Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Akwarium 64 l i dwa filtry Eheim 2275 i 150.

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam Bractwo,
Temat był niejednokrotnie poruszany, ale może nie w takiej konfiguracji technicznej.
Posiadam akwarium 60x30x36 cm i po dłuższym okresie użytkowania filtra zewnętrznego Eheim 150 Experience postanowiłem go wymienić na większy i okazyjnie kupiłem nowy Eheim 2275 z oryginalnymi wkładami. Do tego nowego filtra jako prefiltr zewnętrzny zakupiłem SunSun HW-603. Oprócz tego posiadam lampę Chihiros 601A plus oraz CO2 z butli.Akwarium mieszane: dużo rośli, kamienie i korzeń. Moje pytanie brzmi : czy warto podłączać jeszcze jako drugi filtr ten stary Eheim 150 ( w środku Matrix) i w jakim położeniu umieścić je w akwarium. Czy jeden ustawić jako biologiczny a drugi mechanik? Czy zostawić jako mieszane i podłączenie HW-603 do Eheim 2275. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

adasko
Początkujący

Siemka,
Osobiście uważam, że 2275 w zupełności wystarczy nawet bez prefiltra HW. Jednak warto założyć podwójne zawory np. Eheim bo to mocny/wydajny filtr do takiego litrażu. W zestawie jest prefiltr i cztery kosze, które można efektownie wykorzystać pod mechanikę i bilologię.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Dzięki. Dlatego kupiłem 2275 ze względu na to co w sobie posiada. Szkoda mi się pozbywać Eheim 150 i stąd moje pytanie o jego podłączenie. Obecnie walczę z zielenicami i myślę, że spowodowane to może być m in. przez złą cyrkulację wody . Parametry wody są ok. Czy wlot i wylot umieszczać obok siebie dla pełnego obiegu wody?

adasko
Początkujący

Ja ma ustawione obok siebie wlot i wylot ale w 128L zbiorniku mam dwa filtry Eheim 2275 oraz Fluval 206. Jeden w lewym przednim rogu, drugi w prawym tylnym rogu. Z tymże węże do i od Eheim'a mają długość powyżej 1.5m bo i przy rurkach wlotowych i wylotowych mam podwójne zawory oraz na rurze wylotowej mam dwa podwójne zawory przed i za dyfuzorem linowym CO2 firmy JBL.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.