Mogłem zapytać gdzie - ale na stronie AquaArtu jest napisane "gdzie".`Problem, że gdy uderzałem "tam" to efekt był marny ....
Dzisiaj juz mnie to nie interesuje....bo akwarium już zamówiłem u konkurencji.

froolk
Zainteresowany tematem

30 sie 2006, 00:17   (#10)  

no to teraz niech firma Aqua Art przeczyta sobie jak się traci klientów, a może im na klientach nie zależy
pozdrawiam i życzę sukcesów z nowym akwarium

dareq
Zainteresowany tematem

30 sie 2006, 09:08   (#11)  

froolk napisał(a):Dzisiaj juz mnie to nie interesuje....bo akwarium już zamówiłem u konkurencji.

A u kogo jeśli można wiedzieć ?
Pozdrawiam
Marcin Pęczek

Marcin Peczek
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Łódź

30 sie 2006, 09:30   (#12)  

W AquaMedic w Bogucinie.
Robili mi mój morski zbiornik - to prawdziwi profesjonaliści. Niestety tani nie są :(

froolk
Zainteresowany tematem

01 wrz 2006, 08:03   (#13)  

froolk napisał(a):W AquaMedic w Bogucinie.
Robili mi mój morski zbiornik - to prawdziwi profesjonaliści. Niestety tani nie są :(

heh...a wystarczylo spytac U ZRODLA czyli u producenta tego szkla czyli firmy:
Pilkington

ponizej link z przedstawicielstwami (min jedno w Poznaniu):

http://www.pilkington.com/europe/poland ... efault.htm

zapewne jak bys powiedzial o co chodzi ktos z dzialu sprzedazy poinformowal by cie o odbiorcach (firmach z branzy szkla, szklarzach itp) i tamze moglbys zapewne zamowic zbiornik
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

jabol
Aktywny użytkownik

01 wrz 2006, 08:24   (#14)  

Chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę jak wyglada taki łańcuszek :) Odbiorcy w tym wyoadku to nie są tacy "odbiorcy" jak Tobie się wydaje tylko ich własne centrale na region, następnie w tych centralach trzeba by sie dowiedzieć jakie hurtownie w regionie odbieraja szkło, w tych hurtowniach dopiero mozna by było szukac konkretnych szklarzy. Zapominasz również, że Pilkington to producent szkła a nie tylko szkła Optic White, więc jak ktoś bierze od nich szkło to nie znaczy, że Optic White. Inni producenci tez maja szkło tego typu (np. Guardian)

Reasumując: Pewnie, że wszystko można.
Ale po pierwsze:
-czas to pieniądz;
Po drugie:
jeśli ktoś robi akwaria z Opti white to nie znaczy, że robi to dobrze więc ja szukałem sprawdzonych wykonawców (dopóki ktoś nie widział porządnie sklejonego akwarium to nie zdaje sobie sprawy jaka jest różnica :) )

froolk
Zainteresowany tematem

01 wrz 2006, 08:35   (#15)  

froolk napisał(a):Chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę jak wyglada taki łańcuszek :)

heh :) zdaje sobie spraw ebo nie raz wlasnie w taki sposob czegos szukalem. ale nie bedziemy teraz kotow drzec o glupote :). imho dotarcie do wykonawcy koncowego to: 4-5 telefonow.

a co do rzetelnego wykonania - masz racje. z tym ze tutaj tez latwo sobie poradzic. bo w kazdym miescie jest jakis fachowy szklarz (np w Lodzi, zawsze mozna polecic 2 sztandarowe firmy). tenze kupuje szklo w hurtowni i..juz. pytanie jest tylko : ile mozna by na tym zaoszczedzic?:) jesli jednak w twoim przypadku "kasa" nie grala za bardzo roli to fucktycznie :) szkoda czasu. jednak podane przeze mnie informacje moze sie komus przydadza

jabol
Aktywny użytkownik

01 wrz 2006, 08:38   (#16)  

Żeby było zabawniej ;) to jadąc do AquaMedica przejeżdżam obok Pilkingtona ;)
Adam

froolk
Zainteresowany tematem

01 wrz 2006, 08:40   (#17)  

froolk napisał(a):Żeby było zabawniej ;) to jadąc do AquaMedica przejeżdżam obok Pilkingtona ;)
Adam

hhehehehhehehhe :) no to Twoje lenistwo jest po prostu WIEEEEEEEEEEEEELKIE :)

jabol
Aktywny użytkownik

05 wrz 2006, 21:12 Optic White  (#18)  

mieszkam za płotem pilkintona i nie jest tak rozowo w sandomierzu nie produkuje sie białego szkła nawet jakby się produkowało to połaca się kupić z 2 ręki:) cena i tak po upuście będzie niższa jak w sklepie fabrycznym.Polklinton poprostu nie lubi oszczędnych detalistów jego polityka jest raczej w formie wielkotowarowej mały klient to śmieć i trzeba go odgonić ceną
200l HQI 2*70w ,CO2 ,RO --GG 1741099

bimerjz
Początkujący

Miasto: Sandomierz

05 wrz 2006, 21:21 Re: Optic White  (#19)  

bimerjz napisał(a):.Polklinton poprostu nie lubi oszczędnych detalistów jego polityka jest raczej w formie wielkotowarowej mały klient to śmieć i trzeba go odgonić ceną

echhhhh nie zakumales o co chodzi.
przeca pinklington ma odbiorcow hurtowych-od odbiorcow hurtowych biora towar szklarze i wlasnie o to mi chodzilo

trudno zeby pinklington robil dla ciebie akwa :)

jabol
Aktywny użytkownik

06 wrz 2006, 11:17   (#20)  

Pilkington w Sandomierzu, to centrala i oni sla do swoich przedstawicielstw szklo jakie chcesz- tam potna Ci na wymiar jak chcesz. A w Sandomierzu, to jak kiedys zadzwonilem powiedzieli, ze minimalne zamowienie to u nich 12 ton szybek :mrgreen:
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Grzegorz Guzik
Znający temat

Miasto: Kraków

Bartek Lipczyński napisał(a):

Istotnie, kojarzę w ostatnim czasie zamówienia od dwóch, czy trzech dystrybutorów na zbiornik o takich wymiarach, przy czym, zamówienia zostały odwołane, poinformowano nas, że klient chciał mieć zbiornik natychmiast, jak się dowiedział, że będzie musiał czekać, obraził się i odwołał zamówienie.

To bzdura, ale przede wszystkim nieprawda :)

Na nikogo sie nie obraziłem, najlepszym dowodem chyba jest ten post, w którym nadal szukałem takiego akwarium.

A na moje ZAPYTANIA ( nie zamówienia! )u dystrybutorów uzyskałem odpowiedż, że oczekiwanie potrawa TRZY (nie jeden, dwa!) tygodnie, wiec grzecznie podziękowałem za informacje, nie obrażałem się ani tym bardziej nic nie odwoływałem :)

Bartek Lipczyński napisał(a):Zainteresowanie klientów zgłaszane u dystrybytorów bardzo nam pomaga w ich przekonywaniu do posiadania zbiorników "na stock'u" (nawet takie j/w na zasadzie "zadymy") więc składam za nie podziękowania.

Gdzie Pan tu widzi zadymę :?:

froolk
Zainteresowany tematem

Powiązane tematy
  • Kolejne projekty Studia Aranżacji Akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-cat2230-aranzacja-akwarium-11zajawka-8b932e279993e0cba271a90bae832630.jpg Zapraszamy do obejrzenia kolejnych projektów naszego Studia Ar...

Wyświetlenia: 0 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• Rośliny pływające do akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-rosliny-plywajace-akwarium-8c148e05ae337dd3e756ecae45487d18.jpg Na katalog roślin akwariowych powiększych się o kolejny gatunek rośli...

• Korzenie do akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-korzenie-news-ddd0e397eb0460c3f4d2ab525f9f2909.jpg Często narzekacie na problem z dostępem do materiałów aquascapingowych, koniecznoś...

• Bonsai Wood - korzenie na drzewko w akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-cat2230-bonsai-wood-news2-ba868db9dbf3801f26cfd3a57558ccd1.jpg Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty korzeni do akwarium. Nowością...

• Akwarium 300x60x60cm ze szkła OptiWhite

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-nowyb1-28c46a4f6813b49a1cc12daba1d1d41d.jpg Mieliśmy przyjemność przygotowywać zbiornik dla kolejnego sympatyka naszego Serwisu. Tym ...

Recenzje

Ammania senegalensis - RATAJ (koszyk)
Limnophila aromatica - RATAJ (koszyk)
Micranthemum Monte Carlo (in-vitro) puszka 10cm XXL
Mech Brazil moss (Amblystegium sp.) - opakowanie
Ludwigia arcuata  - RATAJ (koszyk)
Cardamine lyrata - RATAJ (koszyk)
Hygrophila polysperma - RATAJ (koszyk).
Mech Willow moss (Fontinalis duriea) - opakowanie
Eleocharis acicularis - RATAJ (koszyk)
Cryptocoryne nevillii - RATAJ (koszyk)
Micranthemum umbrosum (in-vitro) puszka 10cm XXL
Bacopa myriophylloides (in-vitro) puszka 10cm XXL
Pistia stratiotes (roślina pływająca) puszka 10cm XXL
Pogostemon helferi (in-vitro) puszka 10cm XXL
Eleocharis parvula - RATAJ (koszyk)
Hygrophila pinnatifida - SONGROW (koszyk)
Hydrocotyle dissecta - RATAJ (koszyk)
Bacopa monnieri (in-vitro) puszka 10cm XXL
Ammania gracilis RATAJ (koszyk)
Bacopa caroliniana - RATAJ (koszyk)
Glossostigma elatinoides (in-vitro) puszka 10cm XXL
Rotala ceylon - RATAJ (koszyk)
Ludwigia rubin / mesakana (in-vitro) puszka 10cm XXL
Echinodorus Marble Queen - RATAJ  (koszyk)
Micranthemum umbrosum - RATAJ (koszyk)
Microsorium minor - thin leaves - Songrow (koszyk)
Eleocharis acicularis (in-vitro) puszka 10cm XXL
Alternanthera rosaefolia (in-vitro) puszka 10cm XXL

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.